Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.11.2023, 06:27:17
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit Iarasi am visat ca a fost cutremur

Poate sa îmi spună cineva de ce visez cutremure des?
Deci iar am visat ca venise un cutremur,la început începuse încet sa se cutremure apoi începuse tare,eu eram pe strada și cădeau fire/cabluri de pe stâlpi de electricitate probabil, apoi se oprise.
E un vis previzionar?
De ce tot visez ca e cutremur? Am mai visat de vreo 2 ori acum câțiva ani asta e a treia oara.
Va fi cutremur mare în România ca in vis? Doamne ferește ca numai de asta nu avem nevoie după pandemie și acum război lângă granița în Ucraina dar și în Israel cu vesti tot mai îngrijorătoare
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.11.2023, 16:11:21
Penticostalul Traditional Penticostalul Traditional is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2015
Mesaje: 1.643
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Poate sa îmi spună cineva de ce visez cutremure des?
Da, aș putea să îți spun eu: mănânci seara prea condimentat.
O cină ușoară și necondimentată te va ajuta să visezi cutremure foarte rar.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 06.11.2023, 07:03:09
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.994
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Poate sa îmi spună cineva de ce visez cutremure des?...
E un vis previzionar?...
Da, e vizionar si le visezi des fiindca inca nu s-a intamplat inca cel mai distrugator cutremur prevestit deja de mai bine de 10 ani de ing Ioan Istrate (Dumnezeu sa-l odihneasca!), cel care a prevestit despre cutremur cu vreo 10 ani inainte de a muri (Dumnezeu sa-l odihneasca!), si cu vreo 2-3 ani inainte ca nu se vor tine Pastile, dar fara sa spuna atunci de ce nu se vor tine.

Despre cutremurul cel mare, care va darama blocurile in Bucuresti ca pe cutiile de chibrituri, a spus ca va veni dupa vizita privata a presedintelui Ungariei in Romania, dupa ce se va produce un mare cutremur in Turcia si dupa ca se va produce si un cutremur (mai mic) de avertisment in Romania.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 06.11.2023, 12:50:58
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Poate sa îmi spună cineva de ce visez cutremure des?
Deci iar am visat ca venise un cutremur,la început începuse încet sa se cutremure apoi începuse tare,eu eram pe strada și cădeau fire/cabluri de pe stâlpi de electricitate probabil, apoi se oprise.
E un vis previzionar?
De ce tot visez ca e cutremur? Am mai visat de vreo 2 ori acum câțiva ani asta e a treia oara.
Va fi cutremur mare în România ca in vis? Doamne ferește ca numai de asta nu avem nevoie după pandemie și acum război lângă granița în Ucraina dar și în Israel cu vesti tot mai îngrijorătoare
Pentru ca se apropie sfarsitul, sunt vremuri Apocaliptice, sunt cutremure multe, razboaie in derulare... asa ca ce sa ne mai miram de tine ca ai ajuns sa le visezi? Mai degraba ne miram de unii oameni foarte saraci care au ajuns mari sfinti chiar in zilele noastre.

(La noi sunt bagate in canalizare, toate cablurile au fost date jos de pe stalpi si sunt trase prin pamant. Deci s-ar putea sa fie un vis din trecut care ti se tot repeta in bucla scotand la iveala frica ta de moarte (de trecere la cele vesnice) ca de adevarata moarte=pacat se pare ca nu ti-e frica. Se joaca necuratul cu frica ta ca sa te faca sa te temi de orice altceva si nicidecum de pacatuire si de trufasha mandrie a necredintei.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 06.11.2023 at 13:17:16.
Reply With Quote
Răspunde