Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 04.12.2010, 13:01:29
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai07 Vezi mesajul
sa speram ca se rezolva.
am trimis un e-mai si la Patriarhie. Astept sa vad rezultatele.
Măcar n-ai stat ca noi cu mâinile în sân.
Reply With Quote
  #52  
Vechi 04.12.2010, 21:11:13
rasofor rasofor is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.07.2009
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Frate draga , sa stii ca e-mail am trimis si eu , si tot astept un raspuns. Dar cred ca trebuie sa blocam cu multimea mesajelor casuta postala a Patriarhiei Romane ca sa vedem un efect.Ar fi mai importanta pentru ortodocsi o luare de pozitie publica ferma a BOR pentru orice reclama sau mesaj publicitar de acest gen , in acest fel si CNA -ul s-ar autosesiza .
Reply With Quote
  #53  
Vechi 04.12.2010, 22:38:30
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rasofor Vezi mesajul
Frate draga , sa stii ca e-mail am trimis si eu , si tot astept un raspuns. Dar cred ca trebuie sa blocam cu multimea mesajelor casuta postala a Patriarhiei Romane ca sa vedem un efect.Ar fi mai importanta pentru ortodocsi o luare de pozitie publica ferma a BOR pentru orice reclama sau mesaj publicitar de acest gen , in acest fel si CNA -ul s-ar autosesiza .
ideal era ca Patriarhia sa se autosesizeze si sa ia masuri. momentan astept un raspuns. daca nu primesc nici unul, le mai trimit cateva mail-uri.
Reply With Quote
  #54  
Vechi 05.12.2010, 13:21:45
serafim1 serafim1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai07 Vezi mesajul
am facut o plangere la CNA. acum sunt curios cum si in cat timp se va solutiona.
Buna,
Spune-mi si mie te rog, la ce ora s-a difuzat , data si postul, trebuie sa trec detaliile in reclamatie, si nu am chef sa mai vad inca odata reclama !
Daca vom fi macar 15 pers cu reclamatie, va fi scoasa.
Multumesc !
__________________
"Domnul este ajutorul si aparatorul meu, in El a nadajduit inima mea si mi-a ajutat "
psalm 27
Reply With Quote
  #55  
Vechi 05.12.2010, 13:33:27
carmina carmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Protv, ora 13:05, astazi, 05.12.2010.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 05.12.2010, 13:57:07
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

va pun la dispozitie link-ul la care puteti face reclamatii la cna
http://www.cna.ro/Formular-de-sesizare-Radio-TV.html
Reply With Quote
  #57  
Vechi 05.12.2010, 17:41:34
serafim1 serafim1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai07 Vezi mesajul
va pun la dispozitie link-ul la care puteti face reclamatii la cna
http://www.cna.ro/Formular-de-sesizare-Radio-TV.html
Multumesc ,am facut deja reclamatia ,sper sa interzica reclama asta de 2 bani, e de prost gust si pt cei care nu sunt ortodocsi.
Doamne-ajuta !
__________________
"Domnul este ajutorul si aparatorul meu, in El a nadajduit inima mea si mi-a ajutat "
psalm 27
Reply With Quote
  #58  
Vechi 05.12.2010, 20:27:50
sparxx sparxx is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2010
Mesaje: 8
Implicit inregistrare

va rog sa credeti ca m-am inregistrat doar pentru a-mi exprima indignarea.
din pacate vis a vis de posturile voastre, de la initiator pana la sustinatori.
este doar o reclama. la fel cum si "Versetele.." este doar o carte.
am fost si mai indignat cand am citit, tot aici, ca la un moment dat cuiva, nici nu are importanta cui, i-a trecut prin cap sa protesteze impotriva unei carti, indiferent ca este musulman sau crestin.

da, este o reclama incomoda. amuzanta chiar, daca mergeti mai departe si observati ca Maria s-ar putea sa nu de uite la Iosif, ci undeva mai sus.
da, este o reclama blasfemiatoare.
da, este cum vreti voi sa fie.
dar este doar o reclama. nu va schimba nimic. nu va converti, nu va perverti.

ea nu trebuie interzisa. poate fi ignorata sau urmarita. nu va jucati cu Liberul Arbitru. nu aveti puterea aceasta.

p.s. "Versetele satanice" este o carte interesanta. si ma bucur ca am putut sa o cumpar din Romania, tradusa in limba romana. Liberul Arbitru functioneaza.

p.p.s nu vi se pare amuzant/jignitor ca in posturile de pe acest forum pot sa-mi aleg o ICONITA pentru mesaj???
Reply With Quote
  #59  
Vechi 05.12.2010, 21:41:10
Ioana-Andreea's Avatar
Ioana-Andreea Ioana-Andreea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2009
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 630
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Ioana-Andreea
Implicit

control@cna.ro rasvan.popescu@cna.ro

Am putea sa scriem:

Reclama RED BULL incalca punctul e) din art. 29,legea audiovizualului nr. 504 din 11 iulie 2002:
*să nu aducă ofensă convingerilor religioase sau politice ale telespectatorilor și radioascultătorilor;
__________________
"Viata nu este nimic altceva decat un sir de apropieri si departari de Dumnezeu" - Pr. Emilianos Simonopetritul
Reply With Quote
  #60  
Vechi 05.12.2010, 21:55:29
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Angry

Citat:
În prealabil postat de sparxx Vezi mesajul
va rog sa credeti ca m-am inregistrat doar pentru a-mi exprima indignarea.
din pacate vis a vis de posturile voastre, de la initiator pana la sustinatori.
este doar o reclama. la fel cum si "Versetele.." este doar o carte.
am fost si mai indignat cand am citit, tot aici, ca la un moment dat cuiva, nici nu are importanta cui, i-a trecut prin cap sa protesteze impotriva unei carti, indiferent ca este musulman sau crestin.

da, este o reclama incomoda. amuzanta chiar, daca mergeti mai departe si observati ca Maria s-ar putea sa nu de uite la Iosif, ci undeva mai sus.
da, este o reclama blasfemiatoare.
da, este cum vreti voi sa fie.
dar este doar o reclama. nu va schimba nimic. nu va converti, nu va perverti.

ea nu trebuie interzisa. poate fi ignorata sau urmarita. nu va jucati cu Liberul Arbitru. nu aveti puterea aceasta.

p.s. "Versetele satanice" este o carte interesanta. si ma bucur ca am putut sa o cumpar din Romania, tradusa in limba romana. Liberul Arbitru functioneaza.

p.p.s nu vi se pare amuzant/jignitor ca in posturile de pe acest forum pot sa-mi aleg o ICONITA pentru mesaj???
O carte avem libertatea sa o citim sau nu, dar ideea de reclama este ca vine si se baga repede pe gatul tau! Cand ti-e lumea mai draga la TV apar aceste clipuri- facute special pentru a-ti lasa o urma in minte (e esential, altfel- pentru ce ar mai fi facute?); si nu am auzit pana acum sa iti poti alege reclamele la care te uiti! Ei, uite ca tocmai liberatea de exprimare ne face sa zicem: e o reclama urata, blasfemiatoare si noua nu ne place! Ce vreti, prin prisma Liberului Arbitru sa tacem si sa inghitim ceva ce noua ni se pare o mizerie cand vine pe ecrane?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Să luam atitudine impotriva reclamei Red Bull ce huleste Nasterea Domnului colaps Generalitati 16 10.12.2010 21:17:27
Reclama, sufletul cui ? andreicozia Generalitati 7 19.11.2010 17:42:37
Reclama cu covor rosu la AVORT cozia Generalitati 30 28.02.2009 17:43:33