Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 18.11.2010, 13:04:24
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Din partea mea (Simona si nu Anna si nu Irina) SPECIAL pentru AndreiCozia

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Luca capitolul 7:


Cu cine voi asemăna pe oamenii acestui neam? Și cu cine sunt ei asemenea?
Sunt asemenea copiilor care șed în piață și strigă unii către alții, zicând: V-am cântat din fluier și n-ați jucat; v-am cântat de jale și n-ați plâns.
Căci a venit Ioan Botezătorul, nemâncând pâine și negustând vin, și ziceți: Are demon!
A venit și Fiul Omului, mâncând și bând, și ziceți: Iată un om mâncăcios și băutor de vin, prieten al vameșilor și al păcătoșilor!
Dar Înțelepciunea a fost găsită dreaptă de către toți fiii ei.
Mii de multumiri Traditie1
Reply With Quote
  #92  
Vechi 18.11.2010, 16:44:42
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Crestin_Simona Vezi mesajul
Ma ce copil esti...toata lumea se poate uita la profilele noastre! Anna, Irina...Simona... Esti, Doamne fereste si putin misogin? Hai ca ai reusit deja sa ma amuzi, auzi Dr Jekyll and Mr Hyde... :-))
Iete pozna!
:))))
Iti dau un sfat Irina:
Roaga-l pe sotul tau care este medic sa te informeze in legatura cu sindromul personalitatilor multiple si vezi ca nu este de joaca...chiar tu spuneai ca iti place psihologia :) acum ce faci o practici cu noi?:))

Profile :))) ce-i cu ele vrei sa ne spui ca ai lucrat din greu la ele :))
Reply With Quote
  #93  
Vechi 19.11.2010, 08:09:00
bluesite33 bluesite33 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2010
Mesaje: 20
Implicit

maistre, -caci Maestru nu prea-

nu stiu de ce ma lauzi zicandu-mi ca m-am trezit... Eu credeam ca sunt in amorteala chiar ireversibila..
Ce problema ai cu Iadul? Nu exista pentru tine? Sa fii sanatos si sa nu ajungi pe acolo insa in ceea ce priveste cum este acolo, ne povesteste Hristos-Dumnezeu deci, nu trebuie sa construim noi acel climat: plangerea si scrasnirea dintilor! Cred ca nu suna a distractia fratiei tale din circoteci!!!
La capitolul teologie care este nedumerirea ta? Poate mai stiu cu ce se mananca teologia... de unde stii tu ca nu? Iar in ceea ce priveste trimiterea mea in Norvegia, nu inteleg de unde pana unde te framanta asa rau? Eu nu semnez niciodata ca trimis al patriarhiei... Poti sa demonstrezi asta? Eu semnez ca hirotonit si domiciliat in Norvegia asa ca, daca fratia ta esti vreun puiet teolog, si vrei parohia mea..poti sa o iei dar sa si ramai acolo multi ani caci in acest sens, ma chiar ma ocup onorific de consilierea emigrantilor romani ce ajung in Penitenciarul Bergen din Norvegia!
te astept cu drag sa-ti las parohia mea si sa ramai inchis in ea direct proportional cu adancimea limitelor dumitale!

eu.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 19.11.2010, 13:35:19
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
:))))
Iti dau un sfat Irina:
Roaga-l pe sotul tau care este medic sa te informeze in legatura cu sindromul personalitatilor multiple si vezi ca nu este de joaca...chiar tu spuneai ca iti place psihologia :) acum ce faci o practici cu noi?:))

Profile :))) ce-i cu ele vrei sa ne spui ca ai lucrat din greu la ele :))
Ce scumput esti tu ca mai incaltat cu un sot medic...e bun la casa omului!
Ca ma cheama Irina in mintiuca ta - bun e si numele asta!
Cat despre personalitatile multiple mai pot lectura si eu de pe net...nu de alta dar nu l-as deranja cu asa ceva pe ,,sotul meu medic'' CARE NU EXISTA!!!!!!!!!!!!! - dragutul de el!!
Si by the way...chestia asta cu compromisul altuia ca sa dai tu bine e de mult rasuflata. Nu tu ai inventat roata!
Dar trebuie sa lasi si tu ceva de la tine, macar sa fi si tu de acord cu ceva: daca cu,,toate multiplele mele personalitati'' il iubesc pe Iisus Hristos fiul lui DUMNEZEUL si pe nimeni altul, eu zic ca nu m-asi da pe tine care esti o ,,unica si mare personalitate'' care zeifica pe cine zeifica si tremura ca nu are si el bogatia lor si ne ,,murdareste'' cum poate, da de il baga cineva in seama si ii pica si lui ceva.
Doamne, chiar asa sa te cobori?
Chiar asa sa nu ai un pic de respect fata de tine?
Psihologie zici? Pai ,,urla'' frazele tale a disperare! Nu-ti trebuie nici o psihologie, iti trebuie doar un pic de bun simt ca sa deduci asta! Iti trebuie un pic de bun simt ca sa nu jicnesti pe toata lumea care iti vrea cu adevarat binele.Te supara ca ai fost mustrat? Pai imi pare rau pentru tine, da cine seamana vant culege furtuna! Tu chiar nu vrei sa intelegi, desi zici ca ai citit si ai vazut atatea, ca nu banul este important si nu statutul social si nu puterea ci TU? Hristos s-a nascut in saracie, tocmai ca sa ne arate asta! Nimeni nu spune sa nu ai, dar daca ti se alipeste sufletul de ele, mai bine nu!
CAT COSTA SUFLETUL TAU? CAT COSTA LOCUL IN ETERNITATE PE CARE IL VEI OCUPA?
CAT COSTA CUVINTELE TALE URATE PE CARE LE ARUNCI ASUPRA NOASTRA? Tu nu sti ca pentru fiecare cuvant vei da socoteala? Pai daca aduni toate lucrurile spuse tie de catre ortodocsi ar fi cea mai frumosa declaratie de dragoste pe care ai primit-o si o vei primi vreodata! Si mai sti ceva? Sunt ferm convinsa nu doar ca nu-ti poarta resentimente ci se si roaga pentru tine ca sa nu dai socoteala si pentru ironiile tale legate de ei. Ca de socoteala vei da socoteala, iti spun eu, ca vei da socoteala inaintea lui Dumnezeu, fie ca-ti place fie ca nu. Atunci sa te vad frate!!!!
Oricum, sa stiti ca cei care nu sunt cu adevarat pe drumul bun:
Sunt intr-adevar filantropi, insa NICIODATA milostivi,
Sunt vegetarieni , insa NICIODATA postitori,
Au cultura biblica dar NICIODATA nu iubesc pe Hristos,
Sunt respectuosi si respectabili, insa NICIODATA smeriti.
,,Daca oamenii L-au condamnat pe Dumnezeu (Hristos) la moarte, atunci Dumnezeu ia condamnat pe oameni la nemurire prin jertfa Sa." Iustn Popovici
Reply With Quote
  #95  
Vechi 19.11.2010, 15:29:52
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Crestin_Simona Vezi mesajul
Ce scumput esti tu ca mai incaltat cu un sot medic...e bun la casa omului!
Ca ma cheama Irina in mintiuca ta - bun e si numele asta!
Cat despre personalitatile multiple mai pot lectura si eu de pe net...nu de alta dar nu l-as deranja cu asa ceva pe ,,sotul meu medic'' CARE NU EXISTA!!!!!!!!!!!!! - dragutul de el!!
Degeaba te straduiesti ca ai fost prinsa cu mita-n sac!
Adrian stiu ca este prea ocupat ca sa mai fugareasca pe toti care folosesc pseudonime multiple: colaps, tu si altii.

Trimite-mi de exemplu datele tale de pe buletinul tau , al "Simonei" ca sa ma convingi, fa-i poza si trimite-o-n mail, evident cu datele personale de care nu am curiozitatea sa le aflu, sterse.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 19.11.2010, 15:44:40
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Thumbs up brigada sri

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Degeaba te straduiesti ca ai fost prinsa cu mita-n sac!
Adrian stiu ca este prea ocupat ca sa mai fugareasca pe toti care folosesc pseudonime multiple: colaps, tu si altii.

Trimite-mi de exemplu datele tale de pe buletinul tau , al "Simonei" ca sa ma convingi, fa-i poza si trimite-o-n mail, evident cu datele personale de care nu am curiozitatea sa le aflu, sterse.
:))
de unde acest interes subit pentru identitatea simonei?

asta a fost buna pt descretit fruntile!:))
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #97  
Vechi 19.11.2010, 16:09:25
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
:))
de unde acest interes subit pentru identitatea simonei?

asta a fost buna pt descretit fruntile!:))
Mersi Lore...si daca i-asi trimite poza de pe buletinul care nu-l intereseaza ar zice ca mint
Ce sa ne mai facem cu el? E simpatic el , dar nici chiar asa. Poate daca ar fi zis un schimb de poze, poate,poate...:))
Reply With Quote
  #98  
Vechi 19.11.2010, 16:48:40
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Cool Nici Anna21 nu are prea multa liniste!

Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati > Despre desfranarea intre sot si sotie

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Simonico-crestinico!
Asa este mai bine?
Fereste-te de ispite Irino! ! !
Fi principiala si serioasa , nu mai bate cimpii cu tot felul de exagerari si aberatii!..parerea mea!
Reply With Quote
  #99  
Vechi 19.11.2010, 16:51:13
Crestin_Simona
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Iertare tuturor. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #100  
Vechi 19.11.2010, 19:30:01
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Crestin_Simona Vezi mesajul
Iertare tuturor. Doamne ajuta!
Nu te supara, Simona, s-a mai intamplat.
M-a confundat cu Felicitas si cu inca un utilizator masculin, nu-mi amintesc acum.
Pe laurschepsis il trimitea sa se ocupe de blog (desi omul zicea "n-am frate, blog"), confundandu-l cu Laurentiu Dumitru.. etc.. este chiar caraghios.

Crezul lui:
Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Sper insa sa fii onest cu tine si cu noi si sa nu te intorci sub alt pseudonim asa cum foarte multi utilizatori au facut-o( unii pentru ca s-au compromis, altii pentru ca s-au plictisit de o a numita imagine pe care o proiectau). .. sa nu dam nume :)..insa asa cum " lupul isi schimba blana dar naravul BA" pot fi usor recunoscuti dupa stilul lor de abordare a problemelor.
Nu poti sa te pui cu aceasta mentalitate.. este infailibila, cum ar veni

Ma bucur ca am fost confundata cu tine.. :) (ca imi plac postarile tale)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Masoneria in BOR? Rotary Club alta fata a masoneriei-repostat antiecumenism Generalitati 249 29.11.2013 21:36:34
Noul site al parohiei ortodoxe românești din Albacete cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 0 28.11.2012 19:45:21
Vreascurile limbii romane Florin-Ionut Postul 38 01.04.2011 22:37:45
21 de ani de la inceputul Revolutiei Romane la Timisoara cristiboss56 Generalitati 21 23.12.2010 16:58:20
Reformarea Bisericii Ortodoxe Romane Atena Biserica Ortodoxa Romana 10 22.11.2008 19:14:48