Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #29  
Vechi 29.07.2017, 23:34:06
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adrian_ionut Vezi mesajul
nu mia fost frica niciodata de blesteme...si nici nu mam dat batut in viata.....am bun simt am suflet destul de mare am ajutat multa lume cu tot ce am putut,muncesc...dar nu pot crede ca se intampla asa ceva...chiar acum 3 zile vorbeam cu o fata fix identic dupa 3 zile nici macar la telefon nu mai mia raspuns si la nimic....nu am o problema psihica nu sunt orb....chiar stiu ce inseamna o relatie....am avut am stat cu o fata 3 ani jumate...de atunci a inceput sa se intample tot...si cum spun baietii de mai sus nu am facut escrocherii sau sa pacalesc pe cineva
Dacă ai trăit cu ea, trebuie să iei canon dacă n-ai luat în acești 8 ani și să duci o viață în Biserică, regula e viața duhovnicească trăită pentru autentic, nu frica de vrăji.

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Ce crezi tu mai repede, ce spune el despre el insusi sau ce scrie aici:

1. "Cutreierați ulițele Ierusalimului, uitați-vă, cercetați și căutați prin piețele lui: nu cumva veți găsi vreun om, măcar unul, care păzește dreptatea și caută adevărul?
2. Căci Eu aș cruța Ierusalimul. Chiar când ei zic: "Viu este Domnul", ei jură mincinos.(Ier5,1-2)


N-ar fi rau sa intelegi(daca poti si vrei) si asta:

18. Pentru că nu cel ce se laudă singur este dovedit bun, ci acela pe care Domnul îl laudă.(2Cor10,18)


P.S. Daca vrei sa te mai contrazici, fa-o cu Scriptura! Dupa ce-O citesti.
Prietene și ce treabă au citatele astea, (că e clar că omul e păcătos de dimineața până seara) cu afirmația apodictică precum că - a. toți fac păcate strigătoare la cer, sau că b. toți sunt „vrednici” să se prindă vrăji de oprire a căsătoriei de ei cum s-a tot insinuat ?

Păcate strigătoare la cer ar fi desfrâurile, neplata muncitorilor, hula împotriva Duhului Sfânt, tirania, înșelăciuni, crime și altele de genul după voi toți care se plâng de vrăji fac chestiile astea până la vârsta de 30 de ani, deși unii n-au scos capul măcar în societate ci au stat numai în programul casă-servici/școală-Biserică ?

Parcă și lui Ilie i s-a arătat că Dumnezeu și-a oprit 7000 de drepți în neam, nu e doar el care cheamă numele Domnului drept, nu trebuie să facem o întrecere a citatelor între câți drepți și nedrepți există.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cum iti dai seama ca ti s-au facut farmece sau esti blestemat? ghetsimani Generalitati 41 14.03.2013 08:06:28
Cine este blestemat trebuie sa binecuvanteze pe cel ce l-a blestemat spre_rasarit Vrajitoria 13 28.02.2012 01:25:19
Omul blestemat ! adrian_b Vrajitoria 10 16.09.2011 19:38:25
ce sa cred? camiluncan Stiri, actualitati, anunturi 37 18.07.2009 23:17:59
DE CE A FOST HAM BLESTEMAT Laurentiu Generalitati 8 18.08.2007 13:03:42