Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #331  
Vechi 28.06.2011, 23:45:19
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Baieti , daca va inchipuiti ca si grup ca fiind strong nevoie mare, pot si eu sa-mi chem amicii ...universitari !
Deja ai acaparat tot threadul cu obsesiile gandirii matale,de fost securist!
Numai uita-te la dumneata cum vrei sa convingi cu de-a sila si cu postari puerile,mai si aduci in discutie doctoratul,amicii universitari ,etc...Total jenant,daca nu poti sa capeti ceva atentie prin zarva prosteasca care o faci pe forum,macar poate te ajuta prietenii universitari sa capeti putina atentie...

Esti de o penibilitate jalnica,ce bine ca forumul iti confera anonimat!
Oare ce poti sa ne faci ca nu impartasim aceleasi opinii?Nu mai poti sa ne torni la secu',nu mai poti sa ne iei caii de la bicicleta...ehei,vremuri apuse,nostalgii :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #332  
Vechi 28.06.2011, 23:45:48
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Roman pur sange, un doctorat, studii in istorie, antropologie, etnografie, genetica
Din ceea ce scrii nu se prea vede niciuna din toate acestea.


-----------------------------------------------------
Din raspunsul pe care l-ai dat, se vede ca nu ai inteles intrebarea mea. Daca Romania este gradina Maicii Domnului, Athosul ce este atunci? Acesta era sensul.
In rest, mai usor cu acuzele la adresa noastra ca am fi anti una sau alta. Numai Dumnezeu ne stie sufletele si gandurile . De la EL asteptam judecata. Mai bine roaga-te sa ti se ia din pacate!
  #333  
Vechi 28.06.2011, 23:47:59
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LaReine Vezi mesajul
E aproape de Cluj Salonic aia?
Parca-i mai aproape de Athos totusi:-))
  #334  
Vechi 28.06.2011, 23:57:02
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Din ceea ce scrii nu se prea vede niciuna din toate acestea.


-----------------------------------------------------
Din raspunsul pe care l-ai dat, se vede ca nu ai inteles intrebarea mea. Daca Romania este gradina Maicii Domnului, Athosul ce este atunci? Acesta era sensul.
In rest, mai usor cu acuzele la adresa noastra ca am fi anti una sau alta. Numai Dumnezeu ne stie sufletele si gandurile . De la EL asteptam judecata. Mai bine roaga-te sa ti se ia din pacate!
Draga mea ,pe forum poti sa fi ceea ce vrei tu,inclusiv poti sa joci roluri care sa-ti asigure satisfactia frustarilor zilnice!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #335  
Vechi 29.06.2011, 00:00:00
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Fetelor, nu mai suparati baiatul ca acusi vine cu mascatii( baietii cu cagule antitero)..
  #336  
Vechi 29.06.2011, 00:00:37
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Diferenta este data de cultura acumulata privind identitatea - cea care va lipseste cu prisosinta ! Mie cunostiintele mi-au dat demnitate, liniste, ....; voua va aduce contre, opozitie, ....
Voi , ca naimiti, cat de "plini" va simtiti ? Eu am o patrie ! Voi ce mai aveti ? Patria mea este ce-a mai mare din centrul si sud-estul Europei ! Este superba! Are o intreaga coroana de munti, etnografie, folclor,... sa ingropam Europa ! Popor vechi, antic,.....Voi cu "neamul" vostru ce sunteti ? Stangu' in dreptu' ?

Last edited by IonelS; 29.06.2011 at 00:04:22.
  #337  
Vechi 29.06.2011, 00:09:08
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Diferenta este data de cultura acumulata privind identitatea - cea care va lipseste cu prisosinta ! Mie cunostiintele mi-au dat demnitate, liniste, ....; voua va aduce contre, opozitie, ....
Voi , ca naimiti, cat de "plini" va simtiti ?
Aaaa,da cultura...de dragul culturii!
Fara bun simt,fara maniere,fara respectul de a asculta si a combate pe celalalt doar in materie de cunostiinte.
Primul lucru pe care l-ai facut a fost sa ma jignesti pe mine,sa-ti permiti sa faci niste asocieri delirante referitoare la persoana mea cand puteai rezolva altfel situatia...
Ma puteai intreba care au fost motivele care m-au facut sa-mi parasesc tara,de exemplu?

Te minti singur cand spui ca cunostiintele ti-au dat liniste si demnitate,cel putin nu aduci asta pe forum!(care cunostiinte,linkurile care le postezi sau informatiile copiate de pe diverse site-uri?)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #338  
Vechi 29.06.2011, 00:09:44
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Diferenta este data de cultura acumulata privind identitatea - cea care va lipseste cu prisosinta ! Mie cunostiintele mi-au dat demnitate, liniste, ....; voua va aduce contre, opozitie, ....
Voi , ca naimiti, cat de "plini" va simtiti ? Eu am o patrie ! Voi ce mai aveti ? Patria mea este ce-a mai mare din centrul si sud-estul Europei ! Este superba! Are o intreaga coroana de munti, etnografie, folclor,... sa ingropam Europa ! Popor vechi, antic,.....Voi cu "neamul" vostru ce sunteti ? Stangu' in dreptu' ?
Domnul sa te ierte si sa-ti vindece frustrarile ! Greu trebuie sa-ti mai fie sufletul !
  #339  
Vechi 29.06.2011, 00:14:45
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Domnul sa te ierte si sa-ti vindece frustrarile ! Greu trebuie sa-ti mai fie sufletul !
Am o sigura problema: voi, gasca care militeaza pro-golire Romania ! Pe cei slabi ii puteti sminti, iar indiferenta mea ar fi un pacat incomensurabil ! Un suflet de roman salvat, un pas in plus catre mantuire !
  #340  
Vechi 29.06.2011, 00:21:45
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Domnul sa te ierte si sa-ti vindece frustrarile ! Greu trebuie sa-ti mai fie sufletul !
Se pare ca este fericit in lumea lui,unde totul este feeric,poetic ,o lume inghetata de acum vreo...50 de ani...
Eu zic sa nu-l trezim din aceasta stare,realitatea nu este ceea ce si-ar dori el!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
canon, sfatuiti-ma, va rog... tibimarin Intrebari utilizatori 21 16.03.2012 23:13:02
Ce ma sfatuiti? Darkanian Generalitati 8 26.07.2010 21:31:06
sfatuiti-ne va rugam anamaria90 Generalitati 7 30.10.2008 14:10:40
vreau sa infintez manastire - vreau informatii co rusu Stiri, actualitati, anunturi 0 26.06.2008 13:04:07