Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.05.2010, 17:55:28
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit Romanie, Romanie...

Romanie, Romanie, ce-ti doresc eu tie, dulci Romanie, tara mea di glorii, tara mea di dor...
aici...suspans...iara, suspans...iti doresc din suflet...un nou mari, mari, sh'ntelept conducator...Asa sa ni ajute Dumnezeu !
Am zis.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...

Last edited by eodor nastasa; 09.05.2010 at 17:57:33.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.05.2010, 18:02:51
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Adevarat ca ne trebuie cineva vrednic de conducere, dar cu planul satanic aflat deja in derulare ce se mai poate face? Se trezeste cineva ca nu se alatura turmei (Polonia) si il executa.

Nu-l putem opri, putem eventual sa amanam inevitabilul moment al colapsului total, dar pentru cat timp? Odata si odata tot va veni si momentul cela ...

Dar ... na ca nu strica totusi sa visam... la un Vlad Tepes contemporan ... care sa faca dreptate in tara asta, sa bage spaima in talhari si criminali, si sa fie fericirea omului cinstit si credincios...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.05.2010, 18:13:20
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Romanie, Romanie, ce-ti doresc eu tie, dulci Romanie, tara mea di glorii, tara mea di dor...
aici...suspans...iara, suspans...iti doresc din suflet...un nou mari, mari, sh'ntelept conducator...Asa sa ni ajute Dumnezeu !
Am zis.
Mai bine sa ii uram buni si intelepti cetateni... ca daca ar fi si azi alegeri, tot pe aceeasi persoana ar vota-o majoritatea!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 09.05.2010, 18:25:26
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Eu zic sa''il inviem pi Stefan''
Reply With Quote
  #5  
Vechi 09.05.2010, 18:34:45
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Mai fratilor, eu vad cum starea asta de manie si tumult social creste exponential pe zi ce trece. Parca pe masura ce trec saptamanile situatia devine din ce in ce mai tensionata...

Odata si odata trebuie sa explodam si noi si sa-i dam afara pe boierii astia ce cu nesimtire ne asupresc.

Prea suntem calcati in picioare ... Am impresia ca tensiunea va creste si mai mult in viitorul apropiat. Iar ce va urma ... doar Dumnezeu stie.

Ma uit la Grecia cum sute de mii de oameni protesteaza... dar atat. Daca ar fi cu adevarat saturati de situatia din tara lor ar sari direct la gatul guvernului. Si ce daca sunt forte de ordine, si ce daca suntem raniti si impuscati. Daca sarim 10.000 pe ei ii facem praf. Tara-i mai presus de toate.

Romania nu mai pazeste cele 10 porunci ale Domnului. Si vom avea doar de suferit din aceasta pricina. Mare va fi urgia Sa asupra neamurilor daca nu se trezesc ... si repede!
Insa ce sa mai vorbim si palavragim pe forumuri ... Nu vom schimba deloc situatia.
Trebuie sa facem ceva fizic....

Daca stam pe fundurile noastre si zicem "Ba hai sa facem ceva ca nu mai putem ..." nu vom ajunge nicaieri. ..
Reply With Quote
  #6  
Vechi 09.05.2010, 18:39:38
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Mai fratilor, eu vad cum starea asta de manie si tumult social creste exponential pe zi ce trece. Parca pe masura ce trec saptamanile situatia devine din ce in ce mai tensionata...

Odata si odata trebuie sa explodam si noi si sa-i dam afara pe boierii astia ce cu nesimtire ne asupresc.

Prea suntem calcati in picioare ... Am impresia ca tensiunea va creste si mai mult in viitorul apropiat. Iar ce va urma ... doar Dumnezeu stie.

Ma uit la Grecia cum sute de mii de oameni protesteaza... dar atat. Daca ar fi cu adevarat saturati de situatia din tara lor ar sari direct la gatul guvernului. Si ce daca sunt forte de ordine, si ce daca suntem raniti si impuscati. Daca sarim 10.000 pe ei ii facem praf. Tara-i mai presus de toate.

Romania nu mai pazeste cele 10 porunci ale Domnului. Si vom avea doar de suferit din aceasta pricina. Mare va fi urgia Sa asupra neamurilor daca nu se trezesc ... si repede!
Insa ce sa mai vorbim si palavragim pe forumuri ... Nu vom schimba deloc situatia.
Trebuie sa facem ceva fizic....

Daca stam pe fundurile noastre si zicem "Ba hai sa facem ceva ca nu mai putem ..." nu vom ajunge nicaieri. ..
Cica zice o vorba din batrani: "Dumnezeu iti da, da nu-ti baga'n traista."
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #7  
Vechi 09.05.2010, 19:48:51
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Eu zic sa''il inviem pi Stefan''
... sau Vlad Tepes!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 09.05.2010, 20:00:35
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
... sau Vlad Tepes!
Stefan cel Mare e sfant, dar in vremurile de astazi pline de mizerie si haos social ne trebuie un curatitor iscusit precum Draculea!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 09.05.2010, 20:17:07
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Stefan cel Mare e sfant, dar in vremurile de astazi pline de mizerie si haos social ne trebuie un curatitor iscusit precum Draculea!
Stiu ca este Sfant Stefan cel Mare si este si Domn al Moldovei...
Insa m-am gandit la Vlad Tepes ca numai unul ca el ar restaura ordinea si disciplina... sau poate nu...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 09.05.2010, 20:20:35
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Stiu ca este Sfant Stefan cel Mare si este si Domn al Moldovei...
Insa m-am gandit la Vlad Tepes ca numai unul ca el ar restaura ordinea si disciplina... sau poate nu...
Ii bun si Tepes, da ii bun...sa-i mai stranga pe miseii...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
a doua romanie....MOARTA.terifiant iulyaan Generalitati 117 28.02.2011 16:46:24
Dulcea Romanie Anca-Miha Generalitati 92 07.03.2009 23:34:21