Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 01.02.2012, 08:44:48
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Nu, nu este, el si-a facut datoria conform canoanelor.
As vrea sa ne expuneti cu exactitate canoanele care spun ca e in regula sa legi pe cineva de o cruce, cu calus la gura, fara hrana si mancare, pentru ca ai tu impresia ca o fi posedat. Sunt curioasa!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 01.02.2012, 09:01:25
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

http://tanacu.ro/
Reply With Quote
  #13  
Vechi 01.02.2012, 09:04:51
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

(nu a fost legata pe o cruce. Ci au legat o cruce -mica- langa ea. Partea cu calusul.. Ma indoiesc ca e adevarat)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 01.02.2012, 09:14:40
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
(nu a fost legata pe o cruce. Ci au legat o cruce -mica- langa ea. Partea cu calusul.. Ma indoiesc ca e adevarat)
Poti sa te indoiesti. Si eu ma indoiesc de multe. Dar un lucru stiu cert: ce s'a intamplat acolo nu e normal. Iar domnul respectiv a scapat prea ieftin.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 01.02.2012, 09:22:25
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AnnaKarenina90 Vezi mesajul
Exorcizarile sunt acceptate de BOR?
Bineintele. La sfarsitului oricarui molitfelnic le gasesti.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 01.02.2012, 09:27:19
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Bineintele. La sfarsitului oricarui molitfelnic le gasesti.
Si se cere ca recuzita calus, lipsa mancarii, a apei, franghii?
Reply With Quote
  #17  
Vechi 01.02.2012, 09:27:20
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AnnaKarenina90 Vezi mesajul
As vrea sa ne expuneti cu exactitate canoanele care spun ca e in regula sa legi pe cineva de o cruce, cu calus la gura, fara hrana si mancare, pentru ca ai tu impresia ca o fi posedat. Sunt curioasa!
Pana sa continui sa debitezi aberatii te rog sa imi aduci probe(fotografii) , dovezi cu exactitate ca sora irina a fost rastignita pe cruce si a avut calus in gura. pana atunci consider ca emiti numai ineptii, lilith.
Ineptii tendentioase, ca un dusman al Bisericii, care se mai numeste si agnostic. Ineptii menite sa discrediteze imaginea Bisericii, ineptii formulate de niste ziaristi ca sa creeze senzationalul(ca deh, senzatinalul vinde).

Later edit: daca nu le aduci in 12 ore, permite-mi sa consider minciuni afirmatiile tale.
Nu ma intereseaza afirmatiile nimanui, vreau dovezi.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!

Last edited by lore86; 01.02.2012 at 09:31:01.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 01.02.2012, 09:28:21
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit Off topic

Referitor la minciunile din presa, eu stiu un caz concret in desfasurare in alta tara.
Doar o mica exemplificare pt a se intelege CUM se minte (si nu la nivel national, nu interese mari.. Ci ceva local)
O cunostinta medic mi-a povestit ca se desfasoara o campanie mass media agresiva impotriva clinicilor la care se lucreaza (mi-a aratat in ziare si pe net). Partea uimitoare era ca toate informatiile erau minciuni .. De ex. scria ca aparatura era proasta si in unele ocazii au personalul a schimbat aparatura (de ex. ap. de anestezie) in timpul operatiilor. Realitatea este ca in salile de operatii exista camere de supraveghere, si se poate demonstra oricand minciuna. Sau ca unii pacienti au stat la terapie intensiva chiar o saptamana... Fals demonstrabil etc..
Si multe alte minciuni, fiecare in parte usor de demontat... Dar toate la gramada au avut efectul scontat si clinicile respective au capatat faima proasta.
(atacul media este realizat comanda unei alte companii influente)
Reply With Quote
  #19  
Vechi 01.02.2012, 09:36:33
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Pana sa continui sa debitezi aberatii te rog sa imi aduci probe(fotografii) ca sora irina a fost rastignita pe cruce si a avut calus in gura. pana atunci consider ca emiti numai ineptii, lilith.
Ineptii tendentioase, ca un dusman al Bisericii, care se mai numeste si agnostic. Ineptii menite sa discrediteze imaginea Bisericii, ineptii formulate de niste ziaristi ca sa creeze senzationalul(ca deh, senzatinalul vinde).
Lore draga. In primul rand, numele meu este Anna.

Iar apoi... Nu e nevoie de probe. Nu ai citit mai sus? La Biserica nu merge cu astfel de "trivialitati", ca fotografii si probe concrete. Nu o spun eu, ci un sustinator al preotului de la Tanacu. Apoi, daca vei citi articolele cu atentie, vei observa ca actele lui au fost condamnate chiar de oameni ai Bisericii. Eu nu sunt avocatul diavolului aici. Nici nu ma intereseaza sa discreditez imaginea Bisericii in vreun fel. Nu vorbim de Biserica aici, la modul general, ci de cazul concret al unei tinere bolnave psihic si al unui preot care s'a considerat indreptatit sa faca ce il taie capul. Ca deh, preotii nu sunt oameni, ei nu pot gresi!
Nici macar senzationalul nu ma intereseaza, Lore! Ci adevarul. Presa e murdara, nu e o noutate. Iar eu nu am urmarit cazul in presa, atunci cand s'au petrecut toate acestea. Ci acum, de pe acest thread am citit articolele catre care au fost postate linkuri si am pus niste intrebari legitime. Daca imi ceri sa merg pe principiul "crede si nu cerceta", latri la poarta gresita!

Parerea mea e ca tratamentele preferentiale care au fost si sunt cerute pentru preotul respectiv, nu au nicio motivatie logica. El a gresit, au spus'o si mai marii Bisericii si au spus'o si judecatorii. Acum, ca vina nu e numai a lui, asta e alta poveste. Daca intr'adevar acei doctori impart vina cu dl Corogeanu, sa fie pedepsiti si ei! Daca tu ai tras concluzia ca eu sustin orbeste faptul ca numai preotul e vinovat si ca Biserica merita improscata cu noroi pentru asta, te inseli!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 01.02.2012, 09:41:32
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

off topic. Recomand cartea Audienta la un demon mut, a lui Savatie Bastovoi.
poate fi considerata o replica la cazul Tanacu.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nebunie Delirul Generalitati 4 17.03.2010 23:16:14