Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.03.2013, 01:17:25
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit Jumatatea mea

Salutare.Nu credeam ca o sa pun topicul asta dar sunt curios de raspunsuri si pareri.Si pana la urma nu e nimic rau in asta.Deci,eu am 18 ani pana acum nu am avut NICIO relatie de dragoste cu vreo fata.De ce?Pai eu sunt genul de baiat mai linistit,mai cuminte,mai timid si emotiv si pana acum nu am avut lipici la fete,au fost cazuri in care doar asa au zis ca arat bine ,ca sunt simpatic si ca imi place ca e linistit dar nu s-au mai dezvoltat.Sunt genul de om care tine in el,ascult muzica moderna adolescentina dar si muzica crestina inclusiv pricesnele si bizantina putin.Dar problema nu e asta,problema e ca nu sunt urat deloc sau nu sunt chiar asa de urat si totusi nu am nicio relatie.Ma tot incearca gandul ca eu nu voi avea niciodata vreo fata alaturiSi ma intristeaza si ma face sa sufar.As vrea un copil,un baiat (sau fata dar mai bine nu),m-am gandit si la nume,vreau sa las ceva in viata asta in urma,vreau sa particip si eu la crearea unei vieti alaturi de marele Creator.Dar de unde,daca eu nu am avut pana acum nicio relatie.Oare nu voi avea niciodata vreo relatie,vreo fata?
Sincer,imi plac fetele brunete si satene.Mentionez ca vorbesc pe messenger si pe facebook cu mai multe fete,multe mi-au zis ca sunt frumos ,simpatic dar niciuna nu a dezvoltat.Au fost de genul de bascalie,ca ne iubim,multi ma apreciau doar pentru simpaticie si pentru credinta dar niciuna pentru felul meu de a fi.Si nu sunt deloc rau si uracios.Nu sunt genul de smecher,am vrut dupa cum ati vazut sa imi fac un tatuaj dar cred ca renunt,am vrut si un cercel in ureche frumos dar tot asa cred ca renunt,eventual imi iau o bicicleta sa ma plimb pe faleza,pasiunea mea dintotdeauna.Sunt 50% hotarat.60% hai.Imi place la nebunie fotbalul,muzica si religia,religia e pe primul loc alaturi de fotbal si apoi muzica sau muzica pe 2 si fotbalul pe 3 sau nu stiu
Sincer,nu vreau relatii sexuale decat dupa casatorie sau nu stiu sigur,dar nu ma intereseaza asta deloc.Vreau jumatate.A si inca ceva IMPORTANTroblema e ca nu prea stiu sa ma comport cu o fata adica nu faptul ca o bat si o injur Doamne fereste ci faptul ca mi-e frica sa nu ii fac pe plac,sa ii fiu la suflet,sa tina relatie pana la moarte si dincolo de ea.Sunt trist,fericit,trist ,fericit,trist,fericit.Trist pentru ce v-am zis mai sus,fericit nu stiu,asa mi-e starea.:Oare nu voi avea niciodata o fata?Voi cum v-ati cunoscut jumatatea si cum ati proceda in locul meu?Spuneti-va sfatul si opinia
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.03.2013, 01:40:37
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Sincer,imi plac fetele brunete si satene.
Pai trebuie sa mai cresti, sa-ti mai imbogatesti si diversifici criteriile :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.03.2013, 01:46:12
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

TigerAvalo esti tare simpatic :) Ai doar 18 ani, ce te face sa fii asa de pesimist? Sunt fete care prefera baieti seriosi, cuminti, la locul lor, credinciosi, trebuie doar sa iti ajute Dumnezeu sa intalnesti o astfel de fata. Nu prea esti hotarat, parca si putin confuz. Vrei sa-ti pastrezi fecioria dar parca nu prea vrei. Trebuie sa te hotarasti, asta va contribui si la formarea unei personalitati mai conturate. In primul rand trebuie sa tii cont de poruncile lui Dumnezeu, sa te straduiesti sa le respecti cu toata puterea iar apoi sa fii tu asa cum esti, nu in functie de celalalt. Mai bine sa nu te placa pentru ceea ce esti, decat sa te placa pentru ceea ce nu esti.

Intristarea ta si gandurile negre care iti vin sunt nefondate, sunt doar asa sa te supere si cred ca banuiesti de la cine sunt. Din cate ai scris astepti parca o initiativa din parte unei fete, dar lasa lucrurile sa curga firesc. Cand iti va placea o fata in mod deosebit si vei descoperi in ea multe calitati si cat de cat preocupari comune, vei prinde curaj sa faci tu primul pas. Din tot sufletul iti spun, sa te straduiesti ca toate sa fie in deplina curatie si vei vedea purtarea de grija a lui Dumnezeu. Nu considera acest aspect nesemnificativ, este cheia fericirii tale.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.03.2013, 02:02:14
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Merci Ekaterina.Eu sunt glumet si zambaret de felul meu dar mi-au curs lacrimi din cauza asta
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.03.2013, 02:22:45
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Te sfatuiesc sa te uiti la aceasta filmare: http://player.vimeo.com/video/39814852 Are subtitrare in romana. Dupa ce te uiti, sa imi spui ce crezi si ce ai luat de acolo. :)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.03.2013, 02:50:14
EzioAuditore
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Eu sunt glumet si zambaret de felul meu dar mi-au curs lacrimi din cauza asta
Prietene nu-ti face griji. Esti super! Serios, ai rabdare cu tine. Eu am 31 de ani si crede ma am o experienta, tot ce conteaza este sa te cunosti pe tine. Dupa totul o sa fie bine. Femeile sunt "ceva" ce nu are treba cu credinta insa daca tu esti relaxat si fericit asta e tot ce conteaza. O sa ajungi si la momentul acela si dupa o sa iti doresti altceva, crede-ma pentru ca stiu.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.03.2013, 04:01:00
Camy93 Camy93 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.01.2013
Religia: Catolic
Mesaje: 49
Implicit

Tigrut, nu te abate de la drumul tau! Eu am cazut in pacat si mi-am pierdut fecioria inainte de vreme si iata ce regret! Un exemplu mai bun decat ce mi s-a intamplat mie nu iti pot da. Ramai pe drumul cel bun inainte sa fie prea tarziu.
In calitate de fata iti spun ca esti super asa cum esti. Majoritatea baietilor in jurul varstei tale/mele fug numai dupa sex si se lauda ca "ce buna e prietena mea" si se uita la femei ca la o bucata de carne. Te admir ca esti altfel si sa ramai asa, deoarece avem prea multi care fac deja acest pacat! Vei intalni persoana potrivita, ai doar rabdare. Am foarte multe prietene care cauta pe cineva cu credinta si moralitate, asa ca tine. Sa nu te schimbi, chiar daca timpul e greu :)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 10.03.2013, 09:01:40
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

măi Tiger, ai 18 ani... nu trebuie sa intri in melancolie pentru asta. Daca o sa ai o prietena de acum , este foarte probabil sa nu mai fie alaturi de tine peste cativa ani - pentru ca gusturile se mai schimba. O sa ai timp destul in/dupa facultate sa iti faci prietena. E mai bine sa ai o prietena mai tarziu pentru ca acea relatie va fi mai de calitate , decat daca ai avea o relatie,acum, bazata doar pe pofta carnala.

Din punctul meu de vedere , ai lucruri mai importante de facut decat o relatie de dragoste. Stai calm...
Reply With Quote
  #9  
Vechi 10.03.2013, 11:40:56
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Daca vreti sa ma vedeti in poze va dau facebookul pe privat.Vreti?Vreau parerea voastra despre cum ARAT!Va rog
Reply With Quote
  #10  
Vechi 10.03.2013, 14:08:12
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Nu vrem să te vedem.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare