Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.02.2011, 19:27:49
Templier Knight's Avatar
Templier Knight Templier Knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2010
Locație: Unknown
Religia: Ortodox
Mesaje: 262
Implicit Foarte ciudat.

Mi se intampla ceva , care ma uimeste , de fiecare data cand imi propun , planuiesc ,sa fac fac ceva in viitorul apropiat parca cineva tot timpul imi pune bete in roate, de cele mai multe ori nu iese cum vreau eu,de exemplu daca saptamana viitoare imi propun un lucru , mai mult ca sigur ceva intervine si nu mai pot face acel lucru , de multe ori am observat (asta e deja ca o regula )cand ma pregatesc la un obiect pt ascultare , a doua zi proful mai mult ca sigur nu ma asculta , si cand nu ma pregatesc atunci chiar ca ma asculta :))) deci am ajuns sa ma uimesc de toate aceste lucruri. nu stiu ce sa mai cred
__________________
"Daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra" (I Corint. XV, 14)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.02.2011, 19:33:10
Ana.Maria.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Templier Knight Vezi mesajul
(asta e deja ca o regula )cand ma pregatesc la un obiect pt ascultare , a doua zi proful mai mult ca sigur nu ma asculta , si cand nu ma pregatesc atunci chiar ca ma asculta :))) deci am ajuns sa ma uimesc de toate aceste lucruri. nu stiu ce sa mai cred
Mie mi se intampla la fel la examene, ce nu am invatat, exact aia imi pica la subiect, nu scriu mai nimic, dat totusi trec. o data, din toata materia, au fost decat 3 subiecte de care eram aproape sigura ca nu mi le da si nu m-am uitat pe ele. la examen am avut pe 11 numere, sau mai multe, la fiecare numar cate 3 subiecte, si la numarul meu ghici ce! exact alea 3 sub care nu le-am invatat. eram in anul I si imi venea sa plang, abia m-am abtinut. dar am luat 5....Asta ma uimeste pe mine...ca nu scriu mai nimic bine, scriu asa....sa nu fie foaia goala...si totusi trec...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.02.2011, 19:36:32
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana.Maria. Vezi mesajul
Asta ma uimeste pe mine...ca nu scriu mai nimic bine, scriu asa....sa nu fie foaia goala...si totusi trec...
Faina treaba:)).
Mare-i Dumnezeu!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.02.2011, 19:39:57
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Eu am avut la un examen de invatat 300 de subiecte.Nu am invatat 3.Mi.a picat unul din acelea 3.

La alt examen am invatat 5 cursuri din 13.Mi.au picat 4 subiecte din 5 exact din ceea ce am invatat
Deci cred ca Dumnezeu vrea sa fii perseverent si sa inveti constant.Incercarile astea sunt ca sa te smeresti si ca sa nu iti atribui tie meritul de a lua nota buna cand inveti.Nu.i asa ca te smeresti cand vezi ca te duci mai putin pregatit ,dar iei nota buna?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.02.2011, 19:41:00
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

La mine e exact pe dos: daca invat doar o pagina,exact ceva legat de ce scria acolo imi pica. Rugati-va inainte de examen si inainte de a citi subiectele.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 04.02.2011, 19:42:33
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
La mine e exact pe dos: daca invat doar o pagina,exact ceva legat de ce scria acolo imi pica. Rugati-va inainte de examen si inainte de a citi subiectele.
Vezi ca ulciorul nu merge de multe ori la apa:-P
Reply With Quote
  #7  
Vechi 04.02.2011, 19:43:57
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Templier Knight Vezi mesajul
de multe ori am observat (asta e deja ca o regula )cand ma pregatesc la un obiect pt ascultare , a doua zi proful mai mult ca sigur nu ma asculta , si cand nu ma pregatesc atunci chiar ca ma asculta :)))
ohhooo..pai asta-i legea nr 1 a invatamantului... si n-a fost niciodata reglementata..
Reply With Quote
  #8  
Vechi 04.02.2011, 19:47:42
Ana.Maria.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
Faina treaba:)).
Mare-i Dumnezeu!
Exact, numai Dumnezeu ma ajuta. anul trecut, ne-a citit o rugaciune la Biserica pentru examene, erau niste copii cu bacu, si m-am bagat si eu, ca aveam examen greu. sincer nu prea am invatat si la examne uit totul, abia mai imi aduc aminte cateva cuvinte, oricum la examen a 2 a zi, am avut un subiect, eram sigura ca-l stiu m-am pus pe scris. importnt e ca au fost 2 colege care au scris altceva si le-a picat. apoi am dat si partialu, ca nu-l luasem, nimic nu mai stiam, am scris la nimereala. nota a fost 8. de curiozitate m-am uitat acasa la subiecte, sa vad ce am scris, eu nu ma uit pana nu imi da nota, si cand vad....nu-mi venea sa cred....scrisesem cu totul alt subiect. Vorbesc serios, eu am scris altceva, dar profu nu stiu cum nu a vazut... de atunci ma duc mereu si-mi face rugaciune, si chiar daca nu invat, e cam greu la mine, tot trec.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 04.02.2011, 19:49:01
Ana.Maria.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
La mine e exact pe dos: daca invat doar o pagina,exact ceva legat de ce scria acolo imi pica. Rugati-va inainte de examen si inainte de a citi subiectele.
exact asa era si prietenul meu, daca din 40 de sub invata 3, alea ii picau. dar mai mereu i se intampla, nu o data.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 04.02.2011, 19:52:10
Ana.Maria.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Nu.i asa ca te smeresti cand vezi ca te duci mai putin pregatit ,dar iei nota buna?
Da. inainte copiam. la multe examene,la care se putea ,ca eu aveam mai mult de calcule si astea n-aveam cum, dar aveam o tehnica, nu va spun...pana sa citesc undeva ca e furt intelectual si de atunci nu mai am tupeu.

Acuma cand ma duc la examen, fara sa invat, ma bazez numai pe rugaciunea facuta, nici azi nu credeam ca trec. n-am scris nici o treime bine, nici probleme n-am facut...si am luat, cu rugaciunea facuta miercuri, desigur :)

Last edited by Ana.Maria.; 04.02.2011 at 19:54:28.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Foarte important si foarte grav ... mc2009 Homosexualitatea 28 01.06.2011 19:28:25
"foarte ciudat" annajanette Generalitati 369 16.05.2010 13:53:45
ciudat alex00 Despre Biserica Ortodoxa in general 2 01.02.2010 20:42:22