Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #16  
Vechi 08.12.2014, 17:46:56
hasoj1 hasoj1 is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.11.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 31
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Ei nu pun intrebari pentru a intelege ceva, ca nu asta este rostul lor, ei pun intrebari doar de dragul de a ne demonstra cat de putini bani dau ei pe credinta ortodoxa si cat de valoroasa este pentru ei stiinta ... vai de steaua lor.
Dar ce-ar fi sa nu fie asa cum speculati dumneavoastra? Nu sunt prea intelept din fire, poate voi fi si eu candva, dar ce spuneti dumneavoastra denota o prejudecata exprimata. Nu sunt din seria celor care vor sa combata crestinismul si stiinta nu-mi provoaca satisfactii. Caut pentru a gasi. Ma interesa strict care este procentul de exactitate(ordinul erorilor si daca metoda e valida, veridica pana la cer si inapoi, precum legile mai pamantene ale fizicii, care n-au nimic impotriva bibliei) a metodei de calculare a distantelor in spatiu si daca poate fi contestata.

Am priceput ce presupune de fapt acest sistem de metode de masurare. Considerati ca incheiat thread-ul, numai daca nu doriti sa continuati discutia, eu ma retrag.

Last edited by hasoj1; 08.12.2014 at 17:51:35.
Reply With Quote