Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 29.04.2012, 15:02:17
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

eu cred ca oricine e prim-ministru si presedinte,deci orice guvern am avea tot asa o sa fie pt ca pe ei "elitele" nu-i intereseaza de popor,nu se gandesc la oameni ci doar la propriile interese.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 30.04.2012, 17:16:40
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Vai de noi...

Dar stiti,intr-un fel ma bucur. Ponta pana acum a fost bun la dat din gura,numai vorbe si tam-tam,critici etc. Acum sa-l vedem la fapte! Deci fapte dom'ne,fapteee!!!
iti dau dreptate.
am avut un sentiment usor masochist, cand am aflat ca a picat guvernul.
parca mi-i doream pe astia la putere.
imi aduc aminte de un film (nu msi stiu numele). actiunea se desfasura in timpul campaniei electorale a unui fost presedinte american, parca Nixon ...
super tare in campanie, hotarat, cu viziune ...
dar expresia de la final mi-a ramas in minte.
dupa ce au aflat ca au castigat, noul presedinte il intreaba pe vice presedinte: "si acum ce facem?"
Reply With Quote
  #13  
Vechi 30.04.2012, 23:08:29
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Fii mai frate guardian_knight serios,ca programul de guvernare nu se schimba.
Dl Ungureanu probabil a fost schimbat de dl Basescu pentru ca incepuse sa se bage peste afacerile privilegiatilor sistemului.
Nu mai crede teatrul de il vezi prin mass-media,nu mai tii minte ca la inceputul mandatului PDL (adica din decembrie 2008) a guvernat un an alaturi de PSD?
Mie mi se pare ca cea mai buna situatie a fost cand a fost dl Tariceanu prim-ministru,da se poate sa fie o opinie eronata.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 01.05.2012, 13:20:20
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Fii mai frate guardian_knight serios,ca programul de guvernare nu se schimba.
Dl Ungureanu probabil a fost schimbat de dl Basescu pentru ca incepuse sa se bage peste afacerile privilegiatilor sistemului.
Nu mai crede teatrul de il vezi prin mass-media,nu mai tii minte ca la inceputul mandatului PDL (adica din decembrie 2008) a guvernat un an alaturi de PSD?
Mie mi se pare ca cea mai buna situatie a fost cand a fost dl Tariceanu prim-ministru,da se poate sa fie o opinie eronata.
Exact, toti sunt mana in mana la furat nu e niciunul mai breaz decat altul!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 01.05.2012, 20:31:56
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
eu cred ca oricine e prim-ministru si presedinte,deci orice guvern am avea tot asa o sa fie pt ca pe ei "elitele" nu-i intereseaza de popor,nu se gandesc la oameni ci doar la propriile interese.
Da cine-s "elitele" astea, is parasutate din spatiu cumva ???
Reply With Quote
  #16  
Vechi 01.05.2012, 20:36:55
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Fii mai frate guardian_knight serios,ca programul de guvernare nu se schimba.
Dl Ungureanu probabil a fost schimbat de dl Basescu pentru ca incepuse sa se bage peste afacerile privilegiatilor sistemului.
Nu mai crede teatrul de il vezi prin mass-media,nu mai tii minte ca la inceputul mandatului PDL (adica din decembrie 2008) a guvernat un an alaturi de PSD?
Mie mi se pare ca cea mai buna situatie a fost cand a fost dl Tariceanu prim-ministru,da se poate sa fie o opinie eronata.
Da, a fost o situatie buna insa de conjunctura, deoarece Tariceanu a beneficiat de un doi trei ani cand Romania era pe valul unei cresteri economice nemaintalnite. Plus de asta, A mai avut cativa asi in maneca de privatizat ,asa ca si de acolo s-a ales cu niste bani, cu care a mai crescut ceva pensii si salarii...da oricum cand a plecat ,Tariceanu a lasat visteria goala...

Adicatelea ,vrei sa zici dumneata, ca daca Ponta rateaza guvernarea ,tot baseascu e de vina !!!
Imi vine sa rad,ce truc ieftin psed-ist !!!
Il si vad pe Ponta strigand, jos Basescu, care va fi considerat cauza...incompetentiei lui Ponta ??? HA.HA<HA !!!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 01.05.2012, 20:39:32
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit parere !

Io unu, o sa votez cu partide noi(dar nu de genul Partidul Pporului,doamne fereste !!!),de alea de care nu a auzit nimeni !!!
Macar oamenii din partidele minuscule, pot fi banuiti ca sunt curati ???
Sau si aia sunt hoti ???
Reply With Quote
  #18  
Vechi 01.05.2012, 21:05:27
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
am sa pun doua mari intrebari la toti care citesc acest blogg , cei ce au Crezul Sfant ,
Crezul Credintei ortodoxe si crezul de a fi roman adevarat
-Se va destrama intr-adevar (S)U.E ?
-este posibil sa traim aceste profetii ale Sfantului Parinte Arsenie Boca ,astazi ???
Raspuns:
-da (parintele Paisie Aghioritul a zugravit in cuvinte extrem de simple dar atat de sugestive imaginea:""În America au mers oameni din diferite locuri. Fiecare a adus cu el peticul său și astfel s-a făcut acolo un covor din petice. În Comunitatea Europeana însă, țările care intră sunt covoare gata țesute. Iar aceste covoare, oricât ai încerca să le unești, niciodată nu se vor putea potrivi."")
-da (""“Eram cu Parintele Arsenie si l-am intrebat: „Ce sa facem Parinte, ca acum este foarte rau”. Parintele zice: „Va veni si mai rau”......“Zicea Parintele Arsenie, parca pentru toti romanii: „Imi pare rau de voi ca sunteti slabiti in credinta. Veti cadea din cauza fricii. Frica-i de la diavol; nu va fie frica pentru a va salva sufletele. Vor veni vremuri foarte grele, dar toate sunt ingaduite de Dumnezeu, Care este tovarasul de drum al fiecaruia, de la nastere pana la moarte. Vor cadea si cei alesi. Imi pare rau ca sunteti cei de pe urma. Va vor cerne. Vor pune impozite, taxe si alte ingradiri. Vor lua totul!”."")

http://www.youtube.com/watch?v=oApFE...re=context-gfa

Last edited by Adriana Cluj; 01.05.2012 at 21:23:39.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 01.05.2012, 21:26:31
andra_v andra_v is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2009
Mesaje: 208
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
eu cred ca oricine e prim-ministru si presedinte,deci orice guvern am avea tot asa o sa fie pt ca pe ei "elitele" nu-i intereseaza de popor,nu se gandesc la oameni ci doar la propriile interese.
Bah, lui Traian Basescu Ii PASA de popor si de asteptarile oamenilor. De aproximativ un an de zile se despartise de o parte a PDL-ului si a jucat magistral pentru a opera o schimbare de guvern si a majoritatii parlamentare. Mai intai, l-a luat frumusel pe MRU de la SIE, vrajindu-l cu o miscare "Romania Unita", realizabila in conditiile in care razvanel ar fi fost un premier puternic, cu sprijin politic. Peste doua luni, surpriza, Ungureanu se trezeste fara nici o baza politica, PDL, dezintegrat, serviciile in mana opozitiei. Uite-asa TB a dat startul unei reforme politice autentice in Romania, cu posibilitatea unei reconstructii din temelii a Dreptei romanesti.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 02.05.2012, 00:36:37
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Minunat acest interviu cu Parintele Ioanichie Balan. Merita ascultat.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
CIA a colaborat in 1960 cu Mafia din SUA spre a asasina pe Fidel Castro mihailt Generalitati 13 08.01.2013 13:56:35
Ploaia rosie din Kerala, India Florin-Ionut Teologie si Stiinta 2 28.06.2011 15:58:18
De ce Sfintii Evanghelisti nu au cruce rosie? Marius22 Reguli in Biserica 0 15.11.2010 18:05:16
Trebuie sa terminam cu mafia din cimitire ionut_marcel Stiri, actualitati, anunturi 1 20.10.2006 19:15:57