Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 14.01.2011, 21:06:44
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Domnuluisa ne rugam-Doamne miluiestene

Doamne IIsuse Hristoase,cel ce voiesti ca toti oameni sa se mintuiasca si nimeni sa nu piara;care insuti cu rostul tau cel Dumnezeiesc ai zis:orice veti cere in numele meu de la Tatal,fi-va voua, mai lungeste firul vieti de nu-ti cerem mult,robului tau tudor sa poata ajunge macar la partasiea cu tine si sa-ti multumeasca si sa te laude nencetat cum nu a facu-to pina acuma si sa se invredniceasca de darul tau cel mare ca sa strige nencetat:Slavit sa fie Domnul.pentru rugacunile Maicei Tale si ale tuturor sfintilor celor ce din veac au bineplacut Tie,sa ne miluiasca sa ne mintuiasca ca un Bun si de oameni iubitor.Amin
iar pe robul tau raoul cit si pe-treaga lui familie pace si liniste le daruieste

SLAVIT SA FIE DOMNUL!.

Last edited by mihaila_alin; 14.01.2011 at 21:10:05.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 14.01.2011, 22:56:53
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Iertati-ma inca o data ca va necajesc,sunt atatia pt. care trebuie sa ne rugam,insa va rog sa primiti in suflet si numele lui si chiar de nu vi-l veti aminti,isi va aduce aminte Dumnezeu.
Nu ne necajesti defel, Raoul.
Hristos Dumnezeu sa-i deie bunicului tau Tudor inger bun, sa se milostiveasca de el si sa-l mantuiasca!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 15.01.2011, 20:59:09
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Mare este Dumnezeu! Azi dimineata a venit preotul la bunicul meu,l-a spovedit si l-a impartasit! Nu va pot spune in cuvinte cata bucurie este in sufletul meu,cata pace si liniste... Ba mai mult de atat,bunica mi-a zis ca asta seara a si mancat mult mai bine ca ieri,a putut sa iasa si afara sa-i aduca telefonul cand a sunat mama. Pana la urma mi se pare normal,doar a gustat Trupul si Sangele lui Hristos,oare nu fac mai mult decat toate medicamentele lumii?? Off... poate s-o indura Bunul Dumnezeu si n-o va lasa atat de curand pe bunica singura Fie voia Lui,El le stie pe toate,El hotaraste ce este mai bine. Chestia e ca ii va fi foarte greu singura,e la 400 km de mine,iar fata ei (mama) si baiatul impreuna cu ceilalti nepoti sunt in Italia,la atata distanta... Sa apelam la mila,bunatatea si iubirea lui Dumnezeu.

Va multumesc inca o data din suflet tuturor,iertati-ma ca v-am ostenit cu citirea mesajelor mele Dumnezeu sa va rasplateasca,mare va fi plata voastra!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 16.01.2011, 00:02:56
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta !

Slava lui Dumnezeu!
Ma bucur din suflet pentru bunicul tau. Ce fericit trebuie sa fi, stiind ca a luat Sfanta Impartasanie si ca s-a spovedit. Ai vazut clar cat de mult s-a schimbat toata starea de fapt, si-a revenit, mananca, se simte mai bine.
Sa dea bunul Dumnezeu sa mai fie alaturi de bunica, multa vreme.
Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #15  
Vechi 16.01.2011, 00:07:15
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Dumnezeu sa va ajute si pe voi,cei ce ati fost alaturi! Va multumesc din suflet si ma bucur ca imi intelegeti starea prin care trec
Reply With Quote
  #16  
Vechi 17.01.2011, 09:48:15
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Mare este Dumnezeu! Azi dimineata a venit preotul la bunicul meu,l-a spovedit si l-a impartasit!

Va multumesc inca o data din suflet tuturor,iertati-ma ca v-am ostenit cu citirea mesajelor mele Dumnezeu sa va rasplateasca,mare va fi plata voastra!
Iti multumim Doamne!
Raoul, ma bucur foarte mult pentru tine si nu te ingrijora pentru noi.
Fara plata am primit, fara plata trebuie sa daruim - rasplata sta in insasi fapta buna!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 17.01.2011, 23:59:45
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Rasplata sta la Dumnezeu. Stie El cum sa le echivaleze pe toate,nu ne va lasa niciodata.

Va multumesc din suflet!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 21.01.2011, 15:08:06
KANDIA KANDIA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit Rugaciune

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Frati crestini,va rog iertati-mi indrazneala si nu va suparati ca apelez la bunatatea dumneavoastra. Am primit mai inainte o veste trista,cum ca bunicul meu este in spital,e pe moarte. Eu privesc totul cu o atitudine crestina pe cat imi este cu putinta si constientizez ca este ceva normal,asta este viata pana la urma. Pacat doar ca el nu prea a fost crestin practicant,si ma tem mai mult pentru sufletul lui si nu pentru trup. De aceea nu-L rog pe Bunul Dumnezeu sa-l mai tina ani pe pamant,ci doar o luna daca ar vrea,sau cateva zile. Sunt atatea probleme si pe capul familiei mele,si abia peste vreo 3 saptamani s-ar gasi o rezolvare cat de cat. De aceea daca Dumnezeu in bunatatea Lui l-ar mai tine si pe bunicul putin... macar sa putem ajunge si noi la el,sa-i pot spune bunicii sa-l cheme pe preot sa-l spovedeasca si sa-l impartaseasca,ar fi cred cel mai de pret dar. Va rog asadar si pe voi,pomeniti-l pe bunicul meu Tudor,robul lui Dumnezeu. Iertati-ma inca o data ca va necajesc,sunt atatia pt. care trebuie sa ne rugam,insa va rog sa primiti in suflet si numele lui si chiar de nu vi-l veti aminti,isi va aduce aminte Dumnezeu. Sa se milostiveasca Bunul Hristos si sa mai amane macar cu cateva zile trecerea bunicului meu la Dansul,pentru rugaciunile Preacuratei Sale Maici si ale tuturor Sfintilor sai,iar nu in ultimul rand pentru dragostea si bunatatea voastra frati crestini.
Regret nespus ca ma vad in postura deschiderii acestui topic,insa mare este nelinistea sufletului meu

Iertati-ma si Dumnezeu sa va miluiasca!
Doamne IIsuse Hristoase ,Fiul Lui Dumnezeu indreapta-ti fata catre robul tau Raoul si ajuta-i lui si nu-l lasa de la Tine asa incat bunicul lui si toata familia sa treaca cu bine si cu credinta in suflet prin aceasta incercare si sa implineasca voia Domnului spre mantuirea lor.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 26.02.2011, 20:59:36
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Raoul, ce mai face bunicutul tau?
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 26.02.2011, 23:02:05
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Slava Domnului,e inca in viata. E mai bine datorita rugaciunilor voastre si milei lui Dumnezeu. Va multumesc mult pt. grija purtata si interesul acordat. Domnul sa va rasplateasca!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Bolile spre indreptarea pacatosului annajanette Intrebari utilizatori 25 23.09.2012 14:25:24
Rugaminte t_a_pirvu Umanitare 10 14.07.2010 21:59:18
rugaminte lore86 Generalitati 4 30.04.2010 12:13:21
O rugaminte Maria-Raluca Umanitare 2 23.04.2010 19:06:56
Taina mortii. Moartea dreptului si moartea pacatosului patinina34 Din Noul Testament 1 04.01.2009 07:32:19