Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #271  
Vechi 22.10.2013, 02:42:24
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Sau poate o vroia pe aia de cinspe mii.
Ca e femeie, totusi..
Fata. Are 16 ani.
Reply With Quote
  #272  
Vechi 22.10.2013, 02:57:35
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

De ce mereu se ignora treburile urate din vest, dar orice lucru rau din Romania este scos in fata?

Si SUA are mafiile ei, cum sa nu aibe? Mafia italiana, mafia spaniola, mafia negrilor. Tigani nostrii sunt pui pe langa astia. Apoi, nu doar Romania are tigani. Foarte multe tari din Europa are tigani si tot la fel sunt, doar ca media din vest in scoate in fata pe ai nostrii. Si in SUA sunt proxeneti. Si in SUA sunt copile luate si obligate sa se prostitueze. Se poate cerceta treaba asta.

Nu din cauza tiganilor am ajuns unde am ajuns. Nu tiganii au facut paguba in buget, ci politicienii. Sa cercetati cate mafii au facut astia, si nu sunt tigani. Eu as zice ca politcienii ar fi un motiv mai intemeiat sa pleci din tara, nu tiganii. Daca aveam politicieni cu sacun la cap nu ii lasau sa faca ce fac. Tiganii se comporta asa cum se comporta ptr. ca li s-a dat voie.

Parinte Necula a spus ca cunoaste si a vazut sate intregi de tigani care sunt civilizati. Si-au facut camine culturale, Biserici, isi vad de treaba lor. Dar acesti tigani nu ii vezi la televizor, caci sunt banali.

Nu doar tiganii sunt pesti. Au fost si sunt chiar si femei romance care fac asta.

Nu mi se pare corect sa spunem ca totul este perfect in vest, iar in Romania totul e dezastru, caci nu este adevarat.
Reply With Quote
  #273  
Vechi 02.11.2013, 14:54:09
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Animale imputite si malefice...Oameni, astia?!

Uite, asta ne asteapta din partea lor, daca vor ajunge sa isi faca de cap. Inteleg ca politicienii si edilii sunt, cam peste tot in lumea burgheza, gunoaie tradatoare si inutile, dar nu inteleg de ce oamenii "de rind" nu isi fac singuri dreptate. Ce specie de c@<@t suntem: ne e mai frica de calcarea "legilor" facute de fiinte umane, decit de calcarea Legii facute de Creator!
Inca ceva: uite, si din motive ca acestea urasc sintagma "oameni de afaceri" si doresc lichidarea economica, prin renationalizare si interzicerea imbogatirii, a acestei categorii sociale: oamenii cu bani nu au in mizeria care le tine loc de creier, decit bani si iar bani.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/spit...i-1065274.html

http://stareanatiunii.com/socant-un-...ara-video.html
Reply With Quote
  #274  
Vechi 02.11.2013, 17:18:28
Daniel_Ortodox Daniel_Ortodox is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.01.2013
Locație: pămîntul omenirii căzute
Religia: Ortodox
Mesaje: 428
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Daniel_Ortodox
Implicit

Doamne ajută.

Câtă ură zace în voi, sufletelor, mă întreb oare câtă ură poate zace în sufletul unui om ?

Romani 3, 14-18 :

"Gura lor e plină de blestem și amărăciune;
Iuți sunt picioarele lor să verse sânge;
Pustiire și nenorocire sunt în drumurile lor;
Și calea păcii ei nu au cunoscut-o;
Nu este frică de Dumnezeu înaintea ochilor lor".


"Bucurați-vă pururea." - I Tes. 5, 16.

Last edited by Daniel_Ortodox; 02.11.2013 at 17:20:35.
Reply With Quote
  #275  
Vechi 09.11.2013, 19:11:40
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

o tarla de tigani impartita in grupuri de cate 2 suna la interfoane sa vada cine e acasa sau cine le deschide (trimit minorii), verifica usile de la masina, fotografiaza masinile........ cum sa facem sa scapam de ei? sunt foarte tupeisti, te injura, nu le e frica de nimic+ isi trimit copii sa faca aceste lucruri cand ei stau unde nu e iluminat si ies doar la nevoie. sfaturi va rog! Locuiesc multi oameni batrani in bloc si ei deschid si din greseala
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”

Last edited by Jamaica; 09.11.2013 at 19:13:54.
Reply With Quote
  #276  
Vechi 09.11.2013, 19:26:33
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
Uite, asta ne asteapta din partea lor, daca vor ajunge sa isi faca de cap. Inteleg ca politicienii si edilii sunt, cam peste tot in lumea burgheza, gunoaie tradatoare si inutile, dar nu inteleg de ce oamenii "de rind" nu isi fac singuri dreptate. Ce specie de c@<@t suntem: ne e mai frica de calcarea "legilor" facute de fiinte umane, decit de calcarea Legii facute de Creator!
Inca ceva: uite, si din motive ca acestea urasc sintagma "oameni de afaceri" si doresc lichidarea economica, prin renationalizare si interzicerea imbogatirii, a acestei categorii sociale: oamenii cu bani nu au in mizeria care le tine loc de creier, decit bani si iar bani.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/spit...i-1065274.html

http://stareanatiunii.com/socant-un-...ara-video.html
Este stigator la cer ce se intampla!!! Nu pot sa cred ca nu ia nimeni atitudine, ma refer in special la cei ce sunt in masura sa faca asta.
Reply With Quote
  #277  
Vechi 09.11.2013, 19:41:18
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jamaica Vezi mesajul
o tarla de tigani impartita in grupuri de cate 2 suna la interfoane sa vada cine e acasa sau cine le deschide (trimit minorii), verifica usile de la masina, fotografiaza masinile........ cum sa facem sa scapam de ei? sunt foarte tupeisti, te injura, nu le e frica de nimic+ isi trimit copii sa faca aceste lucruri cand ei stau unde nu e iluminat si ies doar la nevoie. sfaturi va rog! Locuiesc multi oameni batrani in bloc si ei deschid si din greseala
Poate doar sa faceti o sesizare la Politie si sa explicati situatia. Ideal ar fi sa aveti si dovezi foto/video. Dar pana nu se va intampla ceva mai grav, nu cred ca se vor lua masuri (din pacate). Chiar zilele trecute o doamna de varsta a treia a fost urmarita si jefuita in scara blocului + lovita destul de rau. Nu cred ca vom scapa de ei, dupa cum ai spus si tu, nu le este frica de nimeni si nimic, ei fac legea.
Reply With Quote
  #278  
Vechi 09.11.2013, 19:57:29
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ekaterina Vezi mesajul
Poate doar sa faceti o sesizare la Politie si sa explicati situatia. Ideal ar fi sa aveti si dovezi foto/video. Dar pana nu se va intampla ceva mai grav, nu cred ca se vor lua masuri (din pacate). Chiar zilele trecute o doamna de varsta a treia a fost urmarita si jefuita in scara blocului + lovita destul de rau. Nu cred ca vom scapa de ei, dupa cum ai spus si tu, nu le este frica de nimeni si nimic, ei fac legea.
am incercat sa filmez dar nu se vede nimic din cauza intunericului+ strazile sunt iluminate INFECT. imi este frica pt ca dau tarcoale de ceva timp. ce masuri de precautie pot sa iau? vorbisem mai demult sa ne punem video interfon dar batranii care reprezinta 80% dintre locatari nu vor.
sesizare nu pot face pt ca nu avem dovezi.... practic trebuie sa fii jefuit mai intai ca sa poti chema politia. inainte mai patrula politia, iar acum nimic . iar cei care sunau si verificau cine raspunde la nr respectiv sunt minori.

ce putem face noi sa ne protejam? faza e ca doar la blocul nostru verificau, nu si la cele din jur, iar noi am mai avut probleme in trecut cu furturi/ inselaciuni in bloc- batranii erau cei vanati.
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”

Last edited by Jamaica; 09.11.2013 at 19:59:55.
Reply With Quote
  #279  
Vechi 09.11.2013, 20:04:59
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Si politia intradevar trebuie anuntata (nu stiu in orasul in care locuiti care este atitudinea politistilor de la "ordine publica"- de obicei daca e un oras mai mic i au in vizor pe cei care se "ocupa" de furturi sau talharii), insa poate si locatarii ar trebui sa fie mai uniti!
Acolo in bloc sau in cartier la dumneavoastra nu sunt cativa barbati mai solizi care sa-i ia un pic de urechi (eventual si vreo doua palme aplicate) pe acesti tigani minori care bantuie aiurea prin bloc ?!
Reply With Quote
  #280  
Vechi 09.11.2013, 20:09:38
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

sunt numai batrani , tocmai de asta dau tarcoale in zona , iar altora le e frica sa se bage. nu prea poti sa ii bati pt ca daca te dau in judecata ce faci? de craciun anul trecut am deschis usa sa dau o cutie de bomboane unor copii colindatori... cantau 3, dar erau o haita de tigani (minori) si au inceput sa se impinga in usa ca sa intre peste noi in casa. profita ca nu sunt tineri care sa ii puna la punct, iar batranii le deschid la interfon.... ei profita doar la blocul nostru, la cele din jur nu s-a intamplat nimic
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”

Last edited by Jamaica; 09.11.2013 at 20:14:28.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
atitudinea bisericii fata de violenta in familie mihaela75 Reguli in Biserica 64 31.03.2014 06:24:19
Atitudinea fata de atei anisoara Generalitati 7 07.11.2013 10:17:23
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 16.08.2011 23:45:58
Atitudinea fata de homosexuali coralina Generalitati 218 14.08.2011 21:05:09
Despre atitudinea oamenilor fata de crestinism Mihai. Generalitati 15 09.03.2007 19:37:18