Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #12  
Vechi 12.01.2010, 19:48:33
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

nu l-am vazut inca, dar pare interesant (la modul general..). Cred ca sotului meu i-ar placea, apreciaza filmele care abunda in efecte speciale.. sa te tot miri si minunezi de spectacolul (ieftin) oferit.. Oau!
Apropo: "Within a month of its release, Avatar developed a substantial fan base, with some moviegoers claiming to have experienced psychological depression and suicidal thoughts due to the realization that the lush and verdant world presented in the film does not actually exist." (de pe wikipedia.. exista acolo si trimitere la articol)
Rasu'-plansu'
De ce se numeste planeta Pandora? Sugereaza cumva "speranta" pt umanitate = intoarcere la natura si traire in simbioza cu aceasta? Din cat am inteles, toate formele de viata de pe acea planeta sunt legate in mod mistic intre ele. Tree of souls = constiinta colectiva?
Am devenit atenta la denumiri cand am auzit in trailer de "halleluiah mountains"! Ce?!

Ok, recunosc, nu am vazut decat doua trailere, poate ca filmul este plin de idei inaltatoare..

Si daca nu ma dumiresc, intru pe topicul acela unde ateul raspunde la orice intrebare..:)).
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
filmul rusesc "Preotul" padrevicentiu Generalitati 9 14.04.2011 11:19:51
Dar filmul "Angora"? anika12 Biserica Ortodoxa si Massmedia 4 21.01.2011 11:25:14
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42
Filmul "Locul Ingerului" andreicozia Generalitati 2 23.09.2009 16:14:30