Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 31.12.2008, 12:24:43
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

in 22.12.2008 la ora 21 fratia ta te-ai legat de mine! deci nu esti indreptatit cu nimic sa ma judeci... ca nu eu m-am luat de fratia ta si nu eu am redeschis topicul... Daca erai smerit TACEAI!!! si iti tineai "suferinta" si nemultumirea fata de Duhovnic si fata de Dumnezeu! nu sa iti cauti indreptatirea pe net si sa iti expui aberatiile pe forum! Nu din "pas" fata de aproapele ai facut-o ci din mandrie ca sa te arati mare pe forum! Nu sunt batjocoritor, ci iti spun adevarul! CEL SMERIT STA LA LOCUL LUI!!!
__________________
Reply With Quote
  #142  
Vechi 05.01.2009, 11:41:16
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
in 22.12.2008 la ora 21 fratia ta te-ai legat de mine! deci nu esti indreptatit cu nimic sa ma judeci... ca nu eu m-am luat de fratia ta si nu eu am redeschis topicul... Daca erai smerit TACEAI!!! si iti tineai "suferinta" si nemultumirea fata de Duhovnic si fata de Dumnezeu! nu sa iti cauti indreptatirea pe net si sa iti expui aberatiile pe forum! Nu din "pas" fata de aproapele ai facut-o ci din mandrie ca sa te arati mare pe forum! Nu sunt batjocoritor, ci iti spun adevarul! CEL SMERIT STA LA LOCUL LUI!!!
Pai nu m-am legat de tine, prietene, ci am contestat asa-zisa "lucrare". In schimb ma indemni la tacere, ori eu cred ca nu e cazul!
Asta pentru ca au mai exista cazuri cand au tacut si altii, care ar fi trebuit sa vorbeasca. Poate au tacut din nestiinta, poate din falsa smerenie. Si din tacerea celor din jur au prosperat fenomene precum turma parintelui Ilie, Vladimiresti, Noul Ierusalim... Si, din ce se vede, miscarea visationista este pe acelasi drum...

Cu bine!
Si un an bun!
__________________
"Vedeti sa nu va amageasca cineva. Caci multi vor veni in numele Meu, zicind: Eu sunt Hristos (adica la noi este Hristos!) si pe multi vor amagi… Caci se vor ridica hristosi mincinosi si prooroci mincinosi si vor face semne mari si chiar minuni, ca sa amageasca, de va fi cu putinta, si pe cei alesi” (Matei 24,4-5,24).
Reply With Quote
  #143  
Vechi 05.01.2009, 14:05:48
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean Vezi mesajul
Pai nu m-am legat de tine, prietene, ci am contestat asa-zisa "lucrare". In schimb ma indemni la tacere, ori eu cred ca nu e cazul!
Asta pentru ca au mai exista cazuri cand au tacut si altii, care ar fi trebuit sa vorbeasca. Poate au tacut din nestiinta, poate din falsa smerenie. Si din tacerea celor din jur au prosperat fenomene precum turma parintelui Ilie, Vladimiresti, Noul Ierusalim... Si, din ce se vede, miscarea visationista este pe acelasi drum...

Cu bine!
Si un an bun!
[SIZE=3]CEL CE JUDECA SA SI DEA OSANDA![/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3]CEL SMERIT STA LA LOCUL LUI! Dar mai ales se roaga pt cei ce "cad" si nu-i judeca, ca va cadea si el MAI rau...[/SIZE]

Iarta-ma si Dumnezeu sa te ierte!
__________________
Reply With Quote
  #144  
Vechi 07.01.2009, 14:25:12
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
[SIZE=3]CEL CE JUDECA SA SI DEA OSANDA![/SIZE]

[SIZE=3]CEL SMERIT STA LA LOCUL LUI! Dar mai ales se roaga pt cei ce "cad" si nu-i judeca, ca va cadea si el MAI rau...[/SIZE]

Iarta-ma si Dumnezeu sa te ierte!
Sfântul Grigorie Teologul spunea că “[COLOR=black][COLOR=red][COLOR=black]prin tăcere Îl trădăm pe Dumnezeu[/COLOR][/COLOR]”, și nu greșea căci Însăși Mântuitorul și Dumnezeul nostru Iisus Hristos ne spune: “[COLOR=red][COLOR=black]oricine va mărturisi pentru Mine înaintea oamenilor, mărturisi-voi și Eu pentru el înaintea Tatălui Meu, Care este în ceruri. Iar de cel ce se va lepăda de Mine înaintea oamenilor și Eu Mă voi lepăda de el înaintea Tatălui Meu, Care este în ceruri[/COLOR][/COLOR]” (Matei – 10-32; 33). Și “[COLOR=red][COLOR=black]…veți cunoaște adevărul, iar adevărul vă va face liberi[/COLOR][/COLOR]” (Ioan - 8, 32).[/COLOR]
__________________
"Vedeti sa nu va amageasca cineva. Caci multi vor veni in numele Meu, zicind: Eu sunt Hristos (adica la noi este Hristos!) si pe multi vor amagi… Caci se vor ridica hristosi mincinosi si prooroci mincinosi si vor face semne mari si chiar minuni, ca sa amageasca, de va fi cu putinta, si pe cei alesi” (Matei 24,4-5,24).
Reply With Quote
  #145  
Vechi 18.02.2009, 12:56:55
Mariusica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Observ ca vehementa lui geo.nektarios a avut efect.
Nimeni nu mai comenteaza.
Probabil ca Mirean si Negroponte s-au saturat de polemica.
Pacat. Aveau dreptate.
Probabil ca geo.nektarios va replica dur, asa cum o face de obicei. Nici o problema. Il astept.
Daca cineva mai este interesat de acest subiect, il astept sa redeschidem discutia.

In viata suntem nevoiti de multe ori sa mintim, sa ascundem adevarul, sau sa-l omitem.
Dar cand este vorba de Dumnezeu si cele ale Sale, adevarul trebuie spus in intregime si cu glas tare.
De aceea as vrea sa vorbim si despre faptele extraordinar de frumoase si placute lui Dumnezeu ce s-au petrecut in aceasta Lucrare, despre care "acuzatorii" nu prea au cunostinta, dar si despre gravele fapte si situatii ce exista in sanul acestei lucrari, pe care "aparatorii" le omit cu buna stiinta sau poate din nestiinta.
Reply With Quote
  #146  
Vechi 23.02.2009, 23:39:01
nelutafilip nelutafilip is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2009
Mesaje: 1
Implicit

Daca mai sunt dubii legate de Parintele ierodiacon Visarion Iugulescu mergeti la manastirea Cernica si cereti informatii, in special de la staretul manastirii; in treacat treceti si pe la mormantul parintelui si spuneti-va pacatele clevetirii;
domnule mariusica, se pare ca nu mai ai cu cine sa barfesti legat de acest subiect-nadajduiesc in mila lui Dumnezeu ca cei cu mintea intrega s-au convins de adevarata stare a lucrurilor.
Doamne ajuta si sa auzim numai de bine!
Reply With Quote
  #147  
Vechi 24.02.2009, 02:37:09
14carol06's Avatar
14carol06 14carol06 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2009
Locație: galati
Mesaje: 156
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru 14carol06
Angry Atentie!

[COLOR=red]Despre subiectul "lucrarii" ierodiaconului Visarion,insusi Parintele CLEOPA in cartea "BISERICA,SECTELE SI FRATII MINCINOSI" nu prea o vede bine.Capitolul despre fratii mincinosi este destul de lung si nu am timpul sa vi-l citez,dar sfatuiesc pe toti cei interesati de acest subiect sa caute cartea de mai sus,sa o citeasca cu mare atentie si sigur isi vor raspunde apoi singuri la toate intrebarile legate de aceasta "lucrare",iar cine vrea sa-mi puna intrebari referitoare la "aceasta",poate sa mi le puna in mesageria privata,Am cunoscut indeaproape aceasta "lucrare"! [/COLOR]
__________________
Copii,nu va temeti de viata!E frumoasa atunci cand savarsesti binele si cunosti adevarul si dragostea! Dulce sa fii si amar,si gingas,dar si aspru cu cei pe care-i iubesti si cu cei ce te urasc ,sau cu cei ce-ti slujesc.nu-i uita ,insa,si pe vecini!Vizitati http://www.youtube.com/user/carolzaharia
http://www.trilulilu.ro/14carol06
http://14carol06.blogspot.com/

[COLOR=#ff0000]Mi-am luat ratiunea si-am raspandit-o peste tot,unde mai ramasese lo[COLOR=red]c[/COLOR] liber.[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Si apoi,m-am dus sa ma razboiesc cu viata![/COLOR]
Reply With Quote
  #148  
Vechi 24.02.2009, 02:57:25
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

[SIZE=4]Frate Marius,[/SIZE]
[SIZE=4] [/SIZE]
[SIZE=4]Bine ai venit pe forum![/SIZE]
[SIZE=4]După cum ai bine zis, te aștepți ca eu să “reacționez”! Așa este, dar nu o fac într-un mod “mișelesc” și să mă arăt ca și “luminător” pe forum, o fac într-un mod smerit, spunându-ți câteva cuvinte!!! Dacă vrei să iei aminte bine, dacă nu, treaba frăției tale![/SIZE]
[SIZE=4]După ce am citit acele câteva cuvinte “ințelepte” ale frăției tale, ca să discutăm despre cele “sfinte” din “lucrare” dar și despre cele “smintitoare” frăția ta ținând cu “ursu”, mi-am dat seama că frăția ta trăiești undeva departe de o “cetate strâns unită” în care să fii în siguranță duhovnicească! [/SIZE]
[SIZE=4]Primele cuvinte ale frăției tale sunt de “judecată”, de unde se înțelege starea duhovnicească pe care o ai, căci “după cum îți duci viața așa îți este și credința, și cum îți este credința așa îți este și viața” spune Pr.Teofil Părăian de la M-rea Sâmbăta! [/SIZE]
[SIZE=4]Având acest lucru în vedere, mă minunez cum ai îndrazneala de a “provoca” în polemică sau în ceartă, în contraziceri sau dușmănie! Nicidecum nu ai plecat cu duhul bunătății!!! De aceea am și tăcut și nu am mai spus nimic, din același motiv pt care acum îți scriu, numai o singură dată; nu vreau să te conving cu nimic, nu vreau să crezi nimic, nu vreau sa te convertesc să accepți ideiile mele și crezurile mele, ci să vezi realitatea așa cum este ea, să privești “lucrarea” nu ca pe un “ideal” ci ca pe un trup, ca pe un organism, ce nu este perfect, deși o mână se crede mai deșteaptă decât un picior, dar când își dă seama ca nu poate face nimic fără de picior, se smerește, iar dacă mâna se îmbolnăvește, nu suferă numai ea, ci suferă și piciorul! De aici vreau să plec și să îți scriu în continuare! [/SIZE]
[SIZE=4]Mai întâi plec de la un cuvânt al Mântuitorului pe care sigur îl știi, dar nu îi acorzi atenția și respectul cuvenit: Nu judecați ca să nu fiți judecați! Și mai bine este să îți vezi bârna din ochiul tău, decât paiul din ochiul fratelui tău![/SIZE]
[SIZE=4]Să nu crezi ca dacă sunt student la Teologie (după cum am vazut că ai studiat profilul meu de pe forum) încep acum să îți țin predici sau cateheze! Nicidecum, ci vreau să te fac conștient de faptul că Ortodoxia nu este trăită așa cum vrea Hristos, așa cum El ne-a lăsat-o, iar dacă mergem tot așa după cum suntem și ne arătăm a fi, nu avem decât de pierdut sufletește, chiar dacă trupește câștigăm teren în fața oamenilor! Nu vreau să te conving de persoana lui Taica Părinte, că poate ai avut ocazia să îl cunoști, poate măcar ai fost la înmormântare, sau măcar ai ascultat predica unuia dintre cei mai mari Profesori de Dogmatică ai țării noastre, Pr.Dr.Nicolae Moșoiu, la parastasul de 6 luni de la adormirea lui Taica Părinte! Nu e un simplu om, ci un professor, “ucenic” - cel mai bun dintre elevii Pr.Ioan Bria, care la rândul său a fost “ucenicul” Pr.Dumitru Stăniloae! Nu are rost să mă întind și să arăt mai multe![/SIZE]
[SIZE=4]Despre Taica Părinte nu are rost să arăt mai multe lucruri din viața sa, nu cele pe care poate dejà le știi, ci cum să il privești și din față și din profil și din spate, așa cum este Sfinția sa![/SIZE]
[SIZE=4]Taica Părinte este MAMA mea sufletească, cea care m-a născut sufletește, dintre păgâni scoțându-mă! De aceea sunt dator să îi iau apărarea, dar nu numai Sf.Sale ci și a fraților mei! [/SIZE]
[SIZE=4]Îmi dau seama că frăția ta ai “trecut” prin această “lucrare” dar negăsindu-ți liniștea ai început înca dintru început să “luminezi” forumiștii de “erezia visarioniștilor”; “dacă îl iei de bun pe om, BUN îl găsești, dacă îl iei de rău, RĂU îl găsești” spune iar Pr.Teofil! Așa precum un frate mergând în Sf.Munte și nu s-a folosit (deși sfințenia locului Sf.Munte este demonstrată de miile de sfinți), el nu mergând să caute sfințenia, ci ce poate să îl smintească ca să poate transmite mai departe că nu e chiar așa cum se spune, că în cărți sunt numai povești, tot așa frăția ta intrând în “lucrare” nu te-ai folosit, pt că sinceritatea frăției tale era departe de adevăr, iar acum vrei să ne “luminezi”.[/SIZE]
[SIZE=4]“Lucrarea” nu a fost gândită de Pr.Visarion Iugulescu, nu a fost inventată, nu a pocnit din degete și a apărut “lucarea”! Dacă îi cunoști viata știi prin câte a trecut, mai ales dpdv monahal, căci la decretul din ’56 a fost dat afară din Mânăstire, nu pt cauză religioasă internă, ci externă, care pleca din politică! Când încă era la Mânăstirea de metanie (călugărie) dânsul predica, nu cu de la sine putere, ci cu ascultarea părintelui său stareț, care a văzut într-însul darul omiletic! Deci de atunci, din setea de cuvinte duhovnicești, datorită comunismului care interzicea propovăduirea lor, oamenii l-au ascultat, pt că era singurul care nu se temea să vorbeasca despre Dumnezeu în acel timp! Poate știi N încercările comuniștilor de a-l anihila pe Taica Părinte, și cum eșuau de fiecare dată! A fost singurul prigonit care NU a putut fi întemnițat! A lucrat Duhul Sfânt prin dânsul ca să fie LUMINĂ creștinilor în acele vremuri! De atunci a fost iubit și ascultat de oameni, iar cei care l-au ascultat și-au găsit liniștea! Ca și AZI: cine ascultă ce învață părintele, îsi găsește liniștea, că nu este învățătura sa personală, ci a Domnului Hristos, prin Sfinții Părinți, este o învățatură trăită de sfinția sa, mai întâi pusă în practică de sfinția sa, și apoi transmisă mai departe, NOUĂ celor care se pare că vrem să ne mântuim! [/SIZE]
[SIZE=4]Scrisesem mai in vară pe acest thread, daca vei căuta, despre “omul duhovnicesc”, legat de acest subiect! Ar fi bine să citești! Spun pe scurt: omul duhovnicesc nu caută decât de păcatele sale, căci, cu cât se adâncește în sine să le curățe, cu atât se vede mai păcătos decât ceilalți, neștiind sporul lui Duhovnicesc, căci nu mai vede păcatele aproapelui său, le vede numai pe ale sale și plânge pt spălarea lor, nu îl mai intereseaza de aproapele, ce păcate are și ce face acela, ci numai de sine se interesează! Se interesează de aproapele numai când acela îi cere ajutorul, când se afla în strâmtoare, în rest își vede numai de sine![/SIZE]
[SIZE=4]Așa că dacă vrei să ne “luminezi” mai bine ar fi ca să stai la locul frăției tale după cum bine spune iar Pr.Teofil că “cel smerit stă la locul lui”!!! Nu mai agita apele și lasă așa și roagă-te pt cei slabi! Rugăciunea te ajută și pe frăția ta, ajută și pe cei în nevoie! [/SIZE]
[SIZE=4]De ceea ce ești nedumerit, încearcă să fii sincer și să-i spui lui Dumnezeu, du-te și te spovedește, mergi și te roagă, mergi și spune-I lui Hristos ce te doare, legat de orice treabă, legat de orice grupare![/SIZE]
[SIZE=4]Dar cel mai bine este să nu te mai intereseze NIMIC în lumea asta decât MÂNTUIREA sufletului frăției tale! Dacă vrei să „învățător” și să îi luminezi pe forumiști și pe cei ce vizitează forumul și postările frăției tale că „visarioniștii” sunt eretici, nu ai decât, dar îți asumi PREA multă osândă de la Dumnezeu, nu pt că e vorba de Ierodiacon Visarion Iugulescu, ci de ORICINE, de ORICE!!! Despre tot ce vorbești, NEÎNDREPTĂȚIT să o faci dpdv CANONIC, ar fi bine să te oprești! Dacă nu, EU nu dau răspuns pt frăția ta! EȘTI RESPONSABIL în fața lui Hristos de TOT ce faci și spui, repet nu de „visarioniști”, ci de oricine!!![/SIZE]
[SIZE=4]Dacă nu ți-a plăcut nimic alături de Taica Părinte și de ucenicii săi, NU te îndreptățește să CLEVETEȘTI!!! Judecata înaintea lui Hristos va fi FOARTE aspră! „Vai de cel prin care vine sminteala” căci dacă cineva se smintește de vorbele pe care le arunci despre Taica Părinte se va sminti, îți asumi ÎNTREAGA RESPONSABILITATE ÎNAINTEA LUI HRISTOS și a acelora pe care i-ai smintit!!! [/SIZE]
[SIZE=4]Dacă te nemulțumesc ucenicii, gândește-te că Hristos S-a răstignit și pt tine și pt ei! Mântuirea nu se rezumă la a fi sau nu „visarionist”! Hristos e unul, dar fiecare își alege un îndrumător spre calea care duce la El, Hristos! Fiecare are neputințe, fiecare are suflet, fiecare este conștient de mântuirea lui, și fiecare lucrează pt ea! Dar nu trebuie să te smintească faptele lor, ci să îți vezi de VIAȚA ta și numai de mântuirea ca să ai LINIȘTE!!!![/SIZE]
[SIZE=4]Te rog LINIȘTEȘTE-TE și mergi așa cum poți pe calea care duce la MÂNTUIREA frăției tale!!! Așa îți vei păstra CONȘTIINȚA CURATĂ și sufletul CURAT!!! [/SIZE]
[SIZE=4]Fii binecuvântat!!! Doamne ajută!!! [/SIZE]
[SIZE=4] [/SIZE]
[SIZE=4] [/SIZE]
[SIZE=4]Cu stimă,[/SIZE]
[SIZE=4]George![/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
Reply With Quote
  #149  
Vechi 24.02.2009, 03:16:01
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

[SIZE=4]
Citat:
În prealabil postat de 14carol06 Vezi mesajul
[COLOR=red]Despre subiectul "lucrarii" ierodiaconului Visarion,insusi Parintele CLEOPA in cartea "BISERICA,SECTELE SI FRATII MINCINOSI" nu prea o vede bine.Capitolul despre fratii mincinosi este destul de lung si nu am timpul sa vi-l citez,dar sfatuiesc pe toti cei interesati de acest subiect sa caute cartea de mai sus,sa o citeasca cu mare atentie si sigur isi vor raspunde apoi singuri la toate intrebarile legate de aceasta "lucrare",iar cine vrea sa-mi puna intrebari referitoare la "aceasta",poate sa mi le puna in mesageria privata,Am cunoscut indeaproape aceasta "lucrare"! [/COLOR]
[/SIZE]

[SIZE=4] ...de ce nu o vede bine??? Pt ca la dansu nu au ajuns OAMENI SINCERI si sa care sa SPUNA CLAR SI ADEVARAT despre Pr.Visarion, ci au mers numai cei "limba spurcata" si i-au bagat in cap pr.Cleopa ca "Visarion este eretic"! [/SIZE]
[SIZE=4]Fratia ta ar trebui sa te interesezi MAI BINE! Daca vrei putem vbi!!! Am stat mai bine de 17 ani langa Dansul, unde am invatat cum sa TRAIESC ORTHODOX, cum sa traiesc si sa imi castig MANTUIREA!!! Ceea ce stii fratia ta, nu te INDREPTATESTE sa faci cateheze "private" legate de visarionisti! Ori esti CRESTINUL care implineste PORUNCA IUBIRII SI IERTARII si de a nu JUDECA GRESIT APROAPELE, chiar de ai sau nu dreptate, ori esti un fariseu care sadeste veninul urii in inimile celorlalti![/SIZE]
[SIZE=4]Pr.Cleopa s-a dovedit a fi slab in aceste momente caci "a plecat urechea clevetitorilor" nu din vina sa, ci din vina celor ce eu vbit URAT la adresa Pr.Visarion! Pr.Cleopa trebuia sa isi demonstreze TARIA credintei si sa implineasca cuvantul paterical ca "daca vine cinva la tine vbind de rau pe aproapele sa il alungi de la tine ca pe un CALCATOR de Lege! Iar daca il vezi tu gresind, sa NU crezi nici pe jumatate, ci sa te rogi pt el, ca sa il ierte Dumnezeu si sa Isi trimita mila Sa peste el, ca altfel de il vei judeca, mai rau decat acela vei cadea si uraciune in fata lui Hristos vei fi"[/SIZE]
[SIZE=4]Deci fratele meu, lasa la o parte CLEVETIREA, si nu-ti mai aduna pacate, ca si-asa facem destule fiecare!!! Lasa-L pe HRISTOS sa judece, noi nu avem dreptul, nici nu suntem in aceasta masura!! [/SIZE]
[SIZE=4]JUDECATA NOASTRA NU E CA A DLUI HRISTOS!!! [/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Te rog sa ma ierti!! Fii binecuvantat!!!![/SIZE]
Reply With Quote
  #150  
Vechi 24.02.2009, 03:31:01
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

....sunt satul de "CRESTINII" CARE POSTEAZA PAGINI INTREGI DESPRE "IUBIREA APROAPELUI", DESPRE SMERENIE, RUGACIUNEA PT APROAPELUI, DESPRE IERTARE, DAR CAND VINE VORBA DE CEVA CE NE "JENEAZA", UITAM CELE POSTATE DESRE IUBIREA APROAPELUI SI DESPRE IERTARE!!!

SUNTEM CHIAR DEPARTE DE ORTHODOXIE, SUNTEM DEPARTE DE HRISTOS!!! asa dormim dupa cum ne asternem!!!

Crestinul de AZI, niciodata nu va isi va IUBI aproapele, pana cand nu va fi IERTATOR si milos ca si Hristos!!! Numai atunci suntem la ASEMANAREA cu Hristos! Dar pana atunci suntem departe si de MANTUIRE!!!

"Cel ce Ma iubeste PAZESTE PORUNCILE!!!!" se pare ca AICI cadem toti!!!! NU IMPLINIM PORUNCILE, mai ales LEGEA Cea NOUA, sa ne iubim unii pe altii asa cum HRISTOS ne-a iubit!!!

Cati dintre fratiile voastre IERTAI pe visarionisti sau pe altii ca SUNT OAMENI NEPUTINCIOSI CA TOTI OAMENII SI AU SI EI SANSA DE MANTUIRE CA TOTI OAMENII???? [COLOR=red]Cati dintre voi sunteti GATA sa va JERTFITI (ca Hristos) pt ei ca sa ii RIDICATI la Hristos[/COLOR] daca ii considerati cazuti????

Ar trebui sa NE plangem PACATELE PROPRII ca TARE MUUUULTE mai avem ca apoi sa fim in stare sa "aruncam PRIMII cu piatra" in VISARIONISTI!!!

Va rog sa am iertati si Dumnezeu sa va ierte!!!

SA STAM BINE, SA STAM CU FRICA, SA LUAM-AMINTE!!!
CINE ARE URECHI DE AUZIT, SA AUDA!!!!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Visarion Iugulescu mihele_m Intrebari utilizatori 12 21.05.2014 13:12:17
Parintele Visarion MIHAELA095 Generalitati 15 12.05.2014 18:11:12
Ierodiacon Visarion Iugulescu geo.nektarios Generalitati 97 02.06.2012 17:26:27
Visarion Iugulescu vylyca84 Stiri, actualitati, anunturi 10 01.06.2012 16:56:59