Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 02.12.2009, 14:25:17
Adi-Lucian Adi-Lucian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.12.2009
Mesaje: 1
Unhappy Va rog ajutati-ma

Am descoperit recent acest site si m-am hotarat sa va consult.O am pe mama(este in varsta de 37 de ani)care de aproximativ 8 luni,mai exact de la 1 martie are grave probleme cu insomnia.Am fost pe la tot felul de medici,toate specializarile ,am incercat numeroase tratamente insa toate fara nici un rezultat.Am ajuns sa credem ca ceva nu este in regula,chiar sa credem ca sunt "facaturi" la mijloc. Va scriu din judetul Gj si doresc sa ajung la niste preoti,sau calugari care m-ar putea ajuta cu aceasta problema de "dezlegare".Va rog mult sa imi raspundeti,si sa imi ziceti orice preot ,calugar care se ocupa de asa ceva.Problema este foarte grava.
Va multumesc anticipat.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 02.12.2009, 14:40:28
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adi-Lucian Vezi mesajul
Am descoperit recent acest site si m-am hotarat sa va consult.O am pe mama(este in varsta de 37 de ani)care de aproximativ 8 luni,mai exact de la 1 martie are grave probleme cu insomnia.Am fost pe la tot felul de medici,toate specializarile ,am incercat numeroase tratamente insa toate fara nici un rezultat.Am ajuns sa credem ca ceva nu este in regula,chiar sa credem ca sunt "facaturi" la mijloc. Va scriu din judetul Gj si doresc sa ajung la niste preoti,sau calugari care m-ar putea ajuta cu aceasta problema de "dezlegare".Va rog mult sa imi raspundeti,si sa imi ziceti orice preot ,calugar care se ocupa de asa ceva.Problema este foarte grava.
Va multumesc anticipat.
Preotul Filimon Picinis, din satul Viersani, comuna Jupanesti, judetul Gorj.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 02.12.2009, 16:24:14
o_tzaranca o_tzaranca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 462
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adi-Lucian Vezi mesajul
Am descoperit recent acest site si m-am hotarat sa va consult.O am pe mama(este in varsta de 37 de ani)care de aproximativ 8 luni,mai exact de la 1 martie are grave probleme cu insomnia.Am fost pe la tot felul de medici,toate specializarile ,am incercat numeroase tratamente insa toate fara nici un rezultat.Am ajuns sa credem ca ceva nu este in regula,chiar sa credem ca sunt "facaturi" la mijloc. Va scriu din judetul Gj si doresc sa ajung la niste preoti,sau calugari care m-ar putea ajuta cu aceasta problema de "dezlegare".Va rog mult sa imi raspundeti,si sa imi ziceti orice preot ,calugar care se ocupa de asa ceva.Problema este foarte grava.
Va multumesc anticipat.
Manastirea Lainici
Reply With Quote
  #4  
Vechi 02.12.2009, 16:46:15
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Exclamation ...Te-am parasit Doamne, sa nu ma parasesti!!!!

Mai intai de toate sa fie spovedita si impartasita, sa fie impacata cu Dumnezeu, sa inlature pacatul de la ea! Apoi sa se roage in fiecare dimineata cu Rugaciunile Diminetii si Paraclisul la Maica Domnului si un Acatist la Sfantul ei ocrotitor al carui nume il poarta, sau sa isi aleaga un Sfnt (si aici o indemn sa se roage la Sf.Ierarh Nectarie din Eghina, se gaseste Acatistul sau si pe net, chiar si audio; o va ajuta MULT de tot, este sfnatul meu drag si m-a ajutat ENORM), sa aveti icoane in casa si o candela sa arda mereu si sa va miruiti toti din ea, seara sa faca Rugaciunile Serii dinainte de culcare dimpreuna cu Canonul de Pocainta catre Domnul Hristos si sa faca cateva metanii la Maica Domnului! Sa aduceti si preotul paroh sa faca Sfestanie in casa, iar apoi ii poate citi o rugaciune de linistire! Are preotul in Molitfelnicul, cartea din care face Sfestania!! Sa participati la Sf.Maslu ori de cate ori se face la vreo Biserica!!
Numai asa veti putea avea liniste! Si mama Dvs si toti ai casei sa faceti la fel! Fara spovedanie si impartasanie nu se rezolva nimic, la orisicare preoti alergam!
__________________
Reply With Quote
  #5  
Vechi 02.12.2009, 17:23:48
dani2004 dani2004 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
Preotul Filimon Picinis, din satul Viersani, comuna Jupanesti, judetul Gorj.
Si ce face acest preot? Este deosebit? Il cunosti?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 02.12.2009, 17:48:59
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Post

Citat:
În prealabil postat de Adi-Lucian Vezi mesajul
Am descoperit recent acest site si m-am hotarat sa va consult.O am pe mama(este in varsta de 37 de ani)care de aproximativ 8 luni,mai exact de la 1 martie are grave probleme cu insomnia.Am fost pe la tot felul de medici,toate specializarile ,am incercat numeroase tratamente insa toate fara nici un rezultat.Am ajuns sa credem ca ceva nu este in regula,chiar sa credem ca sunt "facaturi" la mijloc. Va scriu din judetul Gj si doresc sa ajung la niste preoti,sau calugari care m-ar putea ajuta cu aceasta problema de "dezlegare".Va rog mult sa imi raspundeti,si sa imi ziceti orice preot ,calugar care se ocupa de asa ceva.Problema este foarte grava.
Va multumesc anticipat.
Dumnezeu, dezleaga prin preoti atunci cand crede de cuviinta! Nu cred ca e bine sa "tratam" preotii ca pe niste vrajitori, in sensul ca am mers la preotul x si de acum astept vindecarea! Participarea la Sfintele Taine ajuta foarte mult iar ceia ce a scris geo.nektarios e demn de urmat! Daca puteti eu as recomanda sa mergeti la Aiud la MONUMENTUL MARILOR EROI AI NEAMULUI ROMANESC din locul numit "Rapa robilor". Aici se gasesc Sfinte Moaste ale sfintilor din inchisori si Icoana Maicii Domnului care ia sub ocrotire pe acestia. Inaintea Icoanei Maicii Domnului sunt 2 candele! Cu uleiul sfintit din acele candele s-au uns foarte multi bolnavi si s-au vindecat!
As adauga la ceea ce a spus geo.nektarios si faptul ca este bine sa aveti platit un pomelnic la manastire din 40 in 40 de zile atat pentru cei adormiti cat si pentru cei vii!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 23.12.2009, 15:44:55
iuly21 iuly21 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.12.2009
Locație: campulung moldovenesc
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit o lamurire

mergeti la preoti si cereti sa va citeasca rugaciunea de somn macar 3 zile la rand
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog sa ma ajutati!:( nectariepv Generalitati 0 21.07.2011 12:00:04
va rog ajutati-ma florentina_bl Intrebari utilizatori 18 14.01.2011 16:39:30
ajutati-ma va rog paulika Generalitati 2 07.06.2010 21:26:40
ajutati galeryiu Umanitare 0 25.04.2008 19:39:24
Ajutati-ma ioanhodean Pocainta 1 30.03.2008 23:25:17