Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #221  
Vechi 10.06.2009, 23:06:17
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

cine este Maria Bratu?
  #222  
Vechi 10.06.2009, 23:22:12
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Si de unde stii ca prin apropierea de un ierarh a lui Dumnezeu nu se vor deschide si ochii unor masoni?
Ceea ce omului nu-i este cu putinta, Ii este cu putinta lui Dumnezeu. Asta ar fi chiar o minune, dar nu prezenta ierarhului ar face-o, ci Insusi Dumnezeu. As vrea sa vad un mason devenind "nebun intru Hristos".
  #223  
Vechi 10.06.2009, 23:24:46
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Iote ca Hristos s-a insotit cu pacatosii cat a fost pe pamant.
Ia spune-mi, cine este Hristos?
Adica dupa tine episcopul este Hristos?!? Episcopul are functia cea mai mare din clerul inferior, dar nu este dumnezeu.
  #224  
Vechi 11.06.2009, 10:00:47
CosminPopescu's Avatar
CosminPopescu CosminPopescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.04.2009
Locație: Constanța
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
IPS Teodosie ia cu forta biserica de la Eforie:

http://www.youtube.com/watch?v=N7C_r...eature=related
o să te rog să pui secvențe din emisiuni de pe la posturi ne-TURCEȘTI, sau de la prezentatori care atunci când strigi după ei, nu fac în pantaloni de frică și fug printre hoteluri așa cum a făcut dânsu

userul mari_bratu face parte din categoria jurnaliștilor de nota 5 de la vreo gazetă de doi lei
despre îps Teodosie, și cel care a fost popă în Eforie și accentul lui forțat, găsiți mai mult în gazetele și televiziunile dobrogene, care sunt neutre și prezintă totul obiectiv, nu din partea unor bestii a căror realizare a fost holocaustul împotriva armenilor
__________________
[COLOR="DarkGreen"]Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai milă de mine, păcătosul.[/COLOR][/b][/center]
  #225  
Vechi 11.06.2009, 15:25:16
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CosminPopescu Vezi mesajul
o să te rog să pui secvențe din emisiuni de pe la posturi ne-TURCEȘTI, sau de la prezentatori care atunci când strigi după ei, nu fac în pantaloni de frică și fug printre hoteluri așa cum a făcut dânsu

userul mari_bratu face parte din categoria jurnaliștilor de nota 5 de la vreo gazetă de doi lei
despre îps Teodosie, și cel care a fost popă în Eforie și accentul lui forțat, găsiți mai mult în gazetele și televiziunile dobrogene, care sunt neutre și prezintă totul obiectiv, nu din partea unor bestii a căror realizare a fost holocaustul împotriva armenilor
Am gasit filmul pe You tube. Daca stii mai multe, te rog sa ne scrii.
Am observat metoda aceasta de a lua bisericile altor preoti si a le da tinerilor, proaspetilor preoti hirotoniti. Preotul cel vechi ce trebuie sa faca in acest caz? L-ati vazut ce disperat era! Il inteleg.
Am vazut prea des aceasta metoda "cu japca", de aceea am postat. Posibil sa existe o explicatie, dar eu nu o stiu si de aceea atrag atentia. Mi-e mila totusi de preotii care au ridicat biserica si acum ca e gata li se ia.
  #226  
Vechi 11.06.2009, 15:40:05
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Se vede ca ai mania defaimarii, din moment ce nu ti-a ajuns un singur topic pentru a posta mizeriile astea, ai postat si aici:
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...5&postcount=39

si ti s-a si raspuns aici:

http://www.crestinortodox.ro/forum/s...1&postcount=48

si aici

http://www.crestinortodox.ro/forum/s...5&postcount=51
  #227  
Vechi 11.06.2009, 15:41:37
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

As vrea sa stiu ce se intampla cu vechiul preot, care are cu siguranta si rolul de duhovnic pentru multi enoriasi. I se da altceva de munca sau il trec la somaj? Daca nu exista abateri serioase, totul mi se pare o indrazneala si un abuz.
  #228  
Vechi 11.06.2009, 15:50:54
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
As vrea sa stiu ce se intampla cu vechiul preot, care are cu siguranta si rolul de duhovnic pentru multi enoriasi.
Pai ce, intra cumva aici pe forum sau crezi ca cei de aici il cunosc ca sa te poata lamuri?
De ce nu te adresezi episcopiei Tomisului daca esti asa interesata?

Iar duhovnicul se poate schimba daca cel care era preot acolo este vinovat de neregulile de care este acuzat.

Citat:
I se da altceva de munca sau il trec la somaj?
Depinde de la caz la caz. Nu vad in ce masura te priveste..

Citat:
Daca nu exista abateri serioase, totul mi se pare o indrazneala si un abuz.

Si mie mi se pare ca daca n-ai facut postarea asta din plictiseala si lipsa de ocupatie s-ar putea sa o fi facut din cauza ca poate ai intentia de a arunca cu noroi in BOR pentru ca tu insuti mi se pare ca ai avea niscai probleme serioase cum mai observa si altcineva.
  #229  
Vechi 11.06.2009, 16:07:17
CosminPopescu's Avatar
CosminPopescu CosminPopescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.04.2009
Locație: Constanța
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

Îi înțeleg că și ei au problemele lor (adică între ei), dar nu se cade să facă atâta scandal, "vorba dulce mult aduce" și probabil că a fost transferat în altă parte, dar cred că a intervenit lăcomia (în Eforie se trăiește sau se fac averi din găzduit turiști), dar din ce a fost scris în presa locală am înțeles că au apărut niște probleme la o unitate militară din zonă, de atunci și transferul sau demiterea lui (sper să nu confund cazurile).

Un alt lucru important e că BISERICA NU E A PREOTULUI, e a oamenilor, ei au construit-o, ei se roagă acolo. Dacă s-a hotărât să fie transferat prin cine știe ce sat mai amărât, păi să stea cuminte și să se roage la Dumnezeu să fie trimis înapoi în biserica lui cu vedere la mare și la fetele în bikini, sau răgăciunea e doar pt fraieri ? ăi deștepți filmează și trimit la televizor.
__________________
[COLOR="DarkGreen"]Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai milă de mine, păcătosul.[/COLOR][/b][/center]
  #230  
Vechi 11.06.2009, 17:03:25
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai ce, intra cumva aici pe forum sau crezi ca cei de aici il cunosc ca sa te poata lamuri?
De ce nu te adresezi episcopiei Tomisului daca esti asa interesata?

Iar duhovnicul se poate schimba daca cel care era preot acolo este vinovat de neregulile de care este acuzat.



Depinde de la caz la caz. Nu vad in ce masura te priveste..




Si mie mi se pare ca daca n-ai facut postarea asta din plictiseala si lipsa de ocupatie s-ar putea sa o fi facut din cauza ca poate ai intentia de a arunca cu noroi in BOR pentru ca tu insuti mi se pare ca ai avea niscai probleme serioase cum mai observa si altcineva.
Multumesc pentru dragostea cu care imi raspunzi, Alin B. Tonul tau e tot mai obisnuit pe acest forum, din pacate.
Nu dau in BOR, caci nu generalizez; ci intreb despre un caz anume.
Te rog numi mai raspunde, ma pot lipside rasunsuri care nu spun nimic, doar prostii.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A plecat la Dumnezeu Arhiepiscopul Buzaului si Vrancei maria-15 Generalitati 7 09.01.2013 14:38:47
Cum isi vinde cineva sufletul diavolului? elom Generalitati 40 18.07.2012 13:10:38
Daca vinde cineva unele carti sunsray Stiri, actualitati, anunturi 4 20.03.2012 22:34:34
IPS Teodosie padrevicentiu Generalitati 1 12.09.2009 21:08:35