Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #17  
Vechi 31.07.2018, 18:23:29
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
edit.esti nemaipomenit, ala e lucru pozitiv? lucruri pozitive ar putea fi cele scrise de demetrius sau iorest, dar aia care "doar nu se calugaresc pentru nimic", aia nu au nimic pozitiv in ei. si nici sfant.
Eu cred ca nemaipomenitul esti tu, continui cu aceeasi prostie desi ti-am explicat ca nu e nimic gresit, dar cand iti intra ceva in cap nu te mai intereseaza decat ce crezi tu. Tu habar nu ai despre ce vorbesti de fiecare data, dar esti mai mult decat incredintat ca tu cunosti tot, indiferent daca nu stii nimic dintr-un domeniu. Nu stiai ce-s calugarii, ii acuzai de tot felul de aiureli si imi spui mie ca as zice ceva gresit. Nu esti doar nemaipomenit, exista posibilitatea sa fii chiar fenomenal, n-am mai intalnit pe cineva sa vorbeasca cu atat nonsalnata despre lucruri pe care nu le cunoaste si apoi sa te acuze ca tu nu stii despre ce vorbesti. Sa-mi dai un autograf pe mesaje private, te rog.
Repet ce am spus acolo, poate pricepi de data asta (era o gluma, n-o sa se intample asta), calugarii renunta la tot, avere si o viitoare viata de familie (voturile saraciei si castitatii) pentru o apropiere de Dumnezeu si o cale spre induhovnicire, deci pentur ceva mai bun decat ceea ce au lasat. Asta inseamna nu pentru nimic, pentur ca tu ii acuzai de niste aiureli, nestiind despre ce e vorba.
Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
e incredibil cum de nu-ti dai seama ca vorbesti despre tine, de fapt. ce-are a face istoria crestinismului cu credinta? istoria crestinismului incepe acum mii de ani, cu evreii si cu grecii, cu moise, cu iliada, cu odiseea, ba chiar cu egiptenii, cu babilonienii, cu fenicienii, cu persii, cu romanii, numai unii ca tine pot crede altceva, istoria crestinismului se confunda cu istoria civilizatiei europene, este mult mai mult decat niste precepte habotnice in care crezi tu.
Aceleasi aiureli de tip Zeitgeist, pe care le repeti tot timpul si care negi cu vehementa ca le-ai avea din astfel de surse, le-ai primit de la extraterestrii sau din revelatii.
Reply With Quote