Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Pictura si Sculptura Bisericeasca
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 19.01.2009, 12:33:30
vladsergiu's Avatar
vladsergiu vladsergiu is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Mesaje: 38
Implicit

Eu am vazut o emisiuen in care multi oameni de stiinta aratu ce daunator este pentru om implantarea unui astfel de microcip,mai ales in mana.Asa spera ca aceste alarme stiintifice sa ajunga si la urechile celor care vor neaparat sa fie ceva generalizat.
__________________
"Dragostea acopera multime de pacate"Sf Ioan Teologul
Reply With Quote
  #22  
Vechi 11.03.2010, 01:13:29
Ponticvs Ponticvs is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.02.2010
Locație: Tulcea,RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Globalizarea este o imensa porcarie.
Copilul de gradinita al globalizarii si anume UE, si-a demonstrat din plin debilitatea in privinta Greciei.
Ce daca am absolut totul pe un card?
Pai inseamna ca cine detine controlul card-ului detine controlul tau!
Ai idee de ce criza nu s-a resimtit atat de acut la romani? Pentru ca romanii sunt un popor mai "medieval" si umbla cu lichiditati.De aici rezulta ca "banii la saltea" ne-au salvat, bancile neavand controlul total al fondurilor.
Cat despre subiectul thread-ului cu Papa, Bush si Gorbaciov...este penibil sa comentam.
Astept propuneri cu Osama Bin Laden :)
__________________
Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita. ( Albert Einstein )
Reply With Quote
  #23  
Vechi 11.03.2010, 16:05:58
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Nu are rost sa va bateti capul cu asemenea ierarh care se pare ca aprobat tacit (poate a dat si semnatura) sa se darame bisericile ortodoxe la Rosia Montana si a lasat sa fie stramutata populatia de acolo fara sa zica nimic ca sa poata sa fie facut proiectul cu Rosia Montana cu exploatarea aurului.
(poate gresesc eu cercetati si vedeti acestea).

Oamenii de acolo (din zona Rosia Montana) au fost fortati sa isi vanda pamantul pe nimic (cei de si l-au vandut acum mai recent au luat un pic mai mult adica 1 euro pe metrul patrat ceea ce tot bataie de joc este.Poate gresesc eu cercetati si vedeti daca este asa.)
Le-au fost date oamenilor in schimb alte gospodarii echivalente cu ce aveau acolo?
Adica:
Le-au fost date despagubiri pentru case,suri,grajduri si alte acareturi pe care le aveau?
Le-au fost date despagubiri celor care aveau livezi sau mai stiu eu ce?
Pai ce pomii din livada cresc peste noapte?Nu le trebuie cativa zeci de ani sa ajung pomi cu rod care sa produca rod imbelsugat?Ca pomul daca incepe sa faca fructe abia dupa 5 ani incepe si atunci e un pomisor nu da mult rod.
Sa fim seriosi.
(iarasi poate gresesc eu cercetati si vedeti acestea.)

Acum poate nu stiu eu si invinuiesc pe IPS Andrei gresit si IPS Andrei nu a dat binecuvantare sa se mute acele Biserici de acolo.
Dar poate ar fi trebuit sa zica parerea IPS sale daca a fost fortat sa faca asa ceva.

Apoi cum sa pictezi pe Lucian Blaga,Cosbuc si Goga impreuna cu niste inselati de draci precum Bush si Gorbaciov care au fost sustinatorii ai deznationalizarii?
Ca doar se stie ca toti acesti trei poeti au fost romani crestini ortodocsi mari traitori ai crestin ortodoxiei.
Vedeti ce frumos zice Blaga:
"Eu nu strivesc corola de minuni a lumii si nu ucid cu mintea tainele ce le intalnesc".


Eu scriu aci pe numele meu si imi asum ce zic.
Daca vreun reprezentat al IPS Andrei vrea sa ma cheme sa raspund in fata Sfantului Sinod de ce am scris aci cu mare bucurie vin.

Last edited by mihailt; 11.03.2010 at 16:16:27.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Papa - Biserica Catolica - Singura Biserica legionar Biserica Romano-Catolica 133 16.07.2013 12:22:01
Sfanta Cruce pe jos, intre semiluna si steaua lui David, intr-o biserica ortodoxa delia31 Biserica Ortodoxa Romana 8 06.11.2012 13:09:35
Bin Laden pictat in chip de draci intr-o biserica ortodoxa din Timisoara mihailt Generalitati 8 03.11.2009 00:37:54
Ceremonie a Cavalerilor de Malta intr-o biserica ortodoxa IonutS Generalitati 15 16.07.2009 13:00:53
papa gafeaza precum Bush urzicuta Biserica Romano-Catolica 8 23.09.2007 20:19:35