Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 02.02.2009, 09:01:09
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit Manifestatii pe Dealul Mitropoliei

[COLOR=green]Pe dealul Mitropoliei, cateva sute de persoane au protestat impotriva introducerii cipurilor in noile pasapoarte biometrice. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]O femeie pare convinsa ca cipurile sunt semnul diavolului si ca prevestesc sfarsitul lumii din 2012. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Un domn in varsta a cerut poporului sa se constituie in Garzi Nationale pentru a se apara de terorismul cipurilor impuse de guvern. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]De la Muntele Athos, preotii au trimis un mesaj catre romanii ortodocsi prin care sunt avertizati de instalarea unui guvern mondial al masoneriei care va fi condus de catre anticrist. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Un jurnalist anunta publicul ca, potrivit parintelui Iustin, cipul biometric este unealta necuratului.[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]sursa: HotNews[/COLOR]

__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #2  
Vechi 02.02.2009, 10:15:14
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

cand asta?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 02.02.2009, 10:21:31
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
cand asta?
Duminica 1 februarie2009
Reply With Quote
  #4  
Vechi 02.02.2009, 10:21:34
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
cand asta?
[COLOR=green]Ieri, 1 febr 2009. Acum am vazut că am uitat sa scriu data. Scuze![/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #5  
Vechi 02.02.2009, 10:26:29
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Ieri, 1 febr 2009. Acum am vazut că am uitat sa scriu data. Scuze![/COLOR]
sarumana!!! Multam, credeam ca hotnews este site in engleza, ca ma descurc mai greu... dar am gasit stirea http://www.hotnews.ro/stiri-esential...-anticrist.htm
Multam inca o data!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 02.02.2009, 10:38:10
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
sarumana!!! Multam, credeam ca hotnews este site in engleza, ca ma descurc mai greu... dar am gasit stirea http://www.hotnews.ro/stiri-esential...-anticrist.htm
Multam inca o data!
[COLOR=green]Eu ma informez de pe HotNews, adresa pusa de tine, ori de pe site Realitatea.net[/COLOR]
[COLOR=green]Aici:[/COLOR]

http://www.realitatea.net/
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #7  
Vechi 02.02.2009, 11:52:18
iulyaan's Avatar
iulyaan iulyaan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2006
Mesaje: 315
Implicit

Iata,ca mai esto o farama de zvagnire in acest popor.sunt sigur ca au fost si oameni care nu aveau habar pt ce sunt acolo dar,cred ca majoritatea erau constienti de nebunia acestor pasapoarte.sper sa nu se termine aici.doamne ajuta
Reply With Quote
  #8  
Vechi 11.03.2009, 09:18:48
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit BOR si forta de reactie rapida

[COLOR=green]Patriarhia Romana a criticat Primaria Capitalei pentru ca a permis organizarea unui miting contra pasapoartelor biometrice intr-un spatiu asociat cu Biserica Ortodoxa - la baza Dealului Mitropoliei.

Acest lucru a fost facut public prin intermediul unui [/COLOR][COLOR=green]comunicat de presa[/COLOR][COLOR=green] remis presei. Patriarhia a aratat detaliat motivele pentru care nu considera oportun mitingul, prezentadu-si propria perspectiva asupra problemei.

Putem observa, astfel, ca Patriarhia dispune de mijloacele necesare pentru a intra in dialog cu presa; constatam ca Patriarhia are acces la informatii - vede ce se intampla in strada, stie ce se scrie in ziare, cunoaste atributiile si structura diverselor institutii publice.

Asadar, Patriarhia nu este rupta de lume, ocupandu-se doar de cele ale dreptei credinte. Ba, mai mult, Patriarhia este apta de reactie prompta, pe cai profesioniste.[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Sursa: Ziare.com[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Mai mult, despre ceea ce ar putea să facă BOR, citiți aici: [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]http://www.ziare.com/BOR_si_forta_de_reactie_rapida-686471.html[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #9  
Vechi 11.03.2009, 16:56:41
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

[COLOR=green]Aș fi vrut măcar un comentariu la postarea de astăzi, dar nu a venit nici din partea celor care au urlat pe aici împotriva cipurilor, pașapoartelor, 666... Oare de ce?[/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]După cum se observă în articolul citat conducerea BOR se dezice de acele manifestații rușinoase, fără suport, așa cum fără suport au fost și toate postările de aici, de pe forum. Mă bucur că măcar conducerea BOR nu m-a dezamăgit și că avem acolo oameni care gândesc și nu se lasă duși de valuri. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Probabil cei care v-au băgat în cap prostiile cu CIP-urile și 666, ori au vrut să vă testeze credibilitatea, naivitatea, tendința de a crede orice vine de la un preot, fie el de biserică sau de bisericuță ori au vrut să compromită sau să testeze vigilența BOR. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Iată că nu le-a reușit. [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Chiar aș fi curioasă să știu cum se simt cei "trădați" de BOR, cei care s-au dat pe aici de ceasul morții că nu vor putea cumpăra nici pâine dacă nu se vor lăsa cip-uiți. La fel, cum se simt că BOR se dezice de asemenea manifestații și de cei care afirmă că au făcut manifestația în numele Bisericii noastre crestin-ortodoxe... [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Cine-i creștin-ortodox? Cei care se agită, care se isterizează fără suport ori cei care, disciplinați, așteaptă un punct de vedere oficial? Știu că nu vă convine, dar asta este... Măcar de-ați putea învăța ceva din toată tărășenia asta...[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #10  
Vechi 11.03.2009, 17:16:01
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

Azi la Facultatea de Teologie din Arad a vorbit preotul Constantin Necula desi subiectul nu era aceste cipuri, inevitabil s-a atins subiectu ca na avem si noi talibanii nostrii si vad ca pareririle is tare impartite ... Dumnezeu cu mila sa zic asa
__________________
valentin_top_bizant
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
pana cand se tine Pelerinajul pe Dealul Mitropoliei mirela1990 Generalitati 2 26.10.2010 22:48:36
S-a deschis magazinul online de carte si obiecte bisericesti a Mitropoliei Olteniei mihailt Resurse ortodoxe on-line 0 30.09.2010 15:13:57
Pelerinaje catolice la centrul de pelerinaj al Mitropoliei Olteniei mihailt Generalitati 3 06.02.2010 07:30:19
Apelul Mitropoliei Moldovei si Bucovinei catre credinciosi geo.nektarios Generalitati 2 05.02.2009 16:12:49