Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 11.09.2007, 10:30:10
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa
Draga Cozia, problema nu ar fi moartea in sine, pentru ca daca nu as fi fost atat de pacatoasa nu mi ar fi fost frica de moarte...dar, sufletul meu e intinat de pacate...
Da ,dar fiind tanara ti le poti aminti.
Sfintii parinti egipteni arata ca ne putem da seama daca Dumnezeu ne-a iertat pacatele ,daca amintindu-le nu ne mai tulbura.
Totul este sa te caiesti sincer pentru ele.
Mai grav este pentru cei care se spovedesc mai tarziu si nu isi mai amintesc anumite pacate ,dar am citit ca Dumnezeu ne descopera aceste pacate ,daca ne rugam.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 11.09.2007, 19:09:12
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Pt VSOVI

Ma bucur pt tine ca nu crezi,ca ce poate spune o tiganca ăpoate fi adevarat eu, insa vreau sa nu cred sa nu fie adevarat...desi, din pacate tot ce mi a zis s-a adeverit cand mi a ghicit aveam 17 ani...eram un copil...mi a spus ca nu o sa am copii ...ca o sa ma marit la 24 de ani(asa s-a intamplat)...ca o sa am un sot ff bun(asa este)...dar ca nu o sa ma pot bucura de el...pt ca ma voi imbolnavi de cancer si la 28 de ani voi muri...am inceput deja sa am probleme de sanatate, niste dureri...si acum fac analize sa vad de unde provin...dar, il rog pe Dumnezeu sa ma ierte ca L-am suparat pe El si pe semenii mei...si o sa vad ce o sa se intample...dar e greu...f greu.
Dupa ce mi am ghicit am uitat ce mi a spus, gandind ca vrea doar sa mi ieie cat mai multi bani si din acest motiv...ma sperie...au trecut anii si mi am adus aminte de ce mi a spus abia cand mi a iesit o tumora pe care am operat o si diagnosticul a fost chist dermoid(desi eu am crezut ca e cancerul de care imi spunea ea)...insa, acum la un an de la operatie am inceput sa am dureri in acea zona...am fost la medici si mi au spus ca nu am nimic...insa pe mine ma doare...si in continuare vreau sa mai consult si alt medic...vinerea asta fac niste ecografii si o sa vad...ce o sa mi se spuna...
Reply With Quote
  #43  
Vechi 11.09.2007, 21:01:15
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

nu vreau sa fiu cinica dar in zilele nostre cancerul e precum gripa iar tiganca cred ce spune multora vei avea cancer te vei desparti de cutare,vei avea 2 copii..sau nu vei avea ...lucrurie care de obicei se intampla unui om obisnuit.Revino-ti!Orice ar fi nu te mai gandi atat la ce ti-a spus o tiganca primeste suferinta de a nu avea copii,de a avea o boala ,ca pe o pedeapsa a necredintei tale.Pe la preot ai trecut sa-i ceri sfat?Decat sa bati campii cu tampenia asta mai bine vorbeste pe indelete cu un preot..dar tu continui sa te framanti,gandesti in fel si chip si vei vedea cum atragi boala si dusmanii nevazuti asupra ta....daca toata lumea iti zice ce e neagra apai neagra e..nu mai insista...nu fii naiva sa crezi in toate babele,in descantece,in ghicit...se prea poate ca baba sa-ti fi ghicit corect,dracul sa faca lucrurile sa se lege,sa-ti deie o boala,sterilitate,dar puterea lui Dumnezeu e mult mai mare,asa incat alearga degraba la preot..pe un om grijit nu-l biruie asa usor raul
Reply With Quote
  #44  
Vechi 11.09.2007, 23:24:40
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Asa sa faci, Pacatoasa, sa mergi la medic. Ai putea sa mai scapi de ganduri, sper sa afli ca e totul in regula. Am citit undeva ca cei care se tem de cancer, nu fac cancer. In schimb, fac controale de sanatate frecvente. Poate ca durerea e o simpla inflamatie. Sau chiar poate e provocata de anxietatea ta.
Ai doar un an de casatorie, nu-i destul ca sa spui ca nu poti avea copii! Roaga-te la Dumnezeu, sa ai!
Ai grija si de sotul tau, nu-l neglija, sa nu lasi starea asta de frica sa va departeze.
Iertare, Vsovi, Pacatoasa, m-am cam bagat in vorba.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #45  
Vechi 12.09.2007, 10:33:17
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Pura coincidenta, deruteaza pe cei slabi de inger. Mai este si autosugestia , care duce spre obsesie si de aici incep o serie intreaga de dereglasi ale sistemului nervos central care se concentreaza asupra anumitor chestiuni, neglijandu-le pe cele normale si firesti. Un alt element perturbator , este gandirea negativa care induce panica si alte cele. Toate acestea se amplifica in mod special la persoanele fara credinta sau cu o credinta slaba , aflandu-se intr o permanenta deriva , unde vrajmasul vazut sau nevazut ataca din toate partile.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 12.09.2007, 18:52:47
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Va multumesc pt raspunsuri. Am vorbit cu 2 preoti despre acest lucru cu duhovnicul meu care mi a spus sa nu cred asa ceva si cu parintele Arsenie de la Techirghiol care mi a spus ca nu o sa fie asa sa nu cred ce mi a spus...oricum va multumesc ffffff. mult ca mi ati raspuns...si va rog sa invatati si pe altii sa nu se duca la ghicitoare...pt. ca e pacat...pt ca iti influientiaza negativ gandirea(atunci cand iti spune de rau)...
Reply With Quote
  #47  
Vechi 12.09.2007, 19:52:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa
Va multumesc pt raspunsuri. Am vorbit cu 2 preoti despre acest lucru cu duhovnicul meu care mi a spus sa nu cred asa ceva si cu parintele Arsenie de la Techirghiol care mi a spus ca nu o sa fie asa sa nu cred ce mi a spus...oricum va multumesc ffffff. mult ca mi ati raspuns...si va rog sa invatati si pe altii sa nu se duca la ghicitoare...pt. ca e pacat...pt ca iti influientiaza negativ gandirea(atunci cand iti spune de rau)...
Imi pare bine ca te-ai linistit cat de cat. Oricum, vroiam sa te anununt, ca vei muri, pentru ca si eu voi muri, toti vom muri, dar clipa despartiririi de asta lume numai Bunul Dumnezeu o stie. Mergi in liniste si pace cu credinta-n suflet si totul o sa fie bine. DUMNEZEU SA-TI LUMINEZE CALEA-N VIATA ! +
Reply With Quote
  #48  
Vechi 14.09.2007, 09:35:29
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Multumesc...pt mesaj
Reply With Quote
  #49  
Vechi 14.09.2007, 12:56:03
euftalia euftalia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2006
Mesaje: 170
Implicit

Draga mea, daca vrea Dumnezeu vei trai o suta de ani, nu te mai lua dupa tiganci, nu sunt ele Dumnezeu.
Roaga-te la Dumnezeu pentru sanatate si incearca sa te linistesti, fii mai optimista si mergi si la medici si trateaza-te pentru ca ei sunt lasati tot de Dumnezeu.
Numai bine!
Reply With Quote
  #50  
Vechi 14.09.2007, 15:26:10
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

:)Asa este.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Slovenia a spus NU Adriana Cluj Homosexualitatea 43 01.08.2013 04:54:45
Cand vom muri? Florin-Ionut Pocainta 40 31.01.2011 15:31:24
Ce ai face daca ai afla ca peste 3 zile vei muri? alexdu Generalitati 50 31.12.2010 12:14:14
ce mi-a spus parintele.... NiCcoleta Arta bisericeasca in general 17 20.02.2007 20:13:14
Ce mai e de spus? Iustin Din Vechiul Testament 3 11.08.2006 21:05:48