Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox

Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati

Thread Tools Moduri de afișare
Vechi 07.05.2012, 14:00:46
nicolae44 nicolae44 is offline
Senior Member

Data înregistrării: 01.02.2012
Locație: brasov
Religia: Alta confesiune
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Daca ai mai fi ramas in Ortodoxie, ai fi avut sansa sa traiesti smerenia. Ce inseamna? Ca cu cat urci, iti dai seama de nevrednicia ta. Paradoxal, pe masura ce te apropii de Dumnezeu, te consideri nevrednic de El. A spune ca esti mantuit, tinand seama de smerenie, e dovada cea mai clara nu esti.
costele eu nu fac polemica.n-ai de unde sa stii ce cred eu.dar totusi iti raspund cred ca nu e vreun om mai pacatos decat mine si aceasta datorita faptului ca nu ma compar cu oamenii ci cu cerintele lui Dumnezeu.ai vazut cat de fatarnici erau fariseii chiar exemplul cu rugaciunea fariseului cand se compara cu vamesul.E o lucrare a Duhului Sfant in inima noastra faptul ca ne vedem pacatosi fara ai denigra pe oameni indiferent de apartenenta lor religioasa sau faptele lor.eu cred ca tu esti pacatos ca asa spune Domnul nu neaparat ca ai pacatuit,dar totusi toti am pacatuit intr-un fel.Si Domnul vrea sa ne dea iertarea si tu o poti primi sau refuza atat.daca vrei sa fi judecat pentru faptele tale treaba ta ,dar sfatul meu e sa te impaci cu Dumnezeu.
Reply With Quote

Thread Tools
Moduri de afișare

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
rezultate triplu test Mirela0110 Generalitati 6 11.11.2010 14:01:12
Dialogul ,intre sinceritate si viclenie flying Generalitati 3 09.06.2010 00:30:04
Un nou test sangvin detecteaza cancerul cu sase ani înainte de formarea tumorilor absolutep0wer Generalitati 7 08.06.2010 20:58:39