Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 26.01.2009, 15:27:07
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

asa chiar de ziua mea se face miting impotriva lu 666 ... hi hi hi ... ce bine ! as veni si io , da e cam departe la bucuresti ...
  #22  
Vechi 26.01.2009, 20:06:11
kmlx kmlx is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 1
Implicit

Hmmm... voi ziceti ca un pasaport care contine nu-stiu-ce numar care se gaseste peste tot in natura e unul anticrist... Voi stiati ca pasaportul biometric se gaseste peste tot in lume, nu? http://en.wikipedia.org/wiki/Biometric_passport

Iarasi niste insi care nu stiu cu ce se mananca tehnologia o dau pe tampenii... Crezi in Dumnezeu? Atunci de ce naibii crezi in prostii lumesti fara nici o legatura cu spiritualitatea? Hai sa o luam altfel... Daca un scriitor scoate o carte denumita "666" voi o ardeti? Chiar daca e beletristica buna? Ei bine, daca o ardeti, conform nu numai societatii, ci si a mea, sunteti idioti fara de cultura (vezi comunism/nazism etc.) Daca nu o ardeti, din punctul de vedere al "religiei materialistice" sunteti la un pas de iad. Felicitari!

Calea de mijloc? Credinta e in voi, nu in niste numere, in biserica sau in preoti. Credinta e in insasi substanta fiintei tale si atat. Nu in niste numere.

My two cents.
  #23  
Vechi 26.01.2009, 20:38:58
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
asa chiar de ziua mea se face miting impotriva lu 666 ... hi hi hi ... ce bine ! as veni si io , da e cam departe la bucuresti ...
LA MULTI ANI! Emanuel. Multa sanatate si bucurii duhovnicesti iti doresc.
  #24  
Vechi 26.01.2009, 20:50:09
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur Vezi mesajul
IT, mie nu-mi e clar ceva: la ce te referi? La noile buletine si permise auto sau la cipul implantat sub piele?
Si nu inteleg de ce atatea planuire, ce atata grija pentru aceasta "evadare" fata de lume. Pai daca tot s-ar spune ca suntem "crestini", de ce ar fi asa de dificil si de incurcata treaba sa lasi totu si s-o tai unde te taie capu? Unu dintre rapsunsurile la aceasta intrebare este pentru ca NU VREM si ne place foarte mult modu de viata de acum, adica cu burta plina mereu, la caldurica si cu toate cele necesare pentru o viata trainica, si ne-ar fi tare greu sa plecam de nebuni prin vagauni si scorburi sa traim ca salbaticii din niste motive religioase in care am crezut, dar deh, uite ca acum cand suntem pusi cu situatia fata in fata, parca e prea complicat, da' parca nu ne-ar pica bine sa plecam ca si incepem sa ne facem griji, sa ne punem intrebari, ca nu suntem pregatiti si in final sa concluzionam ca nu e de de noi "evadarea" asta. Dar nu va uitati numai la voi, ganditi-va ca majoritatea au famili, cum sa isi supuna copii la un mod de viata auster? Hehe, atunci vom vedea adevarata noastra fata de "crestini", ca normal, omu la anaghie se cunoaste.
Si inca ceva: sa ma lamureasca si pe mine careva, de unde s-ar sti clar ca vremurile de acum sunt cele profetite in Biblie? Stiti ca acolo spune ca trebuie sa avem traire duhovniceasca ca sa-si dea seama care-i momentu, ca fara "practica" in religie, adica comoara noastra fiind plina doar de lene si delasare, nu am crede chiar si-un sfant de ne-ar spune, asta e cea mai urata chestie, ca totul se va petrece, iar noi nu vom realiza, crezand ca inca n-a venit timpu. Asta nu inseamna ca a venit, dar nici ca nu a venit. Toata agitarea si tulburarea asta cu vremurile de pe urma nu e decat o mare incertitudine si atat, insa nimeni nu stie lamurit daca e sau nu e!
Trairea Duhovniceasca Autentica e primordiala...
In rest poti sa fredonezi..."Bogatii au saracit si au flamanzit, iar cei ce-l cauta pe Domnul (din toata inima) nu se vor lipsi de tot binele".
  #25  
Vechi 26.01.2009, 21:02:17
dimon dimon is offline
Banned
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 8
Talking

Citat:
În prealabil postat de Iustin32 Vezi mesajul
Solutiile ni le dau tot Sfintii. Iata ce spune Sfantul Efrem Sirul:

. Deci, multi din Sfinti, cati se vor afla atunci, la venirea spurcatului Antihrist, vor varsa rauri de lacrimi, cu suspine, catre Dumnezeu Cel Sfant, ca sa se mantuiasca de balaur si, cu mare sarguinta[COLOR=red], vor fugi în pustietati, in munti si in pesteri, cu frica se vor ascunde.[/COLOR] Si isi vor presara pamant si tarana pe capetele lor, rugandu-se noaptea si ziua, cu multa smerenie. Si li se va darui lor aceasta, de la Dumnezeul Cel Sfant, si-i va povatui pe dansii Darul Duhului Sfant in locuri hotarate, si se vor mantui[COLOR=red], fiind ascunsi in gauri si in pesteri,[/COLOR] nevazand semnele si infricosarile lui antihrist. Caci celor ce au cunostinta, cu usurinta le va fi cunoscuta venirea lui. Iar celor ce isi au mintea de-a pururea la lucruri lumesti și iubesc cele pământesti, nu le va fi cunoscută venirea acestuia. Caci, cel ce de-a pururea este legat cu lucruri lumesti, macar daca ar si auzi, tot nu crede, ba il si uraste pe cel ce i-ar spune despre venirea lui Antihrist. Pentru aceasta Sfintii se intaresc in credinta spre a scapa, ca toata invaluirea si grijile vietii acesteia le-au lepadat.
Care sfint spune mai omule?In primul rind biserica cresina asa zisa (ort,cat) nu poate sa fie persecutata ca ea este in legatura cu statul brat de brat ca doua surori.ori ai uitat ce spunea constantin cel mare despre asta.nu te contrazice.
  #26  
Vechi 26.01.2009, 21:16:46
emilliann emilliann is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 7
Implicit help

Scz de deranj,am shi eu o rugaminte dak ma puteti ajuta,am intalnit o fata care mi-a spus ca a facut parte din lumea intunecata,cum o pot ajuta sa gaseask lumina?Dak imi puteti recomanda un preot ar fi OK,i-am luat capul intre maini si i-am spus Tatal Nostru,s-a smucit shi m-a intrebat ce vreau s-ai fac,am intrebat-o ce a simtit si mi-a raspuns k a simtit o energie foarte mare si ca am noroc ca nu am dat peste o alta persoana din lumea intunecata,nu vreau sa par paranoic dar chiar este real.Cum o pot ajuta?PLS
  #27  
Vechi 26.01.2009, 22:38:15
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://www.infocon.ro/stiri/2007/07/...070718-50.html
adresa unde se arata clar ca SUA finanteaza si inarmeaza gruparile teroriste talibale , al quaeda ; aici se arata clar ca bin laden este recrutat de CIA si serviciile secrete pakistaneze sa lupte impotriva afganistanului dar si impotriva noastra ... SUA finanteaza propriu-zis terorismul mondial ... bin laden este numai un simplu pion al SUA , mai bine zis al masoneriei si grupului bieldenberg ... ei sunt prieteni , si criminali ai umanitatii in acelasi timp ...
atacu din 11 septembrie a fost finanta de serviciile pakistaneze si de CIA ... criminali de talie mondiala ...
  #28  
Vechi 26.01.2009, 22:40:17
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emilliann Vezi mesajul
Scz de deranj,am shi eu o rugaminte dak ma puteti ajuta,am intalnit o fata care mi-a spus ca a facut parte din lumea intunecata,cum o pot ajuta sa gaseask lumina?Dak imi puteti recomanda un preot ar fi OK,i-am luat capul intre maini si i-am spus Tatal Nostru,s-a smucit shi m-a intrebat ce vreau s-ai fac,am intrebat-o ce a simtit si mi-a raspuns k a simtit o energie foarte mare si ca am noroc ca nu am dat peste o alta persoana din lumea intunecata,nu vreau sa par paranoic dar chiar este real.Cum o pot ajuta?PLS
Du-o la un duhovnic bun cat mai repede.
  #29  
Vechi 26.01.2009, 23:51:07
irinarl irinarl is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2009
Mesaje: 9
Implicit

pentru ca nu stiu cati intra la acest topic asa ca am postat la generalitati, unde intra sigur toata lumea. da-mi mesaj pe mail pentru a va trimite petitia pentru semnatura si dupa ce strangeti, dati-mi va rog din nou mail pentru ca in functie de cate petitii vor fi stranse , sa le si ducem. Doamne ajuta !

cautati topicul "petitie contra cip"
  #30  
Vechi 27.01.2009, 00:15:25
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

despre e vorbiti ?
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 08:32:49
Am niste ganduri care vin de la necurat cred annajanette Generalitati 29 06.08.2010 10:31:45
Celor care nu cred pana nu vad flying Biserica Ortodoxa Romana 297 01.05.2010 07:46:45
Este semnul fiarei acum pe actele noastre? IT Stiri, actualitati, anunturi 35 21.06.2009 14:51:29
Care este scopul credintei pentru voi si ce repezinta mantuirea? sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 74 09.06.2009 12:17:58