Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 03.08.2010, 22:54:50
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Nici eu nu cred, iar in ceea ce priveste ascunzisurile, nu prea mai tine Gabriel, vezi si tu ca daca noi ne putem duce cu google earth pina-n gardul vecinului observind orice detaliu, itit dai seama cit de mult se pot apropia satelitii spioni ai amindurora IN TIMP REAL.
Nu mai poti ascunde nici un virf de ac decit poate sub pamint.
Pai tocmai asta e si ideea ,acele containe sunt izolate atat de bine incat nu emit nici o radiatie,nici o unda care sa fie detectata.Iar satelitul va "vedea" doar un container de marfa printr-e alte zeci, sute sau chiar mii de containere,transportand,sa zicem fructe si legume.In orice moment,sunt sute de vase civile de transport care navigheaza pe mari si oceane.Fiecare poate sa duca si pana la 100 de containere de marfa.Cum detectezi asa ceva...?Scufunzi "preventiv" toate vapoarele din zona...?Iti dai seama ce inseamna asta...?E practic imposibil.....Si e de-ajuns sa "scape" una,ca sa faca prapad.Rusia a bagat tot ce a avut mai bun in tehnologia asta,iar rusii au fost intotdeauna inaintea americanilor in ceea ce priveste inventiile...gandeste-te numai la primul om in spatiu......
Reply With Quote
  #22  
Vechi 03.08.2010, 23:09:17
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel 30 Vezi mesajul
Si e de-ajuns sa "scape" una,ca sa faca prapad.Rusia a bagat tot ce a avut mai bun in tehnologia asta,iar rusii au fost intotdeauna inaintea americanilor in ceea ce priveste inventiile...gandeste-te numai la primul om in spatiu......
Da in cazul asta asa este, vezi doar exteriorul

In ceea ce priveste ..primul om in spatiu, chiar si rusii de rind au dubii, se pare ca si asta este o minciuna la fel de sfruntata ca si primul om pe luna al americanilor in goana lor competitionala

Daca cercetezi "cutia de conserve" cu care au "aselenizat" de lamuresti imediat ca este imposibil sa aterizezi cu asa jucarie gen Tom si Jerry.
Se afla in display la muzeul de Air &Space din Wash. DC...mori de ris...dar la americani tine!:)))

Interesant insa este faptul ca si unii si altii stiu de cacialmalele spatiale reciproce insa vezi ca nu se dau in git !
Reply With Quote
  #23  
Vechi 03.08.2010, 23:29:21
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Da asa este,nici eu nu cred chestiile alea cu Luna,desi mi se pare ciudata discreditatea lui Armstrong care e cunoscut ca si-a marturisit public credinta in Iisus Hristos.....ciudat.

Cat priveste armele ,nu inteleg de ce cumparam tehnologie veche de 30 de ani din SUA(cum sunt f-16) in timp ce Europa are,la acelasi pret Eurofighter sau Grippen,noi-noute.Nu mai zic de rusi,care dupa parerea mea au in momentul asta cele mai bune elicoptere de atac (Kamov-k 50/52 ) din lume,cu multe peste Apache.la fel Su-35 Flanker domina toate f-urile americane la toate categoriile.Nu mai zic de Suhoi Pak-Fa stealth rusesc.....greu de inteles.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 04.08.2010, 01:54:11
Bast-et Bast-et is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Mesaje: 350
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bast-et
Implicit

Pai daca incepe vreun al treilea razboi mondial, hai sa ne aleam cu SUA ca sunt mai puternici.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 04.08.2010, 16:07:01
Radu32 Radu32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit ok

i-a palit pe rusi in mod subit o mare dragoste de musulmani separatisti, de ceceni, eventual,si de marele stat fundamantalist numit iran, care sustine miscarile teroriste din caucaz,din coasta rusilor !
Reply With Quote
  #26  
Vechi 04.08.2010, 17:19:48
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Radu32 Vezi mesajul
i-a palit pe rusi in mod subit o mare dragoste de musulmani separatisti, de ceceni, eventual,si de marele stat fundamantalist numit iran, care sustine miscarile teroriste din caucaz,din coasta rusilor !
Nu i-a "palit" nici o dragoste Raducule. Rusii LA O ADICA au nevoie de zone AMPLE de desfasurare in jurul regiunii lor de influienta si intimplator acele zone sunt regiuni traditional fundamentaliste.
Oricum au fost si vor ramine in relatii f BUNE cu fostele republici din sud. In schimb cu Iranul, India si China relatiile lor sunt mult mai complexe decit ne imaginam noi privind stirile romanesti pro-americane.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 04.08.2010, 17:46:02
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Radu32 Vezi mesajul
armata romana fiind o gluma
Mai degraba o gluma (proasta) esti tu.
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 04.08.2010, 17:47:48
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bast-et Vezi mesajul
Pai daca incepe vreun al treilea razboi mondial, hai sa ne aleam cu SUA ca sunt mai puternici.
Ne-am mai aliat odata cu Hitler ca era 'al mai ciumeg!
Ai nota 4, stai jos!
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 04.08.2010, 17:55:37
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu Vezi mesajul
Mai degraba o gluma (proasta) esti tu.
Sergiule, cred ca ce voia el sa spuna nu era o jignire adusa patriei si armatei ci al PATERNULUI ISTORIC REPETATIV al ALEGERILOR pe care le face acest guvern, fara sa tina seama de CONSECINTELE acestor alegeri. Vorbesc evident despre alegerea "partenerilor" pentru conflictul care se intrevede la orizont!
...iar faptul ca Romania este o tara mica si vezi tu are nevoie de "protectie americana" NU este o scuza. Faptul ca am aderat trup si suflet la americani arata exact cit de ortodocsi suntem. Stii tu exact despre ce vorbesc!..iar istoria se va repeta PENTRU CEI CE NU INVATA DIN EXPERIENTELE PRECEDENTE!
Reply With Quote
  #30  
Vechi 05.08.2010, 00:47:45
Bast-et Bast-et is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Mesaje: 350
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bast-et
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu Vezi mesajul
Ne-am mai aliat odata cu Hitler ca era 'al mai ciumeg!
Ai nota 4, stai jos!
Ahahahahahahahahaha
Si ce-i? America nu se compara cu Germania. Romania trebuia sa se aleeze su SUA caci ele au invins 1° razboi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Impotriva Halloween-ului C.tin Vrajitoria 37 01.03.2017 12:56:53
Esti pregatit? vultur77 Generalitati 1 23.11.2011 00:29:41
ATAC CNSAS impotriva Bisericii- Comunicat de Presa cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 25 26.01.2011 09:47:49
Planul lui Dumnezeu vs. liberul arbitru giovaninnaa Generalitati 14 21.05.2009 13:16:20