Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.04.2013, 22:04:19
cimpoca elena cimpoca elena is offline
 
Data înregistrării: 08.10.2012
Mesaje: 2
Implicit elena

Maica Domnului iti multumesc ptr tot ajutorul si sprijinul care mi-l dai,vazut si nevazut,iarta-ma ca a trebuit sa treaca 3 luni pana sa realizez ca mi-ai ascultat toate rugaciunile si mi ai implinit toate nevointele trebuincioase mie,va marturisesc ca mult ajutor am primit eu de la Domnul prin mijlocirea Maici Domnului si sfintii grabnic de ajutor,Maica Domnului a binevoit sa vina si la Sibiu din 10-13 ianuarie 2013,pe str dealului,si sa-i ajute pe cei nevoiasi si pacatosi dintre care cea dintai sunt eu,de aproape 1 an de zile sunt fara servici si am rugat-o pe Maicuta sa imi daruiasca un loc de munca binecuvantat,drept urmare la cateva zile dupa plecarea MAICI DOMUNULUI din Sibiu,am fost sunata de o prietena ca se va elibera la ea la agentie un loc de munca ptr mine,i pleaca o fata in prenatal...am participat la interviu,am fost acceptata,iar acum astept prima mea zi de lucru degraba sa inceapa si o rog pe Maica Domnului sa lumineze mintea celor din conducere sa imi trimita degraba formalitatile ptr angajare sa am pe masa Sf Pasti painea castigata de mine,mentionez ca desi am fost recrutata si mi s-a comunicat ca in 22 martie va fi prima mea zi de lucru se tot taraganeaza cu demersurile si hartogaraile de la HR.Maica Domnului IARTA-MA SI AJUTA-MA,indeparteaza orice obstacol din calea mea.Nu sunt vrednica sa dau slava si multumire la cat de mult bine mi-a facut mie Domnul Dumnezeu,Maica Domnului,Sf Necatrie,sf Nicolae,SF Mina,si parintele ARSENIE DE LA PRISLOP.Slava tie Domne ptr Toate!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.04.2013, 15:49:12
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit Maica Domnului "Indrumatoarea"

"Icoana Maicii Domnului Indrumatoarea este una dintre renumitele icoane ale Maicii Domnului, facatoare de minuni, pastrate in Sfantul Munte Athos. Numele icoanei vine de la cuvantul grecesc hodigos, care inseamna calauza, ori aratatoare a caii, adica povatuitoare. Exista mai multe icoane ale Maicii Domnului Indrumatoarea, dintre care una se afla si la Manastirea Mihai Voda, in Bucuresti."
http://www.crestinortodox.ro/icoane-...ia-121453.html

Ma bucur ca avem si in Bucuresti aceasta icoana, sa mergem sa ne rugam Maicii Domnului sa ne povatuiasca, sa ne ajute sa facem ceea ce este placut lui Dumnezeu. Am aflat acest lucru din articolul de mai sus, cu toate ca am fost de mai multe ori la aceasta Biserica.



Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare