Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #211  
Vechi 26.01.2014, 20:07:28
Psihiatrist Psihiatrist is offline
Banned
 
Data înregistrării: 26.01.2014
Mesaje: 11
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bin000 Vezi mesajul
N-are nici o legatura. Sper ca nu ti-ai lasat pisica sa umble pe tastatura si sa trimita mesage ilogice.
aa deci ai inteles.
  #212  
Vechi 26.01.2014, 21:09:19
Mandea77 Mandea77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.12.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Talking

Citat:
În prealabil postat de Psihiatrist Vezi mesajul
aa deci ai inteles.
NOUA BIOLOGIE - Unde Mintea Și Materia Se Întâlnesc !

https://www.youtube.com/watch?v=7qpG9F5fKVc

Toti cei care au vizualizat filmul de mai sus au inteles ca din pacate pentru rEMUS cERNEA, atei si sustinatorii lor pasivi, acest film de 2,4 ore este sfarsitul darwinismului, materialismului si al pseudoreligiei marxiste.

Genetica este cea care a daramat definitiv ipoteza evolutionista darwinista ... pentru detalii vedeti filmul de mai sus.

Last edited by Mandea77; 26.01.2014 at 21:22:19.
  #213  
Vechi 27.01.2014, 03:25:36
Psihiatrist Psihiatrist is offline
Banned
 
Data înregistrării: 26.01.2014
Mesaje: 11
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mandea77 Vezi mesajul
NOUA BIOLOGIE - Unde Mintea Și Materia Se Întâlnesc !

https://www.youtube.com/watch?v=7qpG9F5fKVc

Toti cei care au vizualizat filmul de mai sus au inteles ca din pacate pentru rEMUS cERNEA, atei si sustinatorii lor pasivi, acest film de 2,4 ore este sfarsitul darwinismului, materialismului si al pseudoreligiei marxiste.

Genetica este cea care a daramat definitiv ipoteza evolutionista darwinista ... pentru detalii vedeti filmul de mai sus.
Off greu la deal cu boii mici.
Hai sa o luam pe rand:
1.Nu sunt Remus Cernea sincer spun ca habar nu am cine este tipu...stiu vag despre el ca vrea sa scoata ora de religie din curiculum scolar.
2.Darwinismul nu se ocupa cu genetica.Charles Darwin habar nu avea de genetica deci nu a daramat nimic, poate doar niste idea si preconceptii care le aveai tu despre lucrarea lui Darwin.
3.Sfarsitul materialismului? Esti cretin sau glumesti? Tu crezi ca materialismul se refera la cantitatea de obiecte care le detii? Daca da esti un dobitoc!
Materialism:In philosophy, the theory of materialism holds that all things are composed of material, and that all emergent phenomena (including consciousness) are the result of material properties and interactions. In other words, the theory claims that our reality consists entirely of physical matter that is the sole cause of every possible occurrence, including human thought, feeling, and action.
Ce sustine domnul Lipton este ca putem controla procese fiziologice si putem vindeca boli cu ajutorul proceselor mentale.
Procesul nu a fost dovedit si nu este inca verificabil este doar o teorie.
-NU CONFUNDA CE ZICE OMUL cu magia rugaciunii.Daca te rogi mult mult mult de tot chestii bune o sa ti se intample..
-nu pocnesti din degete sau zici abracadabra si gata se intampla.
Si din moment ce procesul modifica genele care sunt ca sa vezi MATERIE, prin urmare materialismul este inca aplicabil.
4.Habar nu am ce e pseudoreliga marxista... dar probabil ca e vreo inventie de a dumitale.

In concluzie esti un cretin.

PS: cand spui lucruri cretine imi rezerv dreptul de a te numi "cretin". Daca te supara acest apelativ demostreaza ca ma insel si imi voi cere scuze.
  #214  
Vechi 27.01.2014, 04:47:41
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psihiatrist Vezi mesajul
Materialism:In philosophy, the theory of materialism holds that all things are composed of material, and that all emergent phenomena (including consciousness) are the result of material properties and interactions. In other words, the theory claims that our reality consists entirely of physical matter that is the sole cause of every possible occurrence, including human thought, feeling, and action....

4.Habar nu am ce e pseudoreliga marxista... dar probabil ca e vreo inventie de a dumitale.

In concluzie esti un cretin.

PS: cand spui lucruri cretine imi rezerv dreptul de a te numi "cretin". Daca te supara acest apelativ demostreaza ca ma insel si imi voi cere scuze.
Pai de ce nu cauti ce e pseudoreligia marxista inainte sa-l faci cretin pe om ?
Uite citeste aici :
http://www.marxists.org/archive/trotsky/1939/12/abc.htm

"We call our dialectic materialist, since its roots are neither in heaven nor in the depths of our “free will”, but in objective reality, in nature. Consciousness grew out of the unconscious, psychology out of physiology, the organic world out of the inorganic, the solar system out of the nebulae. On all the rungs of this ladder of development, the quantitative changes were transformed into qualitative. Our thought, including dialectical thought, is only one of the forms of the expression of changing matter. There is place within this system for neither God nor Devil, nor immortal soul, nor eternal norms of laws and morals..." - Leon Troțki

In concluzie ? Intreaba-ti parintii ce au invatat la scoala inainte sa-i faci pe altii cretini.
  #215  
Vechi 27.01.2014, 11:36:53
Amistad Amistad is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.03.2013
Mesaje: 141
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psihiatrist Vezi mesajul
Ah apropo da-mi si mie niste exemple de "ipoteze" ale evolutionismnului si cercetarile care demonstreaza ca sunt incorecte.
Din ce vrei acele exemple de ipoteze gresite din darwinism sau neo-darwinism?
__________________
"Orto" - dreapta; "Doxia" - slavire ; si singura adevarata
  #216  
Vechi 27.01.2014, 11:46:55
Amistad Amistad is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.03.2013
Mesaje: 141
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mandea77 Vezi mesajul
El este foarte preocupat sa apere "stiinta lui Darwin" dar nu a fost in stare sa termine nici macar o facultate (tehnica?).
Cernea face pentru bani ceea ce face. Nu din convingeri sau concluzii si credinte la care a ajuns prin studiu. Este platit bine sa propage evolutionism, homosexualitate si altele de genul asta. Fac pariu ca nici macar nu isi concepe singur declaratiile si cuvantarile.

Citat:
Ce sustine domnul Lipton este ca putem controla procese fiziologice si putem vindeca boli cu ajutorul proceselor mentale.
Procesul nu a fost dovedit si nu este inca verificabil este doar o teorie.
Dumneata crezi in aceasta teorie?
__________________
"Orto" - dreapta; "Doxia" - slavire ; si singura adevarata
  #217  
Vechi 27.01.2014, 12:04:55
Mandea77 Mandea77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.12.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Talking

Citat:
În prealabil postat de Psihiatrist Vezi mesajul
Ce sustine domnul Lipton este ca putem controla procese fiziologice si putem vindeca boli cu ajutorul proceselor mentale.
Procesul nu a fost dovedit si nu este inca verificabil este doar o teorie.
Nenea psihiatrist'u, asa patesti cand vezi pe sarite un film de 2 ore in 3 minute si nu intelegi nimic.

Daca ai vazut filmul, probabil ca nici nu ai mai fi facut comentarii ... ai fi aflat ca s-au facut experimente genetice timp de 7 (sapte) ani pe celule denucleate, experimente care au dus la anularea ipotezei evolutioniste/neo-evolutioniste in mediul academic.

Se pare ca ai cam fugit de acasa in primii 7 ani, nu prea s-au ocupat parintii de tine ?
  #218  
Vechi 27.01.2014, 12:12:15
Mandea77 Mandea77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.12.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Talking

Citat:
În prealabil postat de Amistad Vezi mesajul
Cernea face pentru bani ceea ce face. Nu din convingeri sau concluzii si credinte la care a ajuns prin studiu. Este platit bine sa propage evolutionism, homosexualitate si altele de genul asta. Fac pariu ca nici macar nu isi concepe singur declaratiile si cuvantarile.
R Cernea doreste sa ne convinga ca orice credinta este o prostie si ca a fi homosexual e o virtute. El se inchina la Darwin cum se inchinau politeistii la pietre.

Last edited by Mandea77; 27.01.2014 at 13:01:48.
  #219  
Vechi 27.01.2014, 13:32:00
Psihiatrist Psihiatrist is offline
Banned
 
Data înregistrării: 26.01.2014
Mesaje: 11
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mandea77 Vezi mesajul
Nenea psihiatrist'u, asa patesti cand vezi pe sarite un film de 2 ore in 3 minute si nu intelegi nimic.

Daca ai vazut filmul, probabil ca nici nu ai mai fi facut comentarii ... ai fi aflat ca s-au facut experimente genetice timp de 7 (sapte) ani pe celule denucleate, experimente care au dus la anularea ipotezei evolutioniste/neo-evolutioniste in mediul academic.

Se pare ca ai cam fugit de acasa in primii 7 ani, nu prea s-au ocupat parintii de tine ?
... Am cautat pe net acele "experimente" si nu am gasit nimic poate dai si tu un link ceva??
Daca au anulat stiintific teoria evolutionista vreau sa stiu si eu cum?

Tot ce am gasit de lipton este ca toata teoria inca nu a fost demonstrata. Cum nu poti dovedi un negativ ramane ca domnul lipton sa dovedeasca ca metoda "mind over mater" functioneaza.

The Emperor's New Clothes are Hype, August 14, 2005
By Jonni Anderson
This review is from: The Biology of Belief: Unleashing the Power of Consciousness, Matter and Miracles (Hardcover)
Unless you're an avid reader of scientific jargon and theory, save your money. At best, this book is misleading; at worst, it borders on scam.

Most readers, like me, are searching for answers: what is the meaning of Dr. Lipton's miraculous discovery? How can I apply it to my life? How can it help me change my beliefs - for that is what the complete title implies: "The Biology of Belief: Unleashing the Power of Consciousness, Matter & Miracles."

Readers should be aware that Lipton's breakthrough "discovery" occurred as the result of emotional upheavals in his life that drove him to teach biology at an offshore university that specializes in accepting medical students who can't qualify for American medical universities. A misfit teaching misfits.

I'm not a scientist, so I have no way of knowing if the scientific "proof" he presents is proof or hyperbole. Although it's nice to know his wonderful and exciting discovery has a basis in what he presents as scientific fact, as a layperson I just want to know how I can apply what he learned to my own life.

Halfway through the book, he was still spouting scientific jargon, explaining and re-explaining. About that time I confess I started to skim, as the suspicion grew that he had no intention of answering my pressing question. Okay, Dr. Lipton, this scientific stuff is all well and good - but what's your point?

He doesn't state his point until after the end of the book - in the Addendum: "I use PSYCH-K™ in my own life. . . I believe PSYCH-K™ represents an important step toward the New Psychology for the 21st century, and beyond. You can find more information about PSYCH-K™ at Rob's web site: [...]."

That, my friends, is his answer to changing your beliefs: Rob Williams' PSYCH-K™. Ah, but visit the website and you'll find no hint as to how to apply these wondrous techniques! No, you have to take a class that costs around $350.

Neat, huh?

P. T. Barnum said there's a fool born every minute. I was the fool for falling for the hype and ordering the book. Don't make the same mistake.
  #220  
Vechi 27.01.2014, 13:44:23
Mandea77 Mandea77 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.12.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Talking

Citat:
În prealabil postat de Psihiatrist Vezi mesajul
Am cautat pe net acele "experimente" si nu am gasit nimic poate dai si tu un link ceva? Daca au anulat stiintific teoria evolutionista vreau sa stiu si eu cum?
Pentru asta trebuie sa te caznesti sa vezi pana la sfarsit si integral acel film, nu crezi ?
Asa este politicos, nu cum faci tu, mai intai dai cu oistea-n gard si pe urma ceri explicatii ... nu e frumos.

Last edited by Mandea77; 27.01.2014 at 13:47:02.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare