Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.11.2008, 22:51:01
irina1f irina1f is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Mesaje: 23
Implicit Ma departez de oameni

Multi oameni sunt din ce in ce mai rai, sunt nepasatori, sunt obraznici, singurul lucru pe care ii intereseaza este interesul lor propriu, sunt materialisti si pretentiosi, nu vorbesc decat cu cei ca ei, iar eu tind sa nu mai am incredere in nimeni. Am trecut prin perioade grele si unde am cautat sustinere nu am gasit nimic pentru ca nimanui nu ii mai pasa decat de el insusi. Ba mai mult, uneori cand am cautat ajutor, mi s-a dat opusul. Multi oameni nu sunt recunoscatori si astfel muncesti sau depui un efort ( indiferent de care ) si iti dai seama ca nu are cine sa iti fie recunoscator macar cu o vorba buna, sa stii ca nu ai muncit inutil. Multi oameni poarta "o masca", spun ceva in fata insa in gandul lor este cu totul altceva. De ce atata egoism ? De ce atata fatarnicie ? Cu ce ii ajuta ?
Simt ca tot ce am simtit si ce am facut pentru oamenii din jurul meu este inutil si nu simt nevoia sa ii mai iubesc, nu mai simt nevoia sa imi mai pese de ei. Ma simt un om naiv si toti ma iau de proasta. M-am saturat de ei si de rautatea lor.
Imi cer scuze ca am scris atat de mult dar simteam nevoia sa ma descarc, mi-am pierut increderea si am gasit aici locul potrivit. Nu astept cu interes raspuns, demult nu mai astept raspunsuri pentru ca mereu "am ramas cu buza umflata". In cazul in care totusi e printre dumneavoastra cineva caruia i-ar pasa sau care ar trece prin acelasi lucru, sa imi dea un sfat, un repros, orice.
Multumesc !
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
..intre oameni bunavoire! andreicozia Generalitati 14 02.08.2014 17:37:45
Procesiune de 9 milioane de oameni Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 5 15.01.2013 08:32:15
Biserica nu se sprijina pe oameni dorinel78 Intrebari utilizatori 5 19.05.2010 08:21:55
Oameni fosforescenti andreicozia Generalitati 9 06.05.2010 21:23:22
iubire de oameni zaharia Umanitare 5 25.09.2007 20:44:09