Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #921  
Vechi 12.06.2012, 10:09:18
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Iar ai încurcat cutiuțele cu buline?
Iar ai încurcat cutiuțele cu buline!

Cheia distracției este cuvântul IAR!.. în ideea iarnambani.

Last edited by vsovivi; 12.06.2012 at 10:12:14.
  #922  
Vechi 12.06.2012, 10:46:34
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
amice partial ai dreptate. Nu toti PDL-istii au facut rau cum nu toti PSD-istii si PNL-istii au facut la randul lor rau tarii. Unii dintre ei chiar sunt oameni onesti si de buna credinta. Dar astia sunt pe cale de disparitie. Chiar la mine in localitate este un consilier local de la PNL care este un profesor de folozofie foarte onest. Nu toti USL-istii sunt o apa si un pamant asa cum crezi tu, la fel cum nu toti PDL-istii sunt "sfinti" (asa cum iti doresti tu ca noi sa credem)
PS-in legatura cu acele taieri de salarii ale lui Boc, iti dau dreptate. ERAU NECESARE (precizez ca si eu sunt bugetar), chiar daca trebuiau aplicate proportional cu venitul fiecaruia. Aici a gresit PDL iar acum plateste
Păi dacă e profesor de filozofie (iubirea de înțelepciune) și se află în USL, oricât de onest și de bună credință ar părea că are sau arată, el slujește defapt antichristului căci prin filozofia lui practică el nu poate sluji decât fie banului individualist PNList prădător, fie raționalismului comunist antichrist impostor și populist...

...deci iată cum singur recunoști că ești păcălit de persoane ce par joviale și de bună credință, drăgălașe gen marionetele Ponta, Antonescu, Constantin, neobservând că teoriile lor și faptele lor slujesc vremelniciei, deșertăciunii, morții și antichrismului...

Deci este vorba exact depre aluatul fariseilor și saducheilor despre care ați fost povățuiți să nu mâncați, să nu priviți, să nu râvniți căci e plin de neghină văruită ca să nu se vadă în făină... deci este toxic!

Tu însă amice, n-ai decât să confunzi neghina cu grâul sau să-i bagi pe toți în aceiași oală și să te saturi mâncându-i... și lăudându-i... și votându-i... și credibilizându-i prin repetarea bârfelor viclene cu care te-au ademenit și mituit să te înalți pe nedrept.

Mai înainte deci de a-mi da dreptate parțial scoate bârna din ochii tăi ca să nu te mai ademenească persoanele joviale cu: hai na bâr-na și votează cu sata-na...

Jos dictatura și teroarea roșie care a reacoperit toată țara cu mici excepții!

Last edited by vsovivi; 12.06.2012 at 10:50:07.
  #923  
Vechi 12.06.2012, 11:54:14
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Păi dacă e profesor de filozofie (iubirea de înțelepciune) și se află în USL, oricât de onest și de bună credință ar părea că are sau arată, el slujește defapt antichristului căci prin filozofia lui practică el nu poate sluji decât fie banului individualist PNList prădător, fie raționalismului comunist antichrist impostor și populist...

...deci iată cum singur recunoști că ești păcălit de persoane ce par joviale și de bună credință, drăgălașe gen marionetele Ponta, Antonescu, Constantin, neobservând că teoriile lor și faptele lor slujesc vremelniciei, deșertăciunii, morții și antichrismului...

Deci este vorba exact depre aluatul fariseilor și saducheilor despre care ați fost povățuiți să nu mâncați, să nu priviți, să nu râvniți căci e plin de neghină văruită ca să nu se vadă în făină... deci este toxic!

Tu însă amice, n-ai decât să confunzi neghina cu grâul sau să-i bagi pe toți în aceiași oală și să te saturi mâncându-i... și lăudându-i... și votându-i... și credibilizându-i prin repetarea bârfelor viclene cu care te-au ademenit și mituit să te înalți pe nedrept.

Mai înainte deci de a-mi da dreptate parțial scoate bârna din ochii tăi ca să nu te mai ademenească persoanele joviale cu: hai na bâr-na și votează cu sata-na...

Jos dictatura și teroarea roșie care a reacoperit toată țara cu mici excepții!
amice nu fi ipocrit. Nu PDL-ul "sfant" al tau a facut alianta cu PSD-ul diabolic in 2009? De asta de ce nu pomenesti? Nu toti acesti "sfinti" erau si atunci? Ce Boc, Blaga sau Videanu (ce om de mare caracter) nu erau tot ei la butoanele partidului in 2009? Erau altii atunci? De ce s-au aliat atunci cu capusele rosii? Asa ca lasa ipocrizia.
PS: profesorul de care am pomenit chiar e un om onest chiar daca e in USL (PNL). Nu cauta ca ceilalti imbogatirea prin politica. Valorile lui sunt altele decat a celorlalti colegi din USL (NISTE IMBUIBATI)
  #924  
Vechi 12.06.2012, 15:02:14
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
amice nu fi ipocrit. Nu PDL-ul "sfant" al tau a facut alianta cu PSD-ul diabolic in 2009? De asta de ce nu pomenesti? Nu toti acesti "sfinti" erau si atunci? Ce Boc, Blaga sau Videanu (ce om de mare caracter) nu erau tot ei la butoanele partidului in 2009? Erau altii atunci? De ce s-au aliat atunci cu capusele rosii? Asa ca lasa ipocrizia.
PS: profesorul de care am pomenit chiar e un om onest chiar daca e in USL (PNL). Nu cauta ca ceilalti imbogatirea prin politica. Valorile lui sunt altele decat a celorlalti colegi din USL (NISTE IMBUIBATI)
PDL-ul nu-i al meu, ci dacă ai fi citit la semnătură ai fi priceput că al meu este UCS!.. sper să apară curând ca să nu mai votați cu USL.

Eu vorbeam însă de o regulă de bază când susțineam PDL tangențial, nu pe toți ci valorile autentice, pietrele care rămân, pușca și cureaua lată, Boc a mai ieșit odată, regula de aur a democrației: nu sunt toți o apă și-un pământ, afară de USLașii trădători, firește...

...iar ironiile tale ridicole punându-mă să mă tot dezvinovățesc sau să retractez ceea ce nu-mi aparține... mă lasă rece... sunt complet puerile și stupide... sunt ispite naive ce aparțin puilor de muscă, iar dumneata ca fraierul te-ai molipsit, pricepând mereu mult mai mult decât spun eu, și asta pentru că ai exces de zer în a te autoîndreptății pe nedrept dovedindu-te că nu știi citi ce scriu, căci altă explicație nu există la prea multa pricepere anapoda a domniei tale venită din toxinfecția cu aluat de la farisei.

Dar să lăsăm vrăjeala și să încercăm să vedem cum babornița începe deja să lanseze pe piață lepădarea PSD-ului de cârlan, ca să-și consolideze ei în toamnă poziția câștigată prin urletele cretine și ironice și răsturnătoare de realitate și dreptate ale cârlanului amator și prin diversiunile și bârfele viclene profesioniste ale căpușelor roșii, fiind sprijiniți cu toții în lupta lor superstițioasă pe pariu de ienicerii motanului Felix de pe antene ca să-i arunci pe toți în groapa cu lei și cu șerpi.

La președenție cum ar putea sprijini puterea de atunci PSD-UNPR-minorități pe liderul opoziției de atunci Antonescu?.. sau nu se știe oare cât de importantă este președenția și TVR-ul pentru țară? Candidatul lor va fi ales între Oprescu, Năstase, poate chiar Geoană, și Ponta care va avea deja 2-3 ani de guvernare populistă și electorală... iar cârlanul se va dezumfla încet venind cu coada între picioare la inițiativa lui Ungureanu după ce împreună cu USLul a distrus dreapta... ca să-i primească și pe ei, pe Crin și Orban în noua convenție democratică. PNL va avea deci în toamnă cam 15%, PSD 60% și restul de 25% va fi opoziția la PSD... dar tot degeaba e.

Last edited by vsovivi; 12.06.2012 at 15:12:38.
  #925  
Vechi 12.06.2012, 17:18:53
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
când susțineam PDL tangențial,
si perpendicular...
Eu te-as premia, pentru constanța si perseverența.
http://dmitry.baranovskiy.com/work/lines/

Last edited by Adriana Cluj; 12.06.2012 at 23:26:22.
  #926  
Vechi 12.06.2012, 20:09:04
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
PDL-ul nu-i al meu, ci dacă ai fi citit la semnătură ai fi priceput că al meu este UCS!.. sper să apară curând ca să nu mai votați cu USL.

Eu vorbeam însă de o regulă de bază când susțineam PDL tangențial, nu pe toți ci valorile autentice, pietrele care rămân, pușca și cureaua lată, Boc a mai ieșit odată, regula de aur a democrației: nu sunt toți o apă și-un pământ, afară de USLașii trădători, firește...

...iar ironiile tale ridicole punându-mă să mă tot dezvinovățesc sau să retractez ceea ce nu-mi aparține... mă lasă rece... sunt complet puerile și stupide... sunt ispite naive ce aparțin puilor de muscă, iar dumneata ca fraierul te-ai molipsit, pricepând mereu mult mai mult decât spun eu, și asta pentru că ai exces de zer în a te autoîndreptății pe nedrept dovedindu-te că nu știi citi ce scriu, căci altă explicație nu există la prea multa pricepere anapoda a domniei tale venită din toxinfecția cu aluat de la farisei.

Dar să lăsăm vrăjeala și să încercăm să vedem cum babornița începe deja să lanseze pe piață lepădarea PSD-ului de cârlan, ca să-și consolideze ei în toamnă poziția câștigată prin urletele cretine și ironice și răsturnătoare de realitate și dreptate ale cârlanului amator și prin diversiunile și bârfele viclene profesioniste ale căpușelor roșii, fiind sprijiniți cu toții în lupta lor superstițioasă pe pariu de ienicerii motanului Felix de pe antene ca să-i arunci pe toți în groapa cu lei și cu șerpi.

La președenție cum ar putea sprijini puterea de atunci PSD-UNPR-minorități pe liderul opoziției de atunci Antonescu?.. sau nu se știe oare cât de importantă este președenția și TVR-ul pentru țară? Candidatul lor va fi ales între Oprescu, Năstase, poate chiar Geoană, și Ponta care va avea deja 2-3 ani de guvernare populistă și electorală... iar cârlanul se va dezumfla încet venind cu coada între picioare la inițiativa lui Ungureanu după ce împreună cu USLul a distrus dreapta... ca să-i primească și pe ei, pe Crin și Orban în noua convenție democratică. PNL va avea deci în toamnă cam 15%, PSD 60% și restul de 25% va fi opoziția la PSD... dar tot degeaba e.
amice DE CE TOT VORBESTI LA PLURAL zicand "ATI VOTAT CU..."? De unde sti tu ca eu am votat cu USL? Te rog sa nu m-ai bati campii! Cine nu e cu mine e impotriva mea nu? Asta e deviza ta din cate vad eu. Curat crerstineste. De Duda nu m-ai zici nimic? El cum de nu a candidat la primaria capitalei?
PS: ce insemna UCS?
  #927  
Vechi 13.06.2012, 11:48:09
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
si perpendicular...
Eu te-as premia, pentru constanța si perseverența.
http://dmitry.baranovskiy.com/work/lines/
Da, mi-e cam perpendicular de orice partid de pe pământ afară de UCS care este în ceruri.
M-am jucat un pic cu premiul tău, n-am reușit să trec de 400 și nu mai văd bine... deci ferește-te de greci și când îți fac daruri sau îți dau premii... ca să nu-ți ia ochii, să nu pățești ca Samson. Precis de aia vorbea @DragosP de cutiuțe și buline... o fi jucat prea mult și a dat vina pe mine că cică din pricina mea i-a intrat păr în ochi și i s-a incurcat mintea... iar.

Citat:
În prealabil postat de stefan florin
amice DE CE TOT VORBESTI LA PLURAL zicand "ATI VOTAT CU..."? De unde sti tu ca eu am votat cu USL? Te rog sa nu m-ai bati campii! Cine nu e cu mine e impotriva mea nu? Asta e deviza ta din cate vad eu. Curat crerstineste. De Duda nu m-ai zici nimic? El cum de nu a candidat la primaria capitalei?
PS: ce insemna UCS?
Păi cu cine să discut, nu cu Dumnezeu și cu voi? Sau tu ai vrea să discut numai cu tine frumosule......... răule... păi e frumos așa ceva?

Stiu cu cine votați voi din ce susțineți voi, imediat vă cunosc ce poame păcălite sunteți... păi pe toți v-a vrăjit cârlanu' și pontaju' că-s mari jmecheri, da' voi chiar nu pricepeți că-s marionetele proxeneților și a diavolului care-i trage pe sfoară?

Păi ce sunt câmpii tăi ca să-mi atragi mie atenția? Sunt ai mei... și-i bat dacă mă-nervează! :)

Nu e așa dragul meu, ci deviza mea este alta: ''Cine nu este cu Mine e împotriva lui Dumnezeu!'' dar nu trebuie să omorâți păcătosul ci scuturați-vă praful de pe sandale ca să le fie lor drept mărturie că nu s-au pocăit de păcate ca să fie plăcuți gLumii.

Principele Duda nu se coboară la astfel de mitocănii, iar UCS este un partid cu care aș vota... (credeam că ai avut bunăvoința să citești la semnătură, iar dacă ai citit și mă mai și întrebi, atunci e clar că te informezi doar de la flașnetarii roșii care îți dau aluat ca să te documentezi... vai ție rătăcitule rătăcitor, chiar nu simți gustul de otravă amară cum te pișcă la suflețel, nu te ustură pâroiul viclean?)

Last edited by vsovivi; 13.06.2012 at 12:00:55.
  #928  
Vechi 13.06.2012, 11:54:15
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Da, mi-e cam perpendicular de orice partid de pe pământ afară de UCS.
M-am jucat un pic cu premiul, n-am reușit să trec de 400 și nu mai văd bine... deci ferește-te de greci și când îți fac daruri sau îți dau premii... ca să nu-ți ia ochii. Precis de aia vorbea @DragosP de cutiuțe și buline... o fi jucat prea mult și a dat vina pe mine.



Păi cu cine discut, nu cu Dumnezeu și cu voi? Sau tu ai vrea să discut numai cu tine... răule... păi e frumos?

Stiu cu cine votați din ce susțineți voi, imediat vă cunosc ce poame sunteți... păi pe toți v-a vrăjit cârlanu' și pontaju' că-s jmecheri, da' voi chiar nu pricepeți că-s marionetele proxeneților și a diavolului care-i trage pe sfoară?

Păi ce sunt câmpii tăi ca să-mi atragi atenția? Sunt ai mei! :)

Nu e așa dragul meu, ci deviza mea este alta: ''Cine nu e cu Mine e împotriva lui Dumnezeu!'' dar nu trebuie să omorâți păcătosul ci scuturați-vă praful de pe sandale ca să le fie lor drept mărturie.

Principele Duda nu se coboară la astfel de mitocănii, iar UCS este un viitor partid cu care aș vota... (credeam că ai bunăvoința să citești la semnătură)
1. Nu stii cu cine am votat (cu USL in nici intr-un caz)
2. Ce inseamna UCS?
  #929  
Vechi 13.06.2012, 12:04:40
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
1. Nu stii cu cine am votat (cu USL in nici intr-un caz)
2. Ce inseamna UCS?
1. Ba stiu...
2. Uniunea Creștin Socială și nu Uniunea Social Liberală...
3. La fel ca la 1.
  #930  
Vechi 13.06.2012, 12:12:56
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
1. Ba stiu...
2. Uniunea Creștin Socială și nu Uniunea Social Liberală...
3. La fel ca la 1.
1. Niet...ba Nu stii...
2. Pune mana si infiinteaza-ti noul partid, UCS-ul asta ca sa poti prinde alegerile parlamentare din toamna si apoi sa-l pui pe Raducu king of Romania
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27