Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 23.06.2010, 14:06:39
Hector's Avatar
Hector Hector is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2009
Locație: Jungla poreclita Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 411
Implicit Cum inserez poze din calculator intr-un topic?

Stie cineva cum inserez poze din calculator intr-un topic, dar sa imi apara (pe ecran) mai mare decat cum iti apare daca o pun la ,,Atașamente". Am impresia ca daca o pun la atasamente mi-o posteaza prea mica.
Am vazut pe topicuri ca ,,Aniversari membrii forum" ca pozele sunt afisate in format mai mare. Cum fac si eu asta, dar cu poze din PC?
Thank you.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.06.2010, 14:16:45
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hector Vezi mesajul
Stie cineva cum inserez poze din calculator intr-un topic, dar sa imi apara (pe ecran) mai mare decat cum iti apare daca o pun la ,,Atașamente". Am impresia ca daca o pun la atasamente mi-o posteaza prea mica.
Am vazut pe topicuri ca ,,Aniversari membrii forum" ca pozele sunt afisate in format mai mare. Cum fac si eu asta, dar cu poze din PC?
Thank you.
Te duci pe http://imagebin.ca/ (sau mai orice serviciu de upload imagini), îți alegi imaginea care vrei, dai Upload.
Apoi urmezi linkul care îți apare pe ecran și vei vedea imaginea ta. Dai click dreapta pe ea și selectezi să copiezi adresa imaginii.

Revii pe forum și scrii [img] dai paste la adresă și apoi [/img]
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.06.2010, 14:22:20
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

1. Iti faci un cont pe imageshack si uploadezi acolo poza. Apoi iei linkul pe care ti-l ofera saitul ca acces direct la fotografie. De exemplu: http://img59.imageshack.us/img59/500/21062010024.jpg

2. In forum, dai clic mai sus pe iconita cu peisajul (Insert Image) si pui acolo linkul oferit de imageshack.

3. Incearca sa reduci rezolutia sau sa formatezi poza ca sa nu depaseasca mult limitele unui ecran obisnuit. Imaginile cu rezolutie mare vor fi greu de vizualizat. Foloseste butonul "Vizualizare" ca sa vezi cum va arata mesajul tau.

Bafta.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.06.2010, 14:24:19
Hector's Avatar
Hector Hector is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2009
Locație: Jungla poreclita Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 411
Implicit

Va multumesc la amandoi! Cea mai buna solutie.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 23.06.2010, 14:49:09
Anytza
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
1. Iti faci un cont pe imageshack si uploadezi acolo poza. Apoi iei linkul pe care ti-l ofera saitul ca acces direct la fotografie. De exemplu: http://img59.imageshack.us/img59/500/21062010024.jpg

2. In forum, dai clic mai sus pe iconita cu peisajul (Insert Image) si pui acolo linkul oferit de imageshack.

3. Incearca sa reduci rezolutia sau sa formatezi poza ca sa nu depaseasca mult limitele unui ecran obisnuit. Imaginile cu rezolutie mare vor fi greu de vizualizat. Foloseste butonul "Vizualizare" ca sa vezi cum va arata mesajul tau.

Bafta.
A mers!! Mersi!

Reply With Quote
  #6  
Vechi 23.06.2010, 14:53:06
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anytza Vezi mesajul
A mers!! Mersi!

Acum, daca tot ne-ai postat imaginea intr-o dimensiune potrivita si ptr noi astia mai miopi, ne-am bucura daca ne-ai lumina si cu niscaiva detalii
Reply With Quote
  #7  
Vechi 23.06.2010, 14:59:32
Anytza
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Acum, daca tot ne-ai postat imaginea intr-o dimensiune potrivita si ptr noi astia mai miopi, ne-am bucura daca ne-ai lumina si cu niscaiva detalii
Scuze.... asa s-a postat mare, nu am avut optiuni....
Este icoana Sfantului Ioan Rusul din Grecia, unde i-au pus daruri in semn de multumire, oamenii vindecati de el, adica lanticurile, pandativele, ce se vede, ce au avut ei.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 23.06.2010, 15:14:57
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anytza Vezi mesajul
Scuze.... asa s-a postat mare, nu am avut optiuni....
Este icoana Sfantului Ioan Rusul din Grecia, unde i-au pus daruri in semn de multumire, oamenii vindecati de el, adica lanticurile, pandativele, ce se vede, ce au avut ei.

Pe http://imageshack.us/

gasesti

Upload Options / Resizing >>

si ai acolo optiuni pentru diverse marimi. Cred ca monitoarele cele mai intalnite au 17 inci.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 08.08.2011, 05:57:58
s1c2h3m4i5d6t7 s1c2h3m4i5d6t7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 31
Implicit

chiar e mai bine ca ai postat imaginea asa mare caci se vede mai clar icoana sf Ioan Rusul/multumim
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Poze pentru sufletul nostru cozia Pictura si Sculptura Bisericeasca 3 08.01.2010 07:35:38
poze prislop lorena29 Preotul 0 30.11.2009 12:49:32
icoane,picturi si poze crestine alexandra28again Pictura si Sculptura Bisericeasca 83 24.07.2009 23:19:01
Ce calculator folositi? Noesis Generalitati 63 03.03.2009 15:51:51
puneti si voi niste poze cu biserici ortodoxe eduard_grigore Generalitati 4 27.05.2008 11:45:36