Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 01.02.2012, 10:52:44
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Ce-a făcut America???
A suferit?
Ha.

Scuze, continuați.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #62  
Vechi 01.02.2012, 10:54:56
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Ce-a făcut America???
A suferit?
Ha.

Scuze, continuați.
Nu ma refer la stat, ci la oameni! Dincolo de toate teoriile conspiratiei si indiferent de ce "afaceri" ar avea cei de la conducere, oamenii au suferit. Pentru ca imi vine greu sa cred ca cei care si'au pierdut familia si prietenii in 9 septembrie, de exemplu, au fost "pe mana" cu cei care se presupune ca au conspirat pentru cine stie ce.
Reply With Quote
  #63  
Vechi 01.02.2012, 11:02:46
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Întotdeauna cineva suferă când altcineva o face pe păpușarul.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #64  
Vechi 01.02.2012, 11:04:16
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Asta tot nu le da dreptul sa aresteze oamenii din alta tara atata timp cat in tara respectiva actiunile lor sunt legale-cum ar fi cazul Angliei-. Iar arestarea acelor tineri numai ptr niste cuvinte spuse pe Twiter e aiurea, profita la maxim de puterea lor. Nu conteaza ca drepturile oamenilor sunt incalcate. Uite un alt exemplu, protetatarii impotriva avortului in SUA, au fost batuti de politie. Gasiti pe net si pe youtube. Si multe alte abuzuri de forta. Multe afaceri online se vor inchide daca vor aproba ACTA, mai ales daca nu platesti nici o taxa, si siteuri precum wikipedia,youtube,twitter si altele se vor inchide, ptr ca termenii lor de conditie incalca legile ACTA.
Reply With Quote
  #65  
Vechi 01.02.2012, 11:36:09
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Asta tot nu le da dreptul sa aresteze oamenii din alta tara atata timp cat in tara respectiva actiunile lor sunt legale-cum ar fi cazul Angliei-. Iar arestarea acelor tineri numai ptr niste cuvinte spuse pe Twiter e aiurea, profita la maxim de puterea lor. Nu conteaza ca drepturile oamenilor sunt incalcate. Uite un alt exemplu, protetatarii impotriva avortului in SUA, au fost batuti de politie. Gasiti pe net si pe youtube. Si multe alte abuzuri de forta. Multe afaceri online se vor inchide daca vor aproba ACTA, mai ales daca nu platesti nici o taxa, si siteuri precum wikipedia,youtube,twitter si altele se vor inchide, ptr ca termenii lor de conditie incalca legile ACTA.
Wikipedia a inceput deja sa aiba niscaiva probleme. Ca si wikileaks si cateva site'uri de torrenturi. In SUA, inainte de ACTA, a facut valuri SOPA.

Arestarea acelor tineri pentru ce au spus pe twitter e cam acelasi lucru cu controlul mai... amanuntit care se efectueaza asupra arabilor, de exemplu, in aeroporturile tarilor care, ca si SUA, au suferit sau se tem sa sufere de pe urma atacurilor teroriste. Asa cum am spus, o oarece verificare a celor doi indivizi britanici era de asteptat. Dar s'a exagerat mult. Nu e de mirare, totusi, venind din partea americanilor.

Multi protestatari au fost batuti de politie, in multe tari [Germania e aproape campioana la asta], nu numai cei anti-avort si nu numai in SUA.
Reply With Quote
  #66  
Vechi 01.02.2012, 13:08:40
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
atunci incotro ne indreptam? Spre o dictatura la nivel mondial? Doamne ajuta!
Exact! Eu cand spuneam in duscutiile comunism - democratie ca o sa le iasa oamenilor pe ochi democratia nu m-ati crezut,imi sarea toata lumea in cap,ca e muuult mai bine in democratie etc. etc. Pai la noi abia s-a instalat,mai asteptati 1-5 ani sa vedeti ce mult veti iubi acest regim!

Repet: se va aplica si retroactiv in caz ca se va aproba? Are cineva informatii? Exista ceva oficial in acest sens?
Reply With Quote
  #67  
Vechi 01.02.2012, 13:35:43
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul

Repet: se va aplica si retroactiv in caz ca se va aproba? Are cineva informatii? Exista ceva oficial in acest sens?
Ar fi culmea sa fie arestati toti cei care au downloadat un film sau o piesa sau o carte de pe internet in ultimii [sa zicem] 5 ani. Ar trebui sa avem mai multe inchisori decat biserici si asta chiar ar fi o "performanta".
Reply With Quote
  #68  
Vechi 01.02.2012, 13:37:21
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Culmea sau nu,nu ma mai mira nimic in tara asta!
Reply With Quote
  #69  
Vechi 02.02.2012, 13:30:08
Petre.'s Avatar
Petre. Petre. is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.01.2012
Locație: Bucuresti
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AnnaKarenina90 Vezi mesajul
Ar fi culmea sa fie arestati toti cei care au downloadat un film sau o piesa sau o carte de pe internet in ultimii [sa zicem] 5 ani. Ar trebui sa avem mai multe inchisori decat biserici si asta chiar ar fi o "performanta".
De fapt nu cred ca exista cineva care sa-si fi cumparat Windowsul, sau alt sitem de operare, plus toate programele si softurile instalate pe calculator, si sa zica cu mana pe inima ca nu a piratat NIMIC.
Reply With Quote
  #70  
Vechi 02.02.2012, 14:11:41
Pascaru Manole Pascaru Manole is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Implicit Stop acta

http://www.petitieonline.ro/petitie/47519053---SEMNEAZA PETITIA
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfantul Nectarie – Minuni in Romania Daniel777 Resurse ortodoxe on-line 80 26.06.2021 16:26:59
ce mai citim pe internet ? preot_gabriel Generalitati 2 21.02.2010 22:01:59
Romania bunului simt ...sau ....Romania nesimtirii ! elenavioletacocos Generalitati 22 22.11.2009 22:58:28
Dictatura Biometrica atinge Onestiul aristide Stiri, actualitati, anunturi 7 19.08.2009 21:18:43
Irlanda a respins tratatul de la Lisabona Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 14 21.06.2008 14:14:45