Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 06.04.2009, 22:09:25
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

nu e yoghin ... a fost de mult ... io am ascultat si un interviu in care ii ataca pe yoghini si s-a dezis de ereziile lor si chiar si explica unde sunt greselile lor ...
Reply With Quote
  #42  
Vechi 06.04.2009, 22:58:32
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Romanului ii trebuie explicat clar ca altfel se ispiteste.Trebuie puse exemple din Biblie,comentarii,comparatii,declaratiile Sf.Parinti intr-un fluturas .
Problema este ca marea majoritate a oamenilor nu stiu,vad la televizor dar nu stiu exact de ce se zbate atata lume (credincioasa) si de aceea trebuie explicat.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #43  
Vechi 06.04.2009, 23:06:55
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu stiu cat de yoghin este Danion Vasile, dar stiu ca se pratica jocuri murdare atunci cand activitatea unei persoane deranjeaza elitele masonice. Nu trebuie ca acea persoana sa aiba defecte, e suficient sa spuna ca le are o persoana suficient de influenta. Discreditarea valorilor nu ma mai mira.

S-ar putea sa doreasca cineva sa-l compromita si sa compromita si aceasta actiune totodata. Asa ca eu, una, pana la proba contrarie nu cred nimic compromitator despre Danion Vasile, de a carui verticalitate acum nu ma indoiesc.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 06.04.2009, 23:16:51
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

nu e yoghin ; a fost si la petru voda si a predicat ... e apropiat si de par iustin ... a dat pe fata in multe randuri ereziile yoghinilor , si a recunoscut si in public ce a facut el in yoga , cate pacate peste pacate , si nu s-a sinchisit si le-a recunoscut si in pulic si la radio ... e un om sincer si traitor , se simte ... s-a luptat impotriva yoghinilror impreuna cu par galeriu ... io nu ma indoiesc de el ...
Reply With Quote
  #45  
Vechi 06.04.2009, 23:33:25
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mucenitza Vezi mesajul
draga mea,nu am acuzat pe nimeni,este din sursa sigura ceea ce am scris,Danion Vasile este Yoghin,el a confirmat-o,.
Danion Vasile a fost yoghin. E o diferenta...
Reply With Quote
  #46  
Vechi 07.04.2009, 01:12:51
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Acest document se aplica doar celor din tara, deoarece in Canada pasaportul nu are cip, iar document de identitate nu exista pt cetatenii straini.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #47  
Vechi 07.04.2009, 06:09:17
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
pur si simplu deschideti txt-ul si dati copy paste de pe el pe mess si dati mesaju la toti din lista voastra ...
Hai sa ne mai linistim frate! Nici chiar asa, ca dam in isterie. De atatea mesaje sa nu care cumva sa ne uitam chiar propriile suflete, ca atunci nimic nu am facut! Texte de raspandit sunt destule prin cele ale sfintilor parinti...
Sa luam aminte!
Reply With Quote
  #48  
Vechi 07.04.2009, 06:29:14
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Aici e problema ,vineri eu am listat un format pe care l-am impartit ,mai erau si altii cu acelasi format.
Iar astazi vad alt format.
Nu mi se pare normal sa se schimbe formatul asa ,ce facem cu cei care au adunat semnaturi de pe strada sau din biserica?
Este acesta ultimul format?
Cel de vineri nu mai e bun?
Sa nu deznadajduim. Trebuie sa recunoastem ca actiunea guvernantilor ne-a luat pe nepregatite, si atunci e firesc sa mai gresim, insa nu-i motiv sa deznadajduim, ci ne repliem si mergem mai departe.
Daca vrem cu adevarat sa fim liberi, dupa cum a randuit Dumnezeu, atunci nici o osteneala, oricat de mare ar fi nu ar trebui sa constituie o piedica, altfel o sa ajungem precum dobitoacele necuvantatoare, care sunt deja in programul de incipare.
In ce priveste indobitocirea, sa bagam de seama sa nu ne uitam de propriile noastre suflete in aceasta actiune. Adica sa nu uitam de rugaciune/spovedanie/cainta/milostenie, caci lipsa acestora sunt in primul rand cauze ale indobitocirii...si abia apoi prezenta cipului.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 07.04.2009, 08:26:00
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Asa e Constantin ,am listat din nou si am transcris datele ,voi merge sa le cer semnaturi.
E adevarat ,e bine sa ne spovedim curat si sa ne rugam mai mult ,poate Dumnezeu s-o indura de noi.
Era o propunere sa ne rugam la ora 10 seara cat mai multi
Daca unora nu li se pare potrivita ora ,putem sa stabilim alta ora ,ma gandeam ca poate mai au treburi de facut prin casa.
Deci daca sunt alte propuneri subscriu.
Desi putem sa lasam orice si sa ne rugam cateva minute.
Acum rugaciunea e cea mai importanta.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Referendum national pentru demiterea parlamentului anticonstitutional si ilegitim vsovivi Generalitati 759 25.07.2012 19:36:19
Stim ce sa cerem? costel Generalitati 7 03.04.2012 23:42:07
Cum ne cerem iertare unui om mort SandraS Generalitati 6 29.09.2010 19:36:41
Sa cerem sfat? Z.Lidia Generalitati 10 20.01.2008 21:37:48