Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.08.2011, 22:24:42
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Asa la nivel teoretic si cu populatia de etnie palestiniana care e pe acolo,ca sunt saraci,nu isi permit sa se mute in alta parte,ce sa se faca?
Sa fie exterminati,sa fie loc sa se faca statul Israel?
Eu am fost prin Israel si am vazut in cata saracie traiesc palestinieni din Israel,ca sunt pasnici,nu "teroristi" si alte absurditati de astea.
Ca or mai fi si unii de fac acte teroriste,da foarte putini,nu poti sa extermini un popor intreg pentru asta.
DACA arabii aia nenorociti si-ar vedea de treaba n-ar fi pb...Dar ei nu sunt potoliti deloc..De mici invata sa URASCA....Asa ca....ma lasi?!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.08.2011, 22:25:22
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Shema israel !

http://www.youtube.com/watch?v=P_NEy_xSSRs
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.08.2011, 22:29:02
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Sa fie exterminati,sa fie loc sa se faca statul Israel? Eu am fost prin Israel si am vazut in cata saracie traiesc palestinieni din Israel,ca sunt pasnici,nu "teroristi" si alte absurditati de astea.Ca or mai fi si unii de fac acte teroriste,da foarte putini,nu poti sa extermini un popor intreg pentru asta.
Palestinienii pe care d-voastra ii compatimiti doresc, prin conducerea aleasa de ei, Hamas, exterminarea statului Israel. Si totusi israelienii le furnizeaza zilnic ajutoare celor din Gaza. Ceilalti, din Cisiordania, doresc independenta si expulzarea tuturor evreilor de pe teritoriul lor. Probabil vor obtine asta si atunci o sa vedeti cum vor mai trai ei, daca acum spuneti ca-i saracie lucie pe acolo, vor fi Somalia2. Eu sper sa-si rezolve pe cale pasnica problemele si sa fie bine si pentru unii si pentru ceilalti. De tiganii de la noi nu va este deloc mila? si ei traiesc in mizerie si nu toti sunt hoti , dar totusi exista discriminare,nu?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.08.2011, 22:30:35
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

BRAVO la scena deschisa IOANNA !
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.08.2011, 22:49:00
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

@mihailt
Nu am simpatie sau legaturi emotionale cu evreii ,nici cu arabii, asta ca sa fie clar :) insa dupa parerea mea,daca nu existau israelienii in zona, Palestina ar fi fost azi o tara asemeni Afganistanului si nu exagerez. In Fasia Gaza totul e controlat de Hamas, care aplica, dupa bunul plac, Sharia(legea islamica), insa o "lege a lor", sunt un fel de talibani mai evoluati. Am avut si eu ocazia sa vizitez mai multe tari din nordul Africii si cu tot respectul pentru arabi, e jale! deplangeti pe arabii israelieni, stati sa-i vedeti pe cei egipteni.

Last edited by ioanna; 13.08.2011 at 22:52:00.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 13.08.2011, 22:57:17
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Wink

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
@mihailt
Nu am simpatie sau legaturi emotionale cu evreii ,nici cu arabii, asta ca sa fie clar :) insa dupa parerea mea,daca nu existau israelienii in zona, Palestina ar fi fost azi o tara asemeni Afganistanului si nu exagerez. In Fasia Gaza totul e controlat de Hamas, care aplica, dupa bunul plac, Sharia(legea islamica), insa o "lege a lor", sunt un fel de talibani mai evoluati. Am avut si eu ocazia sa vizitez mai multe tari din nordul Africii si cu tot respectul pentru arabi, e jale! deplangeti pe arabii israelieni, stati sa-i vedeti pe cei egipteni.
ESTI FORMIDABILA IOANNA ! TE FELICIT!!! Se contrazice singur din prea multa...."iubire" !
Reply With Quote
  #17  
Vechi 13.08.2011, 23:04:41
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Palestinienii pe care d-voastra ii compatimiti doresc, prin conducerea aleasa de ei, Hamas, exterminarea statului Israel. Si totusi israelienii le furnizeaza zilnic ajutoare celor din Gaza. Ceilalti, din Cisiordania, doresc independenta si expulzarea tuturor evreilor de pe teritoriul lor. Probabil vor obtine asta si atunci o sa vedeti cum vor mai trai ei, daca acum spuneti ca-i saracie lucie pe acolo, vor fi Somalia2. Eu sper sa-si rezolve pe cale pasnica problemele si sa fie bine si pentru unii si pentru ceilalti. De tiganii de la noi nu va este deloc mila? si ei traiesc in mizerie si nu toti sunt hoti , dar totusi exista discriminare,nu?
Nu este asa.
Am ajuns la un moment dat prin Israel si am vazut in ce mizerie sunt lasati uni palestinieni de sunt cetateni ai Israelului sa traiasca.Imi pare foarte rau,tiganii de la noi (numiti aiurea tigani,ca dansii sunt indieni,adusi din India pe aci) beneficiaza de conditii mult mai bune de viata.

Dna de isi zice Misteria continua cu absurditatile iudaiste,propovaduind prigonirea copiilor a femeilor,a civililor pe motivul ca "sunt invatati de mici sa urasca".
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 13.08.2011, 23:12:07
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Nu este asa.
Am ajuns la un moment dat prin Israel si am vazut in ce mizerie sunt lasati uni palestinieni de sunt cetateni ai Israelului sa traiasca.Imi pare foarte rau,tiganii de la noi (numiti aiurea tigani,ca dansii sunt indieni,adusi din India pe aci) beneficiaza de conditii mult mai bune de viata.
La care arabi va referiti? De pe teritoriul Cisiordaniei sau a Israelului propriu-zis? Eu sunt de acord cu infintarea statului palestinian (de fapt doua enclave Gaza si Cisiordania), din acel moment statul Israel nemaiavand nici o responsabilitate fata de cetatenii din acele state; fiecare se vor guverna dupa propriul sistem. Sa dea Domnul sa ajunga odata la un consens ,sa-si proclame independenta si sa se linisteasca spiritele.

Last edited by ioanna; 13.08.2011 at 23:15:36.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 13.08.2011, 23:15:30
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Din Ierusalim,adica de pe teritoriul Israelului.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 13.08.2011, 23:16:02
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Nu este asa.
Am ajuns la un moment dat prin Israel si am vazut in ce mizerie sunt lasati uni palestinieni de sunt cetateni ai Israelului sa traiasca.Imi pare foarte rau,tiganii de la noi (numiti aiurea tigani,ca dansii sunt indieni,adusi din India pe aci) beneficiaza de conditii mult mai bune de viata.

Dna de isi zice Misteria continua cu absurditatile iudaiste,propovaduind prigonirea copiilor a femeilor,a civililor pe motivul ca "sunt invatati de mici sa urasca".
D-na de isi zice Misteria iti spune tie de iti zici mihailt sa vii cu piciorusele pe pamant ! Si DA , chiar unii arabi veniti in tara noastra recunosc asta cu tupeu..Deci...lasa-ma cu povestile fantastice, NU TINE !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Angajam agent vanzari - in publicitate phelicia Stiri, actualitati, anunturi 0 16.11.2012 22:55:04
Vrajitoarele de la mica publicitate Verum Vrajitoria 34 01.08.2012 14:18:40
Traian Dorz - Memorialul Durerii - TVR Cultural penticostalul Secte si culte 14 02.04.2012 23:37:27
cu ce se ocupa un centru cultural-social? o copila Generalitati 2 12.08.2010 08:37:13
Dan Puriv la TVR Cultural laurschepsis Stiri, actualitati, anunturi 1 02.02.2009 20:07:23