Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 30.06.2021, 17:55:29
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.276
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco
i-am mai zis ca neoprotestantii nu se roaga pentru morti si nu pomenesc sfintii? Ei cred ca dupa ce ai murit nu se mai poate face nimic!

Cum deci ar putea fi neoprotestanti?.. cei ce se roaga pentru morti ca sa le usureze muncile?
Ce legatura are cu subiectul???

Tu esti sectar ca mentalitate, ca directii principale:

1. Refuzi autoritatea Bisericii.
2. Ti-ai facut autoritate doar din scriptura
3. Defaimi Biserica si spui continuu: Biserica greseste
4. Ai un grup sectar negat si condamanat de Biserica....

Asa ca esti sectar vezi-ti de secta ta.
1. Refuz autoritatea ”bisericii” care refuza autoritatea Lui Dumnezeu! Stii tu la ce Dumnezeu ma refer, la Sfanta Treime impreuna cu sfintii si cu sfintii ingeri.
2. Esti mitoman. Sunt mirean din poBOR, practicant! Credinta e dar de la Dumnezeu. Recunosc autoritatea Duhului Sfant, a Bibliei inclusiv cu Apocalipsa, autoritatea sfintilor si a Mesajelor suflate de Hristos-Cuvantul prin Cele 7 Tr.Ap. si abea apoi recunosc autoritatea ierarhiei BOR si a preotilor slujitori si a tuturor celor ce pun mai presus de Biserica pe Dumnezeu si nu invers.Pe cei ce pun biserica mai sus de Dumnezeu biserica si autoritatea celor erijati la putere care se cred ei insisi biserica luand locul lui Dumnezeu si care mint fara rusine sustinand ca ei trebuiesc ascultati nu o recunosc!
3. Minti ca un mitoman de profesie ce baga minciuni in capul oamenilor insistand sa invarta flasneta si marotele la infinit ca prin repetare scorneala-barfa-minciuna sa prinda pana la urma in capul naivilor si sa ceara ei in cor impunerea minciunii ca adevar. Cum sa defaim biserica in care m-am nascut, in care sunt botezat si care mi-a facut mult bine prin slujitorii ei? Nu ti-am zis de mii de ori ca sunt mirean din poBOR, mirean practicant? Daca nu vrei sa pricepi si minti ca imi hulesc biserica si credinta inseamna ca asta iti foloseste scopurilor tale marsave! Ce interes ai sa toooot minti pe forum? Vrei sa fi sef? Vrei sa practici exclusivismul? Vrei sa pacalesti cititorii ca-i aperi de sectari? Nu-s sectar! Nici Trambitele nu-s!
4. E poporul cel mic al Domnului Hristos-Cuvantul. Tu zici ca e secta si vrei sa bagi asta in cap la toti nestiind tu ca teolog care sunt diferentele dintre neoprotestanti si Cele 7 Tr.Ap.?

Ti-am zis eu una: neoprotestantii nu se roaga pentru morti caci ei nu cred ca pentru morti se mai poate face ceva pe cand Trambitele si poporul de ucenici se roaga pentru morti si pomenesc sfintii!

Poti face diferenta? Ai facut degeaba teologia caci nu te lasa interesele viclene si marsave ca sa poti sa recunosti ca nu sunt sectari ci ”mai micii Mei”. Vai tie caci intruna le faci rau mintind ca ei sunt secta si ca eu sunt sectar. Eu i-am vizitat, am crecetat toate cu deamanauntul, am participat la sarbatori si i-am gasit vrednici de a fi numiti sfinti.

Deci raman in BOR si raman sa cred in cele 7 Tr.Ap. ca in sfinti si nu ma lepad la insistenta ta terorista si tupeista de ei si nici de Cel ce sufla prin ele pregatirea in vederea judecatii!

Cartile Albe sunt darul cel mare al lui Dumnezeu pentru toti sfintii din toate timpurile si pentru intreaga biserica ortodoxa, pentru intreaga crestinatate si pentru intreaga omenire!

Vai de cei ce largesc Calea cea stramta ce duce la viata!... vesnica si fericire!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.06.2021 at 18:04:02.
Reply With Quote
  #62  
Vechi 30.06.2021, 18:00:08
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.276
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Da-da *shefule*, nu-s din BOR, nu ma pricep, is analfabet. (In sensul ca las lui dupa el in noaptea mintii lui, nu mie. Ce poti face cu autoerijatii la putere care se autoindreptatesc Luxiferic pana in panzele albe crezand ca musai numai ei au dreptate si stiu ei mai bine. Te musca ca orbii pana raman fara dinti ca au inoculat virusul turbarii daca simt ca nu-s ei stapanii absoluti ai voiirii lor proprii si nu se satura cu asta ci se erijeaza la terorism dand ordine si la altii si pacalind pe toti ca asta inseamna ortodoxia.)

Revanind la subiectul threadului.

Domnule @tigeratlantic9,

Uite, iti spun dieta mea cu care am reusit sa slabesc 20kg.

Pe langa participare activa la rugaciune in BOR si mancare si baut ce se da de la biserica (anafura, paine si apa sfintita, vin bun, colaci, cozonac, suc...) nu consum altceva decat in drum spre servici un pahar de 300ml de suc de fructe si legume. 1 pahar Smoothie costa 10-13roni si e din ce alegi tu. Eu aleg de obicei mar, grapefrut, morcov, sfecla, banana, mix fructe de padure, zmeura, afine. Eu ai spun Bloody-Mary-Rai!

Paharul asta baut pe la 11-12 imi ajunge pana seara cand ajung acasa in jur de ora 19.

Acasa beau o bere sau doua. Neuimart, gustul puternic si amarui sau ceva bere mai speciala Duvel sau st. feuillien. De sarbatori ortodoxe beau cate o sticala de vin bun, viile lui Decebal.

Asa am reusit sa slabesc de la 110 kg la 90.

In rest manc niste saratele, hrana uscata dar in ultimul timp le evit ca m-am saturat de ele.

Sigur ca de sarbatori mai manc si niste fripturi de miel, niste peste fingers invelit in crusta crocanta cu branza de oaie. Mai manc iaurturi goale sau cu gem in loc de inghetata si oua fierte.

Pe cat posibil incerc sa evit ieurturile, branza si ouala, carnea de miel si de peste, berea si vinul in exces. Am observat ca uneori am asa o stare de rau dupa ele.

Cand e sarbatoare mai mare si am credinta mai multa, atunci desi manc orice mi se pune pe masa, oricat manc si beau n-am nimic si ma simt bine.

Fratele meu bolnav de obezitate, poate te inspiri din dieta mea si reusesti sa scazi de la 130kg la 80kg.

Daca ai asculta, ai putea face asta in decurs de 1 luna sau 2 doua!
Hai domnule @tigeratlantic, asculta si straduieste-te sa slabesti. Inspira-te de la mine sau de la altii care au reusit sa slabeasca mult. Citeste mai sus cum am ajuns de la 110kg la 90kg.

Si tu poti! Nu mai am probleme de respiratie. Pot respira mult mai bine!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #63  
Vechi 30.06.2021, 18:15:31
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Deci raman in BOR si raman sa cred in cele 7 Tr.Ap. ca in sfinti si nu ma lepad la insistenta ta terorista si tupeista de ei si nici de Cel ce sufla prin ele pregatirea in vederea judecatii!

Cartile Albe sunt darul cel mare al lui Dumnezeu pentru toti sfintii din toate timpurile si pentru intreaga biserica ortodoxa, pentru intreaga crestinatate si pentru intreaga omenire!

Crezi ceva ce nu are legatura cu Biserica.

Cartile Albe sunt scrise de nebuni.

Ti-ai bagat in cap ca esti pe o cale corecta si o aperi pana la moarte.

Vezi ca si nebunii fac acelasi lucru.

Care este difernta intre tine si un nebun care isi apara la fel nebunia?

Cartila alea sunt doar elucubratii sectare scrise de nebuni.

Cartile albe nu au nimic in comun cu invatatura ortodoxa.

Sunt prostii ieftine scrise de analfabeti mistici.

Dar cel putin acum iesi la suprafata si iti scoti tot sectarismul in fata.

Pana acum te ascundeai acum esti un "martor al cartilor albe" asa pe fata ca martorii lui Iehova.
Reply With Quote
  #64  
Vechi 30.06.2021, 18:35:39
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.276
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Crezi ceva ce nu are legatura cu Biserica.

Cartile Albe sunt scrise de nebuni.

Ti-ai bagat in cap ca esti pe o cale corecta si o aperi pana la moarte.

Vezi ca si nebunii fac acelasi lucru.

Care este difernta intre tine si un nebun care isi apara la fel nebunia?

Cartila alea sunt doar elucubratii sectare scrise de nebuni.

Cartile albe nu au nimic in comun cu invatatura ortodoxa.

Sunt prostii ieftine scrise de analfabeti mistici.

Dar cel putin acum iesi la suprafata si iti scoti tot sectarismul in fata.

Pana acum te ascundeai acum esti un "martor al cartilor albe" asa pe fata ca martorii lui Iehova.
Sunt doar un neinsemnat cititor care citeste din cand in cand.
Daca sunt nebuni cei care le-au scris de ce sunt pline de proorocii implinite?
Stiai ca Ortodoxia, Biserica pe care o aperi e zidita pe duhul proorociei?

Analfabetii ca tine care nu stiu citi si scrie romaneste e normal sa minta despre ce e scris in ele.

De 65 de ani, Hristos-Cuvantul sufla si Trambiteaza. Deci e dinaintea ta venit in Romania!

Care sunt nebuniile?

Fiecare Cuvant este atat de inaltator si de minunat incat de s-ar strange toti arhiereii din toate timpurile nu ar putea vorbi la fel ca Domnul!

Esti decat un analfabet care vrea sa-i tina pe toti in analfabetism mintind ca acolo sunt scrise nebunii sectare sau alte evanghelii sau alte teologii si dogme.

Esti decat un raspandac de mitomanii si necredinta.

Mai inainte citeste, informeaza-te, cerceteaza, cauta marturiile si apoi vorbeste.

Daca tu nu poti crede atunci lasa-i pe altii sa creada. Nu mai umple forumul cu necredinta si cu cenzura ta vicelana, marsava! Nu te mai erija in sef!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.06.2021 at 18:38:18.
Reply With Quote
  #65  
Vechi 30.06.2021, 20:43:42
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Esti un mosneag care isi pierde viata visand la prostii.
Reply With Quote
  #66  
Vechi 01.07.2021, 12:24:17
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.276
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti un mosneag care isi pierde viata visand la prostii.
Vezi ca ti s-a f...t mufa.
...... si te repeti.... pe toate threadurile.

Nu-s eu Moșneagul... ma confunzi!

Io-s soldatul Shveik!
Nu-s batran, doar ca mi-am lasat chelie si barba daca am inceput sa cred si in Cele 7 Tr.Ap.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #67  
Vechi 01.07.2021, 15:42:16
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.276
Implicit

Citat:
Citat:
Domnule @tigeratlantic9,

Obezitatea este o boala grava mai ales daca ea se bazeaza pe mancatul multor preparate din carne, lapte, oua, branza sau aluaturi si grasimi, dulciuri grase, inghetate bogate. Poate provoca tot felul de boli grave, vezi aici sfatul medicului. Trebuie sa incerci sa ajungi la greutatea normala. Daca nu poti apeleaza prin rugaciune la Dumnezeu. Sigur te ajuta!
Domnule @tigeratlantic9,

Uite, iti spun dieta mea cu care am reusit sa slabesc 20kg.

Pe langa participare activa la rugaciune in BOR si mancare si baut ce se da de la biserica (anafura, paine si apa sfintita, vin bun, colaci, cozonac, suc...) nu consum altceva decat in drum spre servici un pahar de 300ml de suc de fructe si legume. 1 pahar Smoothie costa 10-13roni si e din ce alegi tu. Eu aleg de obicei mar, grapefrut, morcov, sfecla, banana, mix fructe de padure, zmeura, afine. Eu ai spun Bloody-Mary-Rai!

Paharul asta baut pe la 11-12 imi ajunge pana seara cand ajung acasa in jur de ora 19.

Acasa beau o bere sau doua. Noismart, gustul puternic si amarui sau ceva bere mai speciala Duvel sau st. Feuillien. De sarbatori ortodoxe beau cate o sticala de vin bun, viile lui Decebal.

Asa am reusit sa slabesc de la 110 kg la 90.

In rest manc niste saratele, hrana uscata dar in ultimul timp le evit ca m-am saturat de ele.

Sigur ca de sarbatori mai manc si niste fripturi de miel, niste peste fingers invelit in crusta crocanta cu branza de oaie. Mai manc iaurturi goale sau cu gem in loc de inghetata si oua fierte.

Pe cat posibil incerc sa evit ieurturile, branza si ouala, carnea de miel si de peste, berea si vinul in exces. Am observat ca uneori am asa o stare de rau dupa ele.

Cand e sarbatoare mai mare si am credinta mai multa, atunci desi manc orice mi se pune pe masa, oricat manc si beau n-am nimic si ma simt bine.

Fratele meu bolnav de obezitate, poate te inspiri din dieta mea si reusesti sa scazi de la 130kg la 80kg.

Daca ai asculta, ai putea face asta in decurs de 1 luna sau 2 doua!
Hai domnule @tigeratlantic, asculta si straduieste-te sa slabesti. Inspira-te de la mine sau de la altii care au reusit sa slabeasca mult. Citeste mai sus cum am ajuns de la 110kg la 90kg.

Si tu poti! Nu mai am probleme de respiratie. Pot respira mult mai bine!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 01.07.2021 at 15:50:15.
Reply With Quote
  #68  
Vechi 01.07.2021, 16:28:12
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Vezi ca ti s-a f...t mufa.
...... si te repeti.... pe toate threadurile.

Nu-s eu Moșneagul... ma confunzi!

Io-s soldatul Shveik!
Nu-s batran, doar ca mi-am lasat chelie si barba daca am inceput sa cred si in Cele 7 Tr.Ap.

Cred ca am demonstrat cat esti de nebun in toate directiile.
Reply With Quote
  #69  
Vechi 01.07.2021, 17:05:38
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.276
Implicit Nu mai continua aici! Respecta subiectul threadului si autorul lui!

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cred ca am demonstrat cat esti de nebun in toate directiile.
Da-da ai demon-strat de grasime, ai demon... streSSat in toate directiile, pe toate threadurile!

__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 02.07.2021 at 14:04:43.
Reply With Quote
  #70  
Vechi 16.07.2021, 15:41:47
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.276
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Trăiesc că sa mănânc.Mananc pe fond emoțional. Mâncarea e placerea....
Domnule, daca tot stai acasa, in loc sa te deprimi, pune-te si fa gimnastica cu greutati in mana si nu mai manca si nu mai bea nimic cat mai mult, adica, transforma-ti toate grasimile in muschi intarindu-ti si articulatiile.

Uite aici un set de 40 de exercitii simple care vor fi mai bune daca folosesti greutati-gantere.

Deci nu sta ci fa flotari, genoflexiuni, abdomene, mersul piticului, sarituri, torsiuni, respiratii ample, etc.

Fa zilnic 3 seturi dimineata apoi la amiazi si seara si ai sa vezi ca intr-o luna esti alt om.

Nu te teme, roaga-te si fa exercitiile astea si o sa vezi ca devi alt om. Vor fugi bolile inclusiv alea psihice iar grasimea se va transforma in muschi, in fibra.

Totul e sa nu mai manci si sa nu bei cat mai mult timp. Abea cand simti foamea acuta, nu pofta, atunci poti manca foarte putin si doar daca nu mai rezisti si simti ca lesini! Evita pofta!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 16.07.2021 at 15:47:18.
Reply With Quote
Răspunde