Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #231  
Vechi 11.02.2021, 15:14:33
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

A revenit "ortodoxul" ca sa mai arunce cateva tone de laturi.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #232  
Vechi 11.02.2021, 16:38:30
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
A revenit "ortodoxul" ca sa mai arunce cateva tone de laturi.
A revenit Moroco in al X-lea cont dupa ce a aruncat laturi duhovnicesti 15 ani de zile si are tupeu sa arate paiele din ochii altora.

Sectare treci la loc ca laturile dogmelor tale nu se compara cu nimic din ce am spus eu...

Duhoarea dogmelor tale.nu se compara cu nimic din ce am zis eu.

Te legi de ce este irelevant ca sa "iti demonstrezi punctul".

In postul anterior ai improscat cu rahat tot BORul si sinodul si ierarhii i-ai facut comunisti.

Ai tupeul sa vorbesti de laturi tu care umbli cu laturile.sectare dupa tine si improsti BORul ori de cate ori poti? Laturel, asta este mancRea sectarile, nu va place cand va arunca cinevamancarea in fata?

Nu iti place ca arunci cu laturi? Nu mai arunca laturi ca le primesti inapoi.

Iti permiti la fiecare fraza sa improsti cu "sunt raincomumisti aserviti" dar cand ti se arata mizeria pozezi in victima.


Auzi, laturel care improasca borul cu mizerii de 15 ani are tupeul sa spuna ca e victima. Da.. esti victima propriilor tale laturi.

Last edited by gpalama; 11.02.2021 at 16:40:43.
  #233  
Vechi 11.02.2021, 16:51:09
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Piei satana demonizata in NIP.
Constat că tu piei la fiecare postare doar că nu-ți pasă.

Citat:
Sunteti sectari NIP care va ascundeti prin BOR.
Nu sti românește, nu merge să scri ”sectari NIP”. Nu ai cum fi ortodox din BOR dacă ești analfabet și agramat. Ești un vrăjmaș infiltrat care iei bani să faci caterincă și mocirlă.

Citat:
BOR v-a scos afara de mul ttimp, in 1993.
Te-a scos pe tine! Ce e aia ”mul ttimp”? Nu-ți pasă că stâlcești cuvintele și subminezi limba română? Un ortodox nu-și permite să siluiască o comoară atât de valoroasă.

Citat:
Imi pare rau ca nu ti-am raspuns mai devreme, mai trebuie sa mai si lucram...
Îți pare rău pe dos, ție îți pare rău că n-ai făcut destul rău, regreți când nu hulești îndeajuns repetând în sute de postări și se vede că nu te lași până nu te auto-distrugi. Asta se întâmplă când ești plătit să faci ceea ce faci având impresia că banul și mercenariatul îți recompensează vărsarea de sânge acoperindu-ți pagubele sufletești. Nu te gândești că te vei întâlni cu Domnul? Mai devreme sau mai târziu te vei întâlni exact cu Acela pe Care Îl rănești și-L prigonești! Nu-ți pasă. Nu-ți cunoști munca ce te așteaptă!

Citat:
Nu mai papagalici prostiile lui Moroco.
Moroco nu scrie prostii. Ce ți-am postat te dovedește pe tine de prost și analfabet. Sunt faptele și textele tale. Tu te dovedești singur și susți ca orbul neglijent că alții ar fi așa de proști ca tine.

Nici nu-ți dai seama că aici altul e subiectul discuției și nu vrei să respecți. Clar te dovedești încă odată, dacă mai era nevoie, de prostovan confuziv și nesimțit care nu poate respecta un dialog onest purtat pe fire de discuție separate. Amesteci totul așa după plăcrea porcului de a mânca lături.

Citat:
Iar grupul de demonizati sunt cei din noi ASA CUM BISERICA SPUNE.
Iată o propozitie de analfabet și agramat complet dementă și falsă ce poate apare doar de la un demonizat. Dacă tăceai filozof rămâneai.

Citat:
Biserica v-a spus ca sunteti SECTA REA. PUTUROASA.
Nu eu ci tu repeți mereu ca un papagal aceleași minciuni și răutăți!

Cum ar putea fi secta Dumnezeu care a Trâmbițat prin ortodocșii români cei mai mici și mai cuminți crescuți de Dumnezeu încă de foarte mici?

În mintea ta strâmbă poate fi sectă orice lucrare ortodoxă bună. Tu nu cauți adevarul ci crezi orbește pe câte un ayatolah așa ca musulmanii sau ca evreii care nici azi nu l-au primit pe Hristos și care ca niște kamikaze se detonează între creștini. Iată ești în rând cu uslamiștii și talibanii ”ortodocși” scoși din minți de satana și care se răzbună pe nevinovați și chiar pe Dumnezeu fără să ia aminte. Asta e prostie maximă, iarta-mă că ți-o spun, nu vreau să te jignesc.

Citat:
Ortodoxia ta??? Habar nu ai ce este ortodoxia si vorbesti numai prostii..
Da, ortodoxia mea, nu-ți bate joc de ea că nu-ți permit! Ți se pare că eu nu am habar ce spun și că eu vorbesc prostii? Vine timpul când te vei căi pentru călcarea în picioare a credinței adevăraților ortodocși care ți-au vrut binele știind ce fac!

Citat:
Toti sectarii se cred ortodocsi pana in maduva oaselor si nu stiu boaa din credinta.
Din puțul gândirii unui analfabet-prost ce nu se poate exprima românește decât anapoda. Mai mare prostie n-am auzit decât că sectarii se cred ortodocși. Ei defapt desprinzându-se din ”bisericile” apusului, din catolicism și protestantism la catolicism. Mai mult, cică sectanții se cred ortodocși până în măduva oaselor.

Numai tu știi ”boaa din credință”! O fi așa un șarpe mare, gros și lung care te-a înghițit și-și bate joc de tine până te digeră. Nu te poți opri de la rele exact așa cum nu se poate el opri să înghită cu fulgi tot fraierul pe care-l prinde. Te bagă în temnița necredinței în care-i slujești până la sfârșit la dărâmarea ortodoxiei sfârșind în muncile pe care nu le cunoști.

Te dovedești clar demonizat și nu mă crezi când îți repet.

(N-aș vrea s-o pățești mai rău căci fiind ortodox țin la alți ortodocși chiar dacă au degenerat așa ca tine până la stadiul de ”boaa”, vorba clownului mare ”teolog” și foarte ”ortodox” ce împute forumul deversând canalul.)
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
  #234  
Vechi 11.02.2021, 16:54:20
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Raspunse sectarul corectand greselile de ortografie si strigand tare "am. invins ortodoxia".

Ai invins-o pe ... 3 virgule gresite pe telefonul.mobil nu te scot pe tine din haznauna NIP.

NIP este casa ta - secta rea si puturoasa..

De imputit doar duhoarea NIP este cea care pute pe pamantul asta.. si sectarii care fug de dogma si p fac pe victimele spunand ca sunt si ei buni ca si homosexualii..

Sectar ordinar faci jocuri de cuvinte ca sa te disculpi.

Este condamnat de BOR. Ce vrei mai.mult??

Ai vrut binele? Tu chiar nu discerni ca stai intr-o grupare de miscari conteoveraate demoniztae?? Vladimiresti NIP toate nebuniile.milenariste si sectare... Esti intro mizerie dujovniceqsc.

Imi vrei binele? Asculta de BOR ca esti surd si oeib si te tine diabolul legat.

Numara-ti virgulele in continuare poate scrie acolo ca ai dreptate. Vezi ca la a 4a virgula cu siguranta ca ai dreptate.
La a5a are tot nipul dreptate.
La a 10 este dogmatist.
La a 20a esti in randul afintilor parinti...

Sucxesuri in corectiile.gramatic.. iti las suficiente ca sa ai material de lucr

Socoteala mea cu Hristos stiu sa mi-o duc. Stai sa vezi ce o sa faci tu cand o sa te intrebe " de ce graiesti impoteiva Bisericii si hilesti impreuna xu Moroco Biserixa".

Eu oi da socoteala pt injuraturilemele dar tu pr injuraturile impotrivaBiserixii???

Vezi ca ai teme penrru diseara ai de vorectat.. sucxesuri

Last edited by gpalama; 11.02.2021 at 17:02:15.
  #235  
Vechi 11.02.2021, 17:44:21
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Raspunse sectarul corectand greselile de ortografie si strigand tare "am. invins ortodoxia".
Te-ai învins singur, eu doar ți-am arătat cum. Te crezi ortodoxia. Nu tu ci eu o reprezint cu cinste. Tu ești decât un analfabet mitoman înghițit de boaa, vorba ta.

Citat:
Ai invins-o pe ... 3 virgule gresite pe telefonul.mobil nu te scot pe tine din haznauna NIP.
Nu e vorba de 3 virgule ci de o demență degenerativă agramată și iresponsabilă. Eu nu mă lupt cu ortodoxia ci o păzesc de duhul rău care intră în unii fraieri ca tine care vor s-o distrugă din interior.

Citat:
NIP este casa ta - secta rea si puturoasa..
E casa lui Hristos care susține ortodoxia și BOR! Afară pute necredința unora ca tine.

Citat:
De imputit doar duhoarea NIP este cea care pute pe pamantul asta.. si sectarii care fug de dogma si p fac pe victimele spunand ca sunt si ei buni ca si homosexualii..
Ești degenerat rău, nu știi ce faci.

Citat:
Sectar ordinar faci jocuri de cuvinte ca sa te disculpi.
Să mă disculp? Cine mă acuză? Analfabetul degenerat sau boaa care l-a înghițit? Deocamdată te autodistrugi de zor. Eu nu te ajut. O faci singur.

Citat:
Este condamnat de BOR. Ce vrei mai.mult??
Dumnezeu e condamnat și părăsit de o lume întreagă. Ce poate să însemne că unii l-au condamnat din nou iar alții, tâmpiți ca tine repetă osândirile? Vă veți căi cândva.

Citat:
Ai vrut binele? Tu chiar nu discerni ca stai intr-o grupare de miscari conteoveraate demoniztae?? Vladimiresti NIP toate nebuniile.milenariste si sectare... Esti intro mizerie dujovniceqsc.
Iată cine-mi poartă de grijă? De râsul curcilor. Demonizatul, analfabet și degenerat din pricina necredinței vrea să-mi dăruiască discernământ. Cât de prost poți să fii să te crezi drept sau înțelept după ce ți-am arătat cum și de ce anume te-ai dovedit și te-ai demonstrat?

Citat:
Imi vrei binele? Asculta de BOR ca esti surd si oeib si te tine diabolul legat.
Sigur că-ți vreau binele. Pe tine te ține legat de ochi și de urechi. Repeți întruna că Hristos-Cuvântul e sectă rea și că pute. Asta te dovedește de legat de diavol!

Citat:
Numara-ti virgulele in continuare poate scrie acolo ca ai dreptate. Vezi ca la a 4a virgula cu siguranta ca ai dreptate.
De-ar fi vorba de virgule.

Citat:
La a5a are tot nipul dreptate.
La a 10 este dogmatist.
La a 20a esti in randul afintilor parinti...
Nu e vorba de mine, la a douăzecea ar trebui să recunoști că ești analfabet degenerat și să ai decența să taci din gură și să nu mai vorbești în numele BOR sau a ortodoxiei căci nimeni din BOR nu e analfabet sau dement!

Citat:
Sucxesuri in corectiile.gramatic.. iti las suficiente ca sa ai material de lucr
Nu eu trebuie să te corectez ci dumneata ar trebui să-i respecți pe cei ce citesc acest forum.

Citat:
Socoteala mea cu Hristos stiu sa mi-o duc. Stai sa vezi ce o sa faci tu cand o sa te intrebe " de ce graiesti impoteiva Bisericii si hilesti impreuna xu Moroco Biserixa".
Confunzi lucrurile. Nu grăiesc împotriva BOR sau a ortodoxiei ci eventual împotriva păcatului, a colaboraționismului unora cu comuniștii în perioada de tristă amintire sau cu masoneria dar nu e problema mea să acuz pe cineva dar nici nu pot baga capul în nisip sau să mă las sedus ca să mint împreună cu cei ce au orbul găinilor pe post de ortodoxie.

Citat:
Eu oi da socoteala pt injuraturilemele dar tu pr injuraturile impotrivaBiserixii???
Nu am înjurat pe nimeni, cu atât mai puțin BOR sau ortodoxia. Se știe că ești mitoman așa că afirmațiile tale despre ce scriu eu sunt atat de credibile ca ale unui ”teolog” analfabet degenerat înghițit de boaa.

Citat:
Vezi ca ai teme penrru diseara ai de vorectat.. sucxesuri
Ești atât de analfabet până dincolo de limita inteligibilă. Ce rost are să postezi dacă nimeni nu poate citi și pricepe ce zici?

Decât o putoare în toate, asta ești. Și ceea ce ai știut și ai crezut ai pierdut. Ești un fiu al pierzării căruia i-a rămas doar necredința, culmea, necredința în Dumnezeu și pe aia o apără ținând cu dinții. Pentru unii ca tine a fost trimis Domnul iar voi Îl socotiți sectă rea și credeți că în casa Lui pute. Cum să te ajute dacă-L prigonești?
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 11.02.2021 at 17:50:13.
  #236  
Vechi 11.02.2021, 19:17:57
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Ia zi Petre Crezul:

Cred intru una sfanta soborniceasca..

Aici sa adaugam "si intru secta NIP" condamnata de BOR...

Asta este crezul BOR-NIP. Asta crezi tu???


Cat despre ultimele linii ti le-am lasat special sa ai ce sa refulezi... Succesuri

Pana nu ocarasti un sectar sa taca diavolul din el nu rezolvi nimic cu el nu aude... Mare pacat ca nu ai o boaba de duhovnicie.

Moroco este in lanturile satanei legat cu sute de lanturi. Tu vexi raul eu vad binele... Mare pacat ca nu stii decat sa numeri virgule

Nu iti conbin posturile mele? Poti sa ognori thteadul nu inteleg ce tot te uiti peste gardul altuia si mori tu de corectitudinea mea gramaticala.. nu vreau sa fiu gramatical.pt tine...

Asa ca numara-mi virgulele nepuse

Last edited by gpalama; 11.02.2021 at 19:28:30.
  #237  
Vechi 11.02.2021, 19:38:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

@Petru7

Vrea sa te eticheteze ca pe mine.
Cu asta se ocupa lumea si mai marii ei, ce nu e al ei si nu poate ea stapani incearca sa distruga, sa compromita, etichetand ca sa fie socotit ca rau. Asa m-au etichetat pesubiectul asta la fiecare postare dandu-se victime impreuna cu BOR si cu toata ortodoxia in ciuda faptului ca ei ca niste stapani de sclavi osandesc si hulesc la fiecare postare si la fiecare propozitie. Asa stiu sa dialogheze cei trei magi de la apus, AlinB, Igor si gpalama, "veterani", "teologi" si foarte "ortodocsi". Spiritul de turma se ia dupa ei. In lipsa argumentelor baietii cu ochi "albastrii" ataca la persoana si eticheteaza ca omul, cititorul sa se ia dupa etichete si oamenii sa-si aminteasca de tine prin intermediul lor asa ca niste porecle. Culmea e ca dupa astfel de comportamente tot ei au cerut in cor bannarea mea si iata acum unul din ei sustine ca tot eu ma dau victima. E greu sa dialoghezi cu niste lupi imbracati in haina de teologi care la fiecare postare te face sectant, eretic, satana, troll, prost, confuz, aburitor, incurcat, rau, hulitor, prigonitor al ortodoxiei, ca am alte dogme, ca put, ca nu ascult, ca-s nebun, ca decredibilizez, ca distrug, ca batjocuresc, ca arunc cu laturi... etc.

Dumnezeu vede faptele si dincolo de etichetele puse de lume iar ortodocsii adevarati nu se iau dupa etichete ci dupa inima omului si dupa faptele lui. O inima de lup ascunsa sub o haina de mare credincios e vadita de rautatea din ea.

Sa tot repeti ca o moara stricata niste rautati si niste rezvratiri ca ale lui Datan, Core si Abiron la adresa unor nevinovati ca cei din sCNI si la adresa celor 7Tr.Ap vrand cu tot dinadinsul ca oamenii sa se uite la etichete e ceva foarte urat si rau.

Voi cei ca @gpalama, Lasati oamenii sa auda glasul Trambitelor Ortodoxe!

Prin fiecare inger-om-Trambita a suflat Hristos sprijinind si intarind ortodoxia in lupta ei cea buna cu lumea, cu satana si cu antihristul! Acum lupta e si mai grea iar unii straini ar vrea sa ne luam dupa etichete papusind niste orbi ca sa creze frica si teroare pentru a nu beneficia de ajutorul divin.

Credeti in cele 7Tr.Ap Ortodoxe si cititi CLD ca sa puteti lupta cu lumea condusa de ingerii cazuti si plina de pacate! Vremurile sunt foarte grele!

Totusi ar trebui sa ne intoarcem la subiect. Asa ca inchid paranteza.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
  #238  
Vechi 11.02.2021, 19:44:03
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Piei satana cu glasul diavolului de aici.

Sa te las pe tine sa vorbesti este sa las diavolul si slugile lui sa-si raspandeasca otrava.

Tocmai ai spus ce scop ai pe forum... sectarismul ieftin.. trompetele sectare.

Singurul lup pe aici este Moroco cu catelusul Petru care macaie sincronizat cu stapanul..

Sa las secta sectarul si duhurile sa raspandeasca aroma lor anticrestina antibor si antimantuire acesta este un pacat care nu-l iarta Dumnezeu.

Cu restul o sa vad cu preotul cum rezolv...

Asa ca sectare pamantul e rotund ortodox nu e plat sectar.

Nici pamantul care e mare cat o posta nu esti capabil sa il vezi ca este rotund ce sa mai vorbim despre credinta acolo esti plat ca pamantul tau..

Doar nu vrei sa ne luam dupa diavolul NIP.. EVIDENT ne luam dupa BOR

Mare e tanguirea ta cu trompetele tale.. da ce au facut ratata aia verginica? Nu a facut 2 boabe a fost o demonizata pe care niste fraieri au pictat-o frumos intr-o carte si orin care vorbea diavolul.

Sa vorbim despre diavolul condamnat de BOR oe un site ortodox? Sa facem propaganda sectara aici? Hai hai fa pasi ca nu o sa tina..

Ce au facut trompetele tale pentru Biserica? Din gura lor doar "sunt cimunisti aserviti, e rai". Doar atat am gasit in cartile albe. Sunteti sectari antibor cu discurs antivor de iesire si apocaliptic.

Ca tot o dai cu trompetele tale
Exista dogma si profetie mai buna ca BOR? As vrea sa o vad sectare.. ce a profetit demonizata? A profetit iesirea din BOR secatre.. doar atat a profetit si doar atat ati facut voi.

Trompeta sectara verginica nu poti sa o pui langa Paisie Aghioritul, Lavrentie, Serafim de Virita.
Acestia sunt profetii. Aia e demonizata.

Last edited by gpalama; 11.02.2021 at 19:53:28.
  #239  
Vechi 11.02.2021, 20:13:22
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
@Petru7

Vrea sa te eticheteze ca pe mine.
Cu asta se ocupa lumea si mai marii ei, ce nu e al ei si nu poate ea stapani incearca sa distruga, sa compromita, etichetand ca sa fie socotit ca rau. Asa m-au etichetat pesubiectul asta la fiecare postare dandu-se victime impreuna cu BOR si cu toata ortodoxia in ciuda faptului ca ei ca niste stapani de sclavi osandesc si hulesc la fiecare postare si la fiecare propozitie. Asa stiu sa dialogheze cei trei magi de la apus, AlinB, Igor si gpalama, "veterani", "teologi" si foarte "ortodocsi". Spiritul de turma se ia dupa ei. In lipsa argumentelor baietii cu ochi "albastrii" ataca la persoana si eticheteaza ca omul, cititorul sa se ia dupa etichete si oamenii sa-si aminteasca de tine prin intermediul lor asa ca niste porecle. Culmea e ca dupa astfel de comportamente tot ei au cerut in cor bannarea mea si iata acum unul din ei sustine ca tot eu ma dau victima. E greu sa dialoghezi cu niste lupi imbracati in haina de teologi care la fiecare postare te face sectant, eretic, satana, troll, prost, confuz, aburitor, incurcat, rau, hulitor, prigonitor al ortodoxiei, ca am alte dogme, ca put, ca nu ascult, ca-s nebun, ca decredibilizez, ca distrug, ca batjocuresc, ca arunc cu laturi... etc.

Dumnezeu vede faptele si dincolo de etichetele puse de lume iar ortodocsii adevarati nu se iau dupa etichete ci dupa inima omului si dupa faptele lui. O inima de lup ascunsa sub o haina de mare credincios e vadita de rautatea din ea.

Sa tot repeti ca o moara stricata niste rautati si niste rezvratiri ca ale lui Datan, Core si Abiron la adresa unor nevinovati ca cei din sCNI si la adresa celor 7Tr.Ap vrand cu tot dinadinsul ca oamenii sa se uite la etichete e ceva foarte urat si rau.

Voi cei ca @gpalama, Lasati oamenii sa auda glasul Trambitelor Ortodoxe!

Prin fiecare inger-om-Trambita a suflat Hristos sprijinind si intarind ortodoxia in lupta ei cea buna cu lumea, cu satana si cu antihristul! Acum lupta e si mai grea iar unii straini ar vrea sa ne luam dupa etichete papusind niste orbi ca sa creze frica si teroare pentru a nu beneficia de ajutorul divin.

Credeti in cele 7Tr.Ap Ortodoxe si cititi CLD ca sa puteti lupta cu lumea condusa de ingerii cazuti si plina de pacate! Vremurile sunt foarte grele!

Totusi ar trebui sa ne intoarcem la subiect. Asa ca inchid paranteza.
Asa este, etichetează la nesfârșit de parcă aș fi vita lui s-o înfiereze. ”Ortodocși” din ăștia pierduți ca @gpalama se cred stăpâni de sclavi vrând să-și marcheze teritoriul.
Citat:
În prealabil postat de gpalama
Ia zi Petre Crezul:
Cred intru una sfanta soborniceasca..
Auzi la el ce tâmpit, mă pune să rostesc Crezul începand cu Biserica pentru ca să poata unii ca el călca peste ”cred într-unul Dumnezeu...”, peste Tatăl, peste Fiul, peste Maica Fecioara și peste Duhul. Ăștia și în simbolul de credință își gasesc îndreptățire pentru necredința și răzvrătirea lor. (Între timp a modificat ce a postat.)

Iată pe marele ”teolog”, foarte ”ortodox” și iscusit ”duhovnic” ce practică are el la activ, mă mir că recunoaște:
Citat:
Pana nu ocarasti un sectar sa taca diavolul din el nu rezolvi nimic cu el nu aude... Mare pacat ca nu ai o boaba de duhovnicie.
Asta da ”ascultare” de Hristos, ferească Dumnezeu, care a poruncit să mustrii cu duhul blandeții pe credincios dovedind iubire de aproape și de vrăjmași. Marele ”duhovnic”, ”ortodox” luptător cu sectele si cu satana, a găsit el calea cea bună: ocărăști (hulești, înjuri, insulți, etichetezi) omul până tace diavolul din el.

În cazul ăsta n-are rost să mai stăm de vorbă cu el căci ”teologul” e clar răspopit și în numele răutății, cât e de zăpăcit, scoate pe Dumnezeu din oameni ocărându-L și cerandu-i Lui să tacă, batându-și joc de Cuvântul Lui.

Nu ai cum sa alungi pe diavol in timp ce ocărăști omul. Nu te ajuta Dumnezeu. Orice duhovnic ortodox face exact invers. Ceartă diavolul necredinței și mustră credinciosul cu duhul blândeții, nici vorbă de ocară.

@gpalama, dacă tu așa ai învățat în ortodoxie să faci ca duhovnic atunci să știi că vine Domnul să te taie în două!

”Iar de va zice sluga aceea în inima sa: Stăpânul meu zăbovește să vină, și va începe să bată pe slugi și pe slujnice, și să mănânce, și să bea și să se îmbete,
46. Veni-va stăpânul slugii aceleia în ziua în care ea nu se așteaptă și în ceasul în care ea nu știe și o va tăia în două, iar partea ei va pune-o cu cei necredincioși.
47. Iar sluga aceea care a știut voia stăpânului și nu s-a pregătit, nici n-a făcut după voia lui, va fi bătută mult.”


Dacă așa a învățat el să ducă lupta cea bună atunci parcă pot să-mi explic de ce face el circul ăsta pe forum având impresia că face bine.

@gpalama, iată că te-ai dovedit singur rupt de ortodoxie și contra ei căci tu o practici pe dos!
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 11.02.2021 at 20:45:00.
  #240  
Vechi 11.02.2021, 20:42:11
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Auzi hilizeaza unui cretin, am dat din crez ce era important pentru subiect si el se crizeaza face spume la gura..

Tampit esti pentru remarca facuta si pentru sprijinul continuu adus unui idiot notoriu Moroco

Bai catelusule, ti-ai luat un rahatel spus de tine si te bucuri cat poti? Alergi prin curte vesel ca ti-ai gasit rahatelul cu care sa te veselesti..

Dar de rahatul pe care il mananci cand sprijinesti dogma nip si pe Moroco ce sa mai zici?


Refulator pe banda ce esti vad ca nici nu ai nevoie de provocare ca iti scoti mizeriile singur.


Dar de dogma sectara tot nu te lepezi sectare.

Iar crezul tot pe sectar il zici cu tot mancatul tau din gura gratuit.

Sectar de 2 parale

Auzi colo tii un tampit in brate pe Moroco si esti tare destept. Bine gandit, cretinul cu cretin se aduna..

Sunteti doi cretini inafara bor care arunca mizrrii imootriva bor si nu pot sa recuniasca atuncj cand ttot borul este impotriva lor

Sectare dar tu ce socotrala o sa dai lui Hristos pentru crezil NIP si pentru duhoarea nip pe care o raspandesti.

Last edited by gpalama; 11.02.2021 at 20:46:39.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare