Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 28.06.2021, 16:27:35
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Domnule @tigeratlantic9,

Obezitatea este o boala grava mai ales daca ea se bazeaza pe mancatul multor preparate din carne, lapte, oua, branza sau aluaturi. Poate provoca tot felul de boli grave, vezi aici sfatul medicului. Trebuie sa incerci sa ajungi la greutatea normala. Daca nu poti apeleaza prin rugaciune la Dumnezeu. Sigur te ajuta!
Ai urmarit filmuletul din link?

Hai incearca. Tine post si incearca sa ajungi la 70-80kg.

Si eu ma stradui. Am ajuns de la 110kg la 90.
Vreau sa ajung la 75-80kg adica la greutatea normala pentru inaltimea de 180 pe care o am.

Ce inaltime ai?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #42  
Vechi 29.06.2021, 11:28:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Da! Pe bune.

Domnul Iisus Hristos, Calea, Adevarul și Viața, este exemplul de urmat pentru toți sfinții și îngerii și pentru toată făptura. Tot omul ar trebui să aibă model în Dumnezeu, în sfinți și îngeri.

Bineînțeles că nu trebuie să ne înălțăm pe noi înșine crezându-ne supra oameni, zei sau chiar dumnezei doar pentru ca să luăm locul lui Dumnezeu încât să ne permitem să domnim și să facem în mod discreționar orice vrem noi: judecăți, răzbunări, lucruri tiranice și orice ne place nouă: pofte, plăceri, îndoieli, dezbinări, viclenii. În loc să ne înălțăm în minciună și mărirea de sine trebuie să ne recunoaștem starea de păcătoșenie, toate diferențele față de starea curată și bună pentru ca prin pocăință să ne îndreptăm.

Iisus Hristos, deși Dumnezeu ca Fiu al Lui Dumnezeu nu a făcut voia Sa ci a ascultat în toate de Dumnezeu Tatăl și așa a rămas Duhul peste El.

Asta înseamnă să fim ca Iisus, ca Dumnezeu, să ascultăm și noi în toate de Dumnezeu Tatăl ca să rămână Duhul și peste noi.
Pentru ca uiti sa scrii despre ORTODOXIA curata, de asta esti si tu sectar.

Pentru ca ai invatat retorica sectara in care zici de Hristos dar nimic despre ortodoxie.

Apucaturi sectare, si vocabular sectar si la tine Petru7.

Sectar de mana cu Moronco.

Vezi ca nu mai faci diferenta in ce te-ai bagat si vezi ca toti sectarii sunt luati de diavol.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 29.06.2021, 13:20:51
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pentru ca uiti sa scrii despre ORTODOXIA curata, de asta esti si tu sectar.

Pentru ca ai invatat retorica sectara in care zici de Hristos dar nimic despre ortodoxie.

Apucaturi sectare, si vocabular sectar si la tine Petru7.

Sectar de mana cu Moronco.

Vezi ca nu mai faci diferenta in ce te-ai bagat si vezi ca toti sectarii sunt luati de diavol.
E foarte buna poanta. La tine pana si sosia sf. Ap. Petru e sectar?

Nu ma mir atunci ca esti pe o minte cu falsii-iudei si cu sinedriul ipocrit de acum 2000 de ani. Sti ce spun ei despre Iisus, ca ar fi sectar, ca nu a respectat iudaismul, ca a stricat Legea si ca este scris ca niciun prooroc nu s-a ridicat din Galilea neamurilor.

Nu ma mir atunci ca sunt unii care zic si ei asemenea, ca Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu e satana si ca Apocalipsa nu face parte din Biserica ci ca e inventia milenarista a neoprotestantilor.

”Daca pe voi nu va primesc (pe Sf.Ap. Petru sau pe Cele 7 Tr.Ap.) atunci pe Mine nu ma primesc! Daca Mie mi-au facut toate cele pe care mi le-au facut atunci si voua va vor face caci nu este slujitorul mai mare ca Stapanul. Lumea iubeste ce este al ei si voi nu mai sunteti din lume. Iesiti din lume ca sa nu aveti parte de nenorocirile care vin peste ea din pricina necredintei si faradelegilor ei.” (Domnul Hristos, ceva de genul asta, n-am memorie, citez dupa ureche)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #44  
Vechi 29.06.2021, 14:24:39
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
”Daca pe voi nu va primesc (pe Sf.Ap. Petru sau pe Cele 7 Tr.Ap.) atunci pe Mine nu ma primesc! Daca Mie mi-au facut toate cele pe care mi le-au facut atunci si voua va vor face caci nu este slujitorul mai mare ca Stapanul. Lumea iubeste ce este al ei si voi nu mai sunteti din lume. Iesiti din lume ca sa nu aveti parte de nenorocirile care vin peste ea din pricina necredintei si faradelegilor ei.” (Domnul Hristos, ceva de genul asta, n-am memorie, citez dupa ureche)
La tine impostura in care va pozati cu toti sfintii este de condamnat,

Ii luati pe toti la rand va asezati la brat cu ei si ii asezati in randul "martorilor". (NIP)

Deja tu defilezi doar cu Hristos, cu Sfintii Apostoli, cu Cele 7 Trambite.

Dar nu defilezi cu Biserica si in Biserica, acolo unde este Hristos.

Esti doar un nebun impostor, scapat de la spitalul 9.

Iesit ca toti sectarii pe strada sa tipe in gura mare ca ai innebunit.


Inafara sa arunci texte de speriat cu care te sperii singur si nebunii apocaliptice de speriat nu poti da altceva.

Esti un sectar speriat, care se sperie si se incurajeaza in prostia lui.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 29.06.2021, 14:35:02
vic007rau vic007rau is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2007
Mesaje: 19
Implicit

ma faceti sa zambesc cica pune-ti ordine in viata ia-ti un serviciu!!mergi la sala la biserica omul are schizofrenie nu mai poate munci toata viata lui e condamnat la pensia aia de mizerie toata viata cat despre mersul la sala si la iesirile in aer liber da e o optiune dar acum cu pandemia nici aia nu e realizabila
Reply With Quote
  #46  
Vechi 29.06.2021, 15:01:48
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vic007rau Vezi mesajul
ma faceti sa zambesc cica pune-ti ordine in viata ia-ti un serviciu!!mergi la sala la biserica omul are schizofrenie nu mai poate munci toata viata lui e condamnat la pensia aia de mizerie toata viata cat despre mersul la sala si la iesirile in aer liber da e o optiune dar acum cu pandemia nici aia nu e realizabila
Razi si tu ca tampul. Vezi ca mai sunt alte posturi care iti ofera o imagine mai larga.

Poate are nevoie de incurajare sa se puna pe picioare sa lupte pentru el nu sa-l infunde toti ca tine in neputinta.

Si ce sa faca sa se jeleasca pentru viata? Sa o apuce pe calea asta? Si daca poate sa se ridice? A incercat?

Ce sa faca sa se lamenteze? Asta este "solutia" propusa de tine? Hai ca ai potrivit-o si tu foarte bine, este un post foarte incurajator. Compatimirea si sa-l lasi unde este dar si sa-i zici ca nu va iesi niciodaat de acolo nu prea e o solutie.

Sunt unii vindecati. adica se poate lupta aici nu e de cedat.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 29.06.2021, 15:06:45
vic007rau vic007rau is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2007
Mesaje: 19
Implicit

de acord cu voi mancarea nu este o solutie si nici nu ar trebui sa fie singura solutie e sa lupte sa iasa din depresie si sa se gandeasca la lucruri bune bine ca nu are alte tendinte sinuciderea etc sunt altele mai grave decat mancarea era cineva pe site care tot zicea ca vrea sa isi ia viata
Reply With Quote
  #48  
Vechi 29.06.2021, 15:33:57
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
La tine impostura in care va pozati cu toti sfintii este de condamnat,
Tu esti impostorul care te erijezi in sef. Eu ti-am zis ca-s mirean din poBOR, deci n-am nicio functie si am pus in semnatura linkuri ca sa stie oricine cu cine discuta. Deci minti ca-s impostor!!! Minti de ingheata apele!

Citat:
Ii luati pe toti la rand va asezati la brat cu ei si ii asezati in randul "martorilor". (NIP)
Daca sosia sf. Petru si sf. Petru marturiseste Cele 7 Tr.Ap. te deranjeaza asta?

Citat:
Deja tu defilezi doar cu Hristos, cu Sfintii Apostoli, cu Cele 7 Trambite.
Ai vrea sa defilez cu mitomani ca tine? Fereasca Dumnezeu!

Citat:
Dar nu defilezi cu Biserica si in Biserica, acolo unde este Hristos.
Ma tu esti handicapat? Nu pricepi ca-s mirean din poBOR practicant?

Citat:
Esti doar un nebun impostor, scapat de la spitalul 9.
Crede-te tu. Crede-ti toate minciunile si hulele. O sa ajungi in ”Rai” daca persisti!

Citat:
Iesit ca toti sectarii pe strada sa tipe in gura mare ca ai innebunit.
Nu eu stig, tu stigi exact asa cum hotii pagubitori striga ca din gura de sarpe ca ei ar fi pagubiti! Lasa vrajeala! Nu tine cu mine! Tu esti hotul travestit!


Citat:
Inafara sa arunci texte de speriat cu care te sperii singur si nebunii apocaliptice de speriat nu poti da altceva.
Credinta aduce liniste, pace, nu spaima nebuna. Eu cred in Cele 7 Tr.Ap. in timp ce tu nu crezi si ridici in memoria colectiva ingrozirea si spaima nebuna ca sa facem ce zici tu! Eu v-am marturisit ca Hristos-Cuvantul a suflat prin Trambite si ce e de facut ramane sa alegeti fiecare. Nu silnicesc pe nimeni. Tu insa ma silnicesti si ma ameninti si-mi faci report peste report si invarti marota sectelor si toata psihiatria! Esti decat un penibil intors pe dos!

Citat:
Esti un sectar speriat, care se sperie si se incurajeaza in prostia lui.
Nu-s sectar ci mirean din poBOR deci nu ma sperii de auto erijati la comanda, de mitomani de profesie, de hulitori si de tot felul de ”ortodocsi” cu limbaj de huligani care au iesit sa judece, sa osandeasca, sa nimiceasca si sa dea foc la cetate ca sa arunce vina pe sfinti!

Lasa vrajeala! Miauna la alta masa!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #49  
Vechi 29.06.2021, 15:37:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vic007rau Vezi mesajul
de acord cu voi mancarea nu este o solutie si nici nu ar trebui sa fie singura solutie e sa lupte sa iasa din depresie si sa se gandeasca la lucruri bune bine ca nu are alte tendinte sinuciderea etc sunt altele mai grave decat mancarea era cineva pe site care tot zicea ca vrea sa isi ia viata
Desfranarea panteculEUlui e o patima grea. Trebuie sa ajungem la greutatea normala si chiar mai putin. Ce e dupa virgula, atat trebuie sa fie greutatea. La 1,80m trebuie sa ai maxim 80kg!

Ce depaseste asta te omoara in timp!

Acum am 90kg si vreau sa ajung la 80Kg!

Unde-i unu nu-i putere la nevoi si la durere, Unde-s doi puterea creste si dusmanul nu sporeste!

Cu sfintenia vom putea nu cu pacatul!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #50  
Vechi 29.06.2021, 15:45:00
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Tu esti impostorul care te erijezi in sef. Eu ti-am zis ca-s mirean din poBOR, deci n-am nicio functie si am pus in semnatura linkuri ca sa stie oricine cu cine discuta. Deci minti ca-s impostor!!! Minti de ingheata apele!


Daca sosia sf. Petru si sf. Petru marturiseste Cele 7 Tr.Ap. te deranjeaza asta?


Ai vrea sa defilez cu mitomani ca tine? Fereasca Dumnezeu!


Ma tu esti handicapat? Nu pricepi ca-s mirean din poBOR practicant?


Crede-te tu. Crede-ti toate minciunile si hulele. O sa ajungi in ”Rai” daca persisti!


Nu eu stig, tu stigi exact asa cum hotii pagubitori striga ca din gura de sarpe ca ei ar fi pagubiti! Lasa vrajeala! Nu tine cu mine! Tu esti hotul travestit!



Credinta aduce liniste, pace, nu spaima nebuna. Eu cred in Cele 7 Tr.Ap. in timp ce tu nu crezi si ridici in memoria colectiva ingrozirea si spaima nebuna ca sa facem ce zici tu! Eu v-am marturisit ca Hristos-Cuvantul a suflat prin Trambite si ce e de facut ramane sa alegeti fiecare. Nu silnicesc pe nimeni. Tu insa ma silnicesti si ma ameninti si-mi faci report peste report si invarti marota sectelor si toata psihiatria! Esti decat un penibil intors pe dos!


Nu-s sectar ci mirean din poBOR deci nu ma sperii de auto erijati la comanda, de mitomani de profesie, de hulitori si de tot felul de ”ortodocsi” cu limbaj de huligani care au iesit sa judece, sa osandeasca, sa nimiceasca si sa dea foc la cetate ca sa arunce vina pe sfinti!

Lasa vrajeala! Miauna la alta masa!
Tu esti o bomba de sectar care se ascunde sub umbrela bor.

Asta o zice un bor intteg si ai drclarat-o tu in x posturi.

Sosia Sf. Petru. Ce aura de sfintenie si apostolat iai pus lui Petru7... Mai mai ca zboara.

Linkurile din semnatura ta te arata ca sectar nu ortodox. Nu e borul acolo ci NIP.

Asa ca fraiere daca tu zici bor si te semnezi nip ce fel de idiot sa fii sa zici ca esti din bor?
Reply With Quote
Răspunde