Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.08.2009, 00:23:59
liliana1 liliana1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit Multumesc sfinte ierarhe nectarie

STIMATE DOMNULE ANDREI,
V-am citit "gandurile de pretuire" pentru presfantul Ierarh Nectarie, si sunt intr-u totul de acord ca face minuni nesperate, am 50 de ani si de cand am aflat, din 2007 spre sfarsit de viata si minunile sale, de cand m-am rugat si m-am dus la moastele sale din cadrul seminarului teologic, am simtit cum m-a ajutat enorm si m-a pazit intr-o intamplare as putea spune recenta, in fata unor dusmani, vrasmasi sau oameni fara suflet dar cu mari orgolii... nu va pierdeti speranta si sa va ajute dumnezeu sa ajungeti in Insula Eghina anul acesta, perfect sanatos! va marturisesc ca incerc sa ajung si eu acolo, desi nu am calatorit pana acum peste hotare, mai ales de cand trec in fiecare dimineata pe langa o filiala de agentie de turism, care are o oferta, de circuit insa, care cuprinde si insula Eghina, la un pret imens.. dar poza micului port de pe insula ma incanta si-mi aminteste de Sfantul in fiecare dimineata...
Sanatate multa si numai bine sa va dea Dumnezeu!

Liliana Alexandru
Reply With Quote
  #12  
Vechi 04.08.2009, 19:31:08
oana_g78's Avatar
oana_g78 oana_g78 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.07.2009
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru oana_g78
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
multumesc.
stiai eu ca am sa gasesc ajutor.
Doamne ajuta
Reply With Quote
  #13  
Vechi 04.11.2009, 02:15:22
camimau camimau is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2009
Mesaje: 1
Implicit

si pe mine m-a ajutat Sfantul Nectarie. Dupa mai multe necazuri foarte mari in familie sotul meu a "reusit" sa ramana fara munca din cauza crizei. m-am rugat la Sfantul Nectarie si ne-a ajutat atunci cand nici nu mai speram sa gaseasca servici anul asta. acum lucreaza de doua zile si toate incep sa reintre in normal.
ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi pentru ca ne-a oferit minunata ocazie de a trai
Reply With Quote
  #14  
Vechi 08.11.2009, 11:28:31
doinita1983 doinita1983 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.11.2009
Mesaje: 1
Implicit Sfant ajutator

Si eu m-am bucurat de ajutorul Sfantului Nectarie cand am avut nevoie.In urma cu cateva luni in familia mea au existat multe certuri si neintelegeri.M-am rugat la Sfantul Nectarie care a adus linistea si pacea in familia mea.
Sfantul m-a ajutat si cu problemele de sanatate pe care le aveam.Dupa ce m-am dus la manastirea Radu Voda ,am citit acatistul si m-am uns cu mir sfant de la candela ,analizele au iesit nesperat de bine.
Sfantul ne-a ajutat si cand sotul meu nu reusea sa promoveze un examen pe care il tot dadea de cativa ani.Imediat ce l-am descoperit pe Sfantul Nectarie si ne-am rugat lui ,sotul a luat examenul.
Desi sunt o pacatoasa ,Sfantul nu m-a uitat si ori de cate ori am o problema il simt aproape si asta imi confera liniste sufleteaca.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 08.11.2009, 12:39:30
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit Sf. Sufletului meu

Si mie Sf. Nectarie mi-a ajutat fff mult. El face parte din viata mea, este bunicutul meu, cel caruia ii plang cand sunt trista, bolnava si fara puteri, cel caruia ii cer ajutorul atunci cand nu ma descurc in multele mele probleme. Atat de multe minuni mi-a facut Sfantul incat acum le iau ca pe ceva firesc, normal deoarece nu ai cum sa nu te duci si sa te rogi si el sa nu te asculte. Nu se exista asa ceva. Pacat insa ca am urmarit de cativa ani in mai multe biserici la predica daca se vb. de viata lui, despre o minune, etc. Nimeni nimic. Nici macar nu s-a pomenit ca maine este praznuit. Dar si asa el tot este din ce in ce mai cunoscut si ne iubeste oricum.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote
  #16  
Vechi 17.11.2009, 16:16:58
E_my E_my is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 193
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru E_my
Implicit

Andrei, povesteste-ne cum a fost acasa la Sfantul Nectarie si ce bucurii sufletesti ai adus cu tine!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 21.11.2009, 22:24:52
andreidiniasi andreidiniasi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit

Draga Emy, din pacate nu am ajuns in Grecia, dar Sfantul Nectarie mi-a ascultat rugile si m-a ajutat. Tocmai am primit zilele acestea rezultatul mult asteptat la analize. Am sa deschid un nou subiect, pentru a relata mai mult.

Inca odata , iti multumesc din inima Sfinte Ierarhe Nectarie, MARE FACATORULE DE MINUNI !
__________________
Cel mai bun medicament este RUGACIUNEA !
Reply With Quote
  #18  
Vechi 03.12.2009, 20:53:58
sufletregasit sufletregasit is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Mesaje: 2
Implicit multumesc

multumesc tie Sfinte Nectarie pentru ajutorul grabnic mie pacatoasei!oameni buni nu deznadajduiti
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Multumesc Sfinte Nectarie Katalina Intamplari adevarate 34 07.06.2010 15:15:31
Multumesc Sfinte IERARHE NECTARIE 2 andreidiniasi Intamplari adevarate 1 24.11.2009 15:02:24
MULTUMESC! jenica Rugaciuni 7 16.09.2007 22:34:21
multumesc dram Din Vechiul Testament 0 08.03.2007 11:41:52