Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #161  
Vechi 28.09.2009, 14:58:43
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flegmatic Vezi mesajul
nu sunt misogin, pentru mine ratiunea se bazeaza pe realitatea biologica a sexului feminin.
A,inteleg...Si probabil pana la 19 ani ai cunoscut atatea femei,incat sa ai o baza solida pentru astfel de rationamente.
God,cred ca e horror pentru un tanar de 19 ani sa se gandeasca ca propria lui mama este o prostituata,pentru ca,implicit e femeie si ca orice partenera ar avea,trebuie sa o mituiasca pentru a sta cu el.
Brrrr....gata,mi-a ajuns.Eu nu iti mai scriu,ca mi se curbeaza lumina ochilor daca mai citesc din astea.
Lumina in minte si suflet iti doresc!
Reply With Quote
  #162  
Vechi 28.09.2009, 14:58:52
beniamin beniamin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2009
Locație: Anglia
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit reglementarea legala a unei activitati infloritoare in romania

una dintre solutiile pe care un anume partid le are pentru iesirea din criza a unor fete sus puse din cadrul acesuia,(incepand de la nivel de sat,respectiv cvartal de blocuri),este tocmai prostitutia,asa cum este practicata acuma si nu legalizata.inaltele fete bisericesti care posteaza din cand in cand aici,cunosc foarte bine situatia,adica realitatea.domniile lor stiu prea bine despre politica de export de carne vie,la moda la vremea unei anumite guvernari."legile si stapanirile sunt de la Dumnezeu",cum spune apostolul,in consecinta nu este cu nimic mai buna faptuirea faradelegii de tot felul.si de dragul cui si in interesul cui? au furat pana la criza tot ce se putea fura.acum,pe fondul disperarii colective prostitutia mascata e ultima lor speranta.fructul oprit,de ochii lumii.politie fara benzina si cu uniforme din carpe.politisti care nu au voie sa se ia de clanuri.nu reglementarii prostitutiei prin lege,ci prostitutia ad integrum.nu mai au succes la produs in spania sau mai ales in italia si trebuie sa revina in tara ca le invete pe celelalte proaste cum sta treaba,ca de, pestii are altele pe cap cu criza asta.si pe urma,daca tot sunt priviti ca niste ghertoi,de ce nu le-ar fi prostituate fiicele,sotiile si chiar si mamele romanilor?dar nu legal ca nu se poate!nu,nu!ci la fel ca si pana acuma,la negru,(nu la negri ca in grecia).sa aiba toate cate un baiat frumos si valabil,(nu lavabil),care sa le fie stapan.mandria,o sa-i faca pe unii sa se intrebe cine mai e si asta de vine si face valuri?le raspund de pe acum:sunt unul dintre aceia care nu mai suporta sa vada cum CUNOSTINTA s-a transformat in depravare si mangaierea in prostitutie.mangaierea nu este nici produs si nici cardeala.sa luam atitudine fata de practicile pagane.vedem paiul din Olanda si nu vedem barna din Romania!LUPUL ASI SCHIMBA PARUL DAR NARAVUL BA.la fel si securistii si cozile lor de topor,oriunde s-au aciuat acestia.
Reply With Quote
  #163  
Vechi 28.09.2009, 15:00:28
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Am spus,bolile cu transmisie sexuala s-ar reduce,adevarat,in schimb traumele psihice,dar si cele fizice,inevitabile dealtfel,cand unei femei ii trec atatia barbati pe zi prin pat,nu s-ar putea elimina.
Din punctul meu de vedere este ceva subuman,iar cei care ne conduc ar trebui mai bine sa se preocupe mai mult de educatia facuta in scoli,inclusiv in mediile rurale si sa faciliteze crearea mai multor locuri de munca.
Sunt multe hibe in societatea asta si nu legalizarea prostitutiei si a drogurilor le vor rezolva.
Sint de acord cu tine ca nu se pot elimina nici traumele fizice si nici traumele psihice, dar esti si tu de acord cu mine ca s-ar diminua?
Cum vezi tu si ce crezi tu ca ar trebui modificat in educatia din scoli pentru a se reduce fenomenul prostitutiei?
Reply With Quote
  #164  
Vechi 28.09.2009, 15:04:02
flegmatic
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
A,inteleg...Si probabil pana la 19 ani ai cunoscut atatea femei,incat sa ai o baza solida pentru astfel de rationamente.
God,cred ca e horror pentru un tanar de 19 ani sa se gandeasca ca propria lui mama este o prostituata,pentru ca,implicit e femeie si ca orice partenera ar avea,trebuie sa o mituiasca pentru a sta cu el.
Brrrr....gata,mi-a ajuns.Eu nu iti mai scriu,ca mi se curbeaza lumina ochilor daca mai citesc din astea.
Lumina in minte si suflet iti doresc!
Ma repet, nu are nici o treaba cu viata personala.

Atractia sexuala este daca vrei o forma de mituire. Fiecare partener ofera altuia ceva, femeia ofera favoruri sexuale iar barbatul ofera protectie si resurse pentru viata cuplului si a copiilor. Casatoria este forma acceptabila de "prostitutie" in care exista un singur client, sotul.

Pentru mine, idea de prostitutie nu implica nici o eticheta de "imoralitate".
Reply With Quote
  #165  
Vechi 28.09.2009, 15:50:45
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Cel care doreste sa se mantuiasca pe el,cu siguranta ii va pasa si de cei din jur.Nu se poate altfel,pentru ca acela este un drum al iubirii,nu al egoismului.
Unui calugar ii pasa de cei din jur?
Reply With Quote
  #166  
Vechi 28.09.2009, 16:42:44
beniamin beniamin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2009
Locație: Anglia
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit atractia sexuala

Citat:
În prealabil postat de flegmatic Vezi mesajul
Ma repet, nu are nici o treaba cu viata personala.

Atractia sexuala este daca vrei o forma de mituire. Fiecare partener ofera altuia ceva, femeia ofera favoruri sexuale iar barbatul ofera protectie si resurse pentru viata cuplului si a copiilor. Casatoria este forma acceptabila de "prostitutie" in care exista un singur client, sotul.

Pentru mine, idea de prostitutie nu implica nici o eticheta de "imoralitate".
atractia,este de tot felul pentru o femeie.odata cu aparitia atractiei unei femei fata de un barbat se declanseaza in aceasta o stare pe care nu o poate infrana.nu se poate explica logic.logica femeilor este fara logica in momentul instalarii atractiei pt un barbat.sarpele,nu-l putea ispiti pe adam decat prin femeie,iar femeia a vazut in ispita ceva "folositor"?!daca mergi pe ideea ca poti mitui femeia cu ceva material ca sa te iubeasca te inseli,insa poti fi o partida buna pentru o femeie care vrea sa-si lege magarul de gard.stima de sine(nu mandria),impreuna cu acceptarea faptului ca nu se poate cumpara cu nimic datul din coada al unui caine si nici atractia unei femei.trendul actual,la femei este cariera si umblatul cu cocalari bengosi.
Reply With Quote
  #167  
Vechi 28.09.2009, 16:49:26
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flegmatic Vezi mesajul
Ma repet, nu are nici o treaba cu viata personala.

Atractia sexuala este daca vrei o forma de mituire. Fiecare partener ofera altuia ceva, femeia ofera favoruri sexuale iar barbatul ofera protectie si resurse pentru viata cuplului si a copiilor. Casatoria este forma acceptabila de "prostitutie" in care exista un singur client, sotul.

Pentru mine, idea de prostitutie nu implica nici o eticheta de "imoralitate".

Cred ca e una din cele mai aberante afirmatii citite pe acest forum!

dar cand strugurii sunt prea sus, devin acrii
Reply With Quote
  #168  
Vechi 28.09.2009, 16:52:54
flegmatic
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de beniamin Vezi mesajul
atractia,este de tot felul pentru o femeie.odata cu aparitia atractiei unei femei fata de un barbat se declanseaza in aceasta o stare pe care nu o poate infrana.nu se poate explica logic.logica femeilor este fara logica in momentul instalarii atractiei pt un barbat.sarpele,nu-l putea ispiti pe adam decat prin femeie,iar femeia a vazut in ispita ceva "folositor"?!daca mergi pe ideea ca poti mitui femeia cu ceva material ca sa te iubeasca te inseli,insa poti fi o partida buna pentru o femeie care vrea sa-si lege magarul de gard.stima de sine(nu mandria),impreuna cu acceptarea faptului ca nu se poate cumpara cu nimic datul din coada al unui caine si nici atractia unei femei.trendul actual,la femei este cariera si umblatul cu cocalari bengosi.
Iubirea apare pentru a facilita relatiile sexuale si deobicei trece repede.

Nu poti mitui femeia? cred ca ti-e frica sa observi cum se asteapta la barbati sa aiba grija de ele in toate privintele.

da ai dreptate ca trendul actual e spre "femeie de cariera".
Reply With Quote
  #169  
Vechi 28.09.2009, 17:39:38
cristina2012's Avatar
cristina2012 cristina2012 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flegmatic Vezi mesajul
Ma repet, nu are nici o treaba cu viata personala.

Atractia sexuala este daca vrei o forma de mituire. Fiecare partener ofera altuia ceva, femeia ofera favoruri sexuale iar barbatul ofera protectie si resurse pentru viata cuplului si a copiilor. Casatoria este forma acceptabila de "prostitutie" in care exista un singur client, sotul.

Pentru mine, idea de prostitutie nu implica nici o eticheta de "imoralitate".
Daca e sa ne limitam doar la un targ, targul asta e cam incomplet. Se vede ca nu ai idee ce inseamna o familie. Femeia ofera doar favoruri sexuale?!?!?!?!?!?!?!!?!?!??! Nu zau! De vreo 12 ani de cand sunt casatorita nu am observat ca spalatul rufelor, calcatul si alte treburi gospodaresti sa fie tocmai excitante... nici pentru mine sa le fac, nici pentru sotul meu sa le primeasca. Apoi barbatul ofera protectie si resurse?!?!... doar atat??? Sa inteleg ca doar femeia are indatoriri sexuale fata de barbat, barbatul nu e cazul a ofere favoruri sexuale nevestei (in exclusivitate, fireste)??? Nu te-ai gandit la asta, nu-i asa?

Lasa ca mai cresti, mai intalnesti tu femei si s-ar putea sa sa descoperi ca deja isi fac aparitia si in Romania femeile care vor barbati pentru sex, care vor ele favoruri sexuale fara sa ceara protectie sau intretinere, care testeaza ele barbatii si-i folosesc pe post de armasari, si-i lasa oricand gasesc altul mai capabil.
Oricum asta se intampla uneori si in viata de familie. Sunt femei care sunt capabile sa castige suficient ca sa-si asigure resursele necesare lor si copiilor, sa-si plateasca protectia si pe deasupra mai intretin si un parazit care nu are oferi decat cel mult favoruri sexuale.
Reply With Quote
  #170  
Vechi 28.09.2009, 18:04:06
flegmatic
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristina2012 Vezi mesajul
Daca e sa ne limitam doar la un targ, targul asta e cam incomplet. Se vede ca nu ai idee ce inseamna o familie. Femeia ofera doar favoruri sexuale?!?!?!?!?!?!?!!?!?!??! Nu zau! De vreo 12 ani de cand sunt casatorita nu am observat ca spalatul rufelor, calcatul si alte treburi gospodaresti sa fie tocmai excitante... nici pentru mine sa le fac, nici pentru sotul meu sa le primeasca. Apoi barbatul ofera protectie si resurse?!?!... doar atat??? Sa inteleg ca doar femeia are indatoriri sexuale fata de barbat, barbatul nu e cazul a ofere favoruri sexuale nevestei (in exclusivitate, fireste)??? Nu te-ai gandit la asta, nu-i asa?

Lasa ca mai cresti, mai intalnesti tu femei si s-ar putea sa sa descoperi ca deja isi fac aparitia si in Romania femeile care vor barbati pentru sex, care vor ele favoruri sexuale fara sa ceara protectie sau intretinere, care testeaza ele barbatii si-i folosesc pe post de armasari, si-i lasa oricand gasesc altul mai capabil.
Oricum asta se intampla uneori si in viata de familie. Sunt femei care sunt capabile sa castige suficient ca sa-si asigure resursele necesare lor si copiilor, sa-si plateasca protectia si pe deasupra mai intretin si un parazit care nu are oferi decat cel mult favoruri sexuale.
indignarea e indecenta, nu mai fi indignata.
Varsta nu e argument, poti fi idiot si la batranete.

Nu am zis nicaieri ca femeia are indatoriri, poate sa faca ce vrea. Personal nu-mi pasa.

Am mai spus ca unele femei stiu sa-si foloseasca sexualitatea mai bine pentru a-si domina partenerul pentru propriul bine, altele nu.

faptul ca femeile sunt capabile sa se intretina tine de modernism care ofera slujbe care nu necesita munca fizica indelungata precum era in trecut unde femeile nu puteau concura cu barbatii.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum va petreceti timpul liber? alexdu Generalitati 7 12.01.2013 18:21:42
Ce sa facem in timpul liber? alexdu Generalitati 18 31.12.2010 08:29:41
timp liber luminita- Intrebari utilizatori 9 08.06.2010 19:59:37
Alcoolul si tutunul, droguri usoare topcat Generalitati 166 21.01.2010 11:50:01