Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 18.05.2011, 09:27:14
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta si Hristos a Inviat

Dragii mei care imi sunteti alaturi vin sa va mai aduc unele vesti si bune si mai putin bune ,eu ma simt binisor sa spunem mai am dureri in dreapta sub coasta usoare sagetaturi dar traiesc cu speranta ca Dumneyeu imi va raspunde rugaciunilor si ma va tine sanatoasa langa ingerasii mei sai cresc si sa ma bucur de ei .Ioana mai are doar putin si termina anul scolar ,clasa 1 a trecut atat de repede ca numi vine sa cred parca ieri ma pregateam sufleteste si aveam mai multe emotii ca ea ca incepe scoala si ma temeam de felul in care va invata si se va comporta dar a trecut fetita mea este pe primul loc in clasa ,la serbare are 4 roluri si abecedarul sunt tare mandra de ea mai rau este ca nu am cu ce sa o imbrac mi sa cerut rochita lunga roz si papucei albi sau roz in picioare pe aceasta cale va intreb poate aveti fetite si nu va mai sunt de folos aceste lucrusoare papucei sandalute si roghite de culoare roz sa ma ajutati sa o imbrac la serbarea de sfarsit de an ,Emilian nu prea a mers la gradinita acest an din cauza cerintelor care au fost si posibilitati foarte mici dar merge la serbare si are si el doua poezii foarte frumoase care deja leam invatat si eu cu el toata ziua le spune prin casa ,nici cristinel nui mai prejos si el a inceput sa vorbeasca si rupe mai bine desi mai mananca cate o litera se intelege bine ce vorbeste ,am vorbit cu educatoarea si incepand din luna martie il ia in grupa mica daca va putea il va lua din luna septembrie dar eu trebuie sa il ajut sa vorbeasca bine sa se inteleaga ,astept cu mare nerabdare acest lucru sa se intample si asa voi putea cu ajutorul lui Dumneyeu sa merg si eu sa am un servici sa nu mai cer ajutor nimaniu ca este tare greu numai cel care este in situatie stie ,duminica am fost la Sfanta slujba si am pus cu ajutorul lui Dumneyeu acatist de 40 de zile pentru spor si vindecare de boala ,sanatate si bucurie in casa si vreau sa va rog sa va rugati si pentru noi ca bunul Dumnezeu sa ne ajute asa cum ne rugam si noi daca puteti pentru toti am pus acatiste care ii cunosc si care sunt in sufletul meu si celor apropiati lor Dumnezeu sai ierte si pe cei care nu mai sunt langa noi, va rog daca cineva are putetre sa ma ajute cu o roghita pentru serbare si o pereche de papucei ionica este slabuta arata mai mult de 6 ani este mai plapanda ,poate voi avea putere si voi pune poze pe forum nu gasesc inca un aparat sa iau sau un telefon sa fac poze cei care au nu au timp sa ma ajute dar cu siguranta va voi pune poze cu copii de la serbare si celelate hartii de la spital chiar daca intarzii daca ma puteti ajuta ca nu am posibilitate sa le cumpar va rog lasatimi un raspuns pe privat tare fericita mati face ca deja ma intreaba doamna daca iam gasit rochita pentru ca are rolul principal va multuemesc tuturor si va doresc sanatate si bunul Dumneyeu sa va ajute Doamne ajuta sarut mana.
Reply With Quote
  #72  
Vechi 05.06.2011, 15:12:48
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Dragii mei prieteni de suflet, dupa o lunga perioada de timp revin sa va spun ca neam pierdut mama si a fost o perioada foarte grea pentru mine si inca este ,nu stiu cand imi voi reveni complet din acest soc in care sunt , am reusit fara sa apelam la oameni sa facem cele crestine insa acum nu mai putem sa continuam singuri va cer ajutor sa facem pentru 40 de zile daca cineva ne poate ajuta va rog sami scrieti pe email oricat de mic ajutor ar fi in alimente orice va rog tare mult , sa reusim sa mergem pana la capat ,dumi_emil@yahoo.com va multumesc si rog din suflet sa ma iertati celor care iam deranjat intrun fel ,va doresc multa sanatae si Dumnezeu sa ne ajute ,
Reply With Quote
  #73  
Vechi 21.06.2011, 10:15:13
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit sarut mana

Dragii nostri va rog celor care au astepotat vesti de la noi sa ne ierte pentruca nu am intrat in ultima perioada sa scrim doar trecator ,vreau sa va spun ca am asteptat sa pun si cateva poze aici sa impart bucuria copiilor cu dumneavoastra cei care mau fost de mare ajutor mai ales domnul sau doamna anonim mia fost aproape si datorita dumneavoastra fetita mea a fost prezenta la cursuri cu cele necesare ,,a terminat clasa intai cu premiul intai pe scoala din cele trei clase de intai a luat premiul cel mare si ma facut foarte fericita daca ar fi trait tata meu tare mult sar fii bucurat pentru ea ,era un tata mai cu punere de punct cand era vorba de invatat si de scris am pus poze cu diplemele fetitei si emilian la gradinita serbarea de sfarsit de an desi nu prea a fost prezent la cursuri afost la gradinita si el la serbare si a avut si rol ,vreau sa va spun ca am ramas cu datorii si nu ne descurcam sa le platim va rog ajutatine sau rugativa pentru noi ca sa ne ajute bunul dumnezeu sa le rezolvam va rog din inima va multumim si celor care ii deranjez iertatima va doresc sanatate tututror si tot cei mai buin sa va dea bunul dumnezeu sarut mana.
Reply With Quote
  #74  
Vechi 21.06.2011, 10:18:48
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit pozele nu le pot incarca ajutatima

NU REUSESC SA PUN POZELE VA ROG POATE MA PUTETI AJUTA CUNVA SA LE TRIMIT PRIN EMAIL CUIVA SA LE POSTEZE IN LOCUL MEU VA ROG DIN SUFLET NU STIU DE CE NU REUSESC ACA MA POATE CINEVA AJUTA ADRESA NOASTRA ESTE dumi_emil@yahoo.com stiu ca sunt persoane care dorescte sa le vada va s fi recunoscatoare in fata lui Dumnezeu sa ma ajutati sa le postez va multumesc frumos.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 21.06.2011, 16:18:10
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit iertaima am sa revin maine

Iertatima va rog am sa revin maine cu pozele care leam facut nu se poate pune trebui alt fel de program ca sa fie puse aici si vi le voi posta maine ,va doresc multa sanatate si Dumnezeu sa ne fie alaturi Doamne ajuta .
Reply With Quote
  #76  
Vechi 22.06.2011, 17:50:28
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit va rog sa ma iertati

Iertatima ca nu pot nici astazi sa repar greseala a pot pune pozele din pacate nu vor merge sa fie puse ,au alt format si nu se pot pune asa mia spus persoana care ma ajutatt sa le fac dar in cateva zile voi reveni cu ele exact asa cum erau facut ,va doresc din suflet multa sanatate si fie ca Bunul Dumnezeu sa vegheze asupra noastra in fiecare ceas ,va doresc toate cele bune si Dumnezeu sa va rasplateasca pentru bunatatea care o aveti in sufletul dumneavoastra ,numai bine ,Doamne ajuta.poate voi veni cu vesti bune sarut mana.
Reply With Quote
  #77  
Vechi 28.06.2011, 16:16:52
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuata

Dragi prieteni apropiati am revenit ca sa pun cateva poze in curand si altele,sper sa va placa si sa va bucure sau sami simtiti sufletul cat de fericit este desi omul judeca prin mai multe feluri ,,va doresc sanatate si va promit sa revin cu alte poze insa acum nu am putut sa reusesc sa fac decat foarte putine insa vreau sa rog domnul,a care ma ajutat sa plec acasa anul trecut va rog ajutatima sa duc copii la dorohoi sa le fac o bucurie mai ales fetitei care abia asteapta sasi vada verisorii si vrem din suflet sa mergem poate ne ajuta Dumnezeu si plecam acasa macar acum cat este vacanta ,va multumesc din inima Doamne ajuta voi ramane vesnit recunoscatoare ca mati ajutat sarut mana.
Attached Images
File Type: jpg Picture 001.jpg (54,6 KB, 18 views)
File Type: jpg Picture 003.jpg (64,8 KB, 7 views)
File Type: jpg Picture 004.jpg (33,7 KB, 17 views)
File Type: jpg Picture 006.jpg (34,5 KB, 16 views)
File Type: jpg Picture 011.jpg (44,1 KB, 15 views)
Reply With Quote
  #78  
Vechi 28.06.2011, 16:20:17
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit mai avem cateva

Mai avem cateva poze
Attached Images
File Type: jpg Picture 021.jpg (40,5 KB, 13 views)
File Type: jpg Picture 015.jpg (45,1 KB, 13 views)
Reply With Quote
  #79  
Vechi 28.06.2011, 16:21:45
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Dumnezeu sa ne ajute

Am sa mai revin cu alte poze insa acum doar acteva am putut sa le fac cu ajutorul unei vecine au fost facute acum cateva ore ,voi mai face insa peste cateva zile va doresc in suflet sanatate si bucurie Dumnezeus sa va ajute.
Reply With Quote
  #80  
Vechi 05.07.2011, 13:22:47
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Sarut mana dragii nostri

Dragii nostri revin cu cateva vesti unele sunt mai rele dar altele sunt mai bune ,vreau sa va spun ca in decurs de doua saptamani trebuie sa parasim orasul pentru a ne muta din nou la dorohoi acasa la mine ,gazda noastra a pus in vanzare garsoniera si a gasit si client deoarece este la parter sa gasit un cumparator care vrea sa deschida o coafura iar noi suntem obligati sa plecam in doua saptamani ,si pentruca aici este destul de greu si nu gasim decat chirii foarte scumpe Emil a luat legatura cu fostul lui sef din dorohoi si a fost deacord sal primeasca inapoi acolo ,facem transferul la copii pentru scoala 5 din dorohoi este o scoala buna si ne vom muta acolo din nou ,insa trebuie sa gasim o masina pentru transport avem multe lucruri care trebuie sa le luam si fara masina nu putem sa mergem neam interesat si am gasit pe cineva care vrea sa ne ajute sa ne duca la domiciliu acolo ne costa gazul care il costa 450 de lei plus ca dumnealui doreste 350 de lei banii lui ,si nu ne putem dscurca de atat de multi bani iar in decurs de 2 saptamani trebuie sa placam nu inainte sa achitam lumina intretinerea si chiria ,Emil trebuie sa ia lichidarea vineri care achita chiria ,intretinerea si ,lumina si nu stim daca mai ramane din banii care ii ia 200 de lei din toti ,a incercat sa ia de la seful de la dorohoi care il primeste inapoi insa nu este deacord deoarece nu este sigur ca merge la el si nu vrea sa ramana perdut desi il cunoaste ca bun meserias in meseria lui nu este de acord ,daca Dumnezeu ne ajuta si ajungem acolo va fi mai bine pentruca nu vom plati chiria fratele meu este de acord sa stam in casa fara sa platim chiria lui asa cum am platit acum 4 ani cat am stat acolo doar sa platim cele necesare acolo,iar eu voi putea sa ma reangazez din nou unde am lucrat la fostii mei patroni ma primeste ca gestionara doar sa gasesc sa dau pe cristinel la o cresa ,ma va ajuta si sora sa ne acomodam si sa ne rezolvam problemele acolo insa nu avem putere sa adunam atat de multi bani nu avem de unde eu imi doresc din toata inima si din tot sufletul sa mergem acolo ,am unde sa lucrez si el deasemenea si stiu sigur ca ne va fi mult mai usor ca aici ,aici nu avem pe nimeni si ne este destul de greu ca daca nu ar fi oameni cu suflet mare nu neam fi putut descurca din atat de multe probleme ,nu a fost zi sa nu plang ca este greu si nu am pe nimeni langa mine si ne incurajam unul pe altul cu ajutorul copiilor am mers mai departe si a oamenilor care neau fost alaturi caruia numai bunai bunul Dumnezeu stie cat neam rugatpentru sanatate si sa le dea Dumnezeu numai bucurii pentru casa lor tpoata viata ,mie greu a va cer ajutor dar nu stim ce sa facem ,vrem sa luam o alta viata in piept sa o luam de la capat si stiu cat mam rugat la bunul Dumnezeu sa ne ajute cred ca Dumnezeu asta a vrut sa ne arate ca nea dat o alta sansa sa fim acolo si mai bine pentru noi ,va rig din suflet nu avem putere sa o luam de la capat singuri ajutatine sa ne mutam acasa ,ajutatine sa o luam de la capat in alta parte poate Dumnezeu nea dat sansa asta si ne va fi mult mai bine acolo ,va rog din toata inima ajutatine sa mergem acolo sa putem sa ne mutam nu va avem decat pe dumneavoastra cei care neati ajutat pana acum ,nu avem pe nimeni cu putere finciara sa ne ajute ajutatine sa o luam de la capat ,acolo Emil va lua 1600 de lei salar si cupoane de masa iar eu voi lucra din nou cu timpulksa inscriu copilul la cresa la fostii mei sefi ca gestionara pentru 700 de lei ,chiria nu o platim si intretinere decat cheltuielile la casa ,va rog din suflet fiti alaturi de mine si ajutatima sa ne indeplinim acest vis sa o luam de la capat si sa ne fie mai bine ,va rog din suflet va multumesc si fie ca bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa va rasplateasca ca ne sunteti alaturi si ne ajutati daca este cineva care ne poate ajuta va rog din inima adresa de email este dumi_emil@yahoo.com ,neati aduce o mare bucurie in inimile noastre si copii sunt tare bucurosi sa mearga acolo mai ales fata care a stat acolo si ii lipseste foarte mult cei dragi ,va rog ajutine sa ne indeplinima acest vis ,va multumesc din inimia si va sarutam mainele pentru tot Dumnezeu sa ne ajute ,
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tu, mata sau dumneavoastra Adriana Cluj Generalitati 18 25.06.2014 13:08:57
Apelez la rugaciunile voastre alexina Umanitare 26 04.04.2011 11:39:25
Stiti dumneavoastra oare? goldfinger17 Intamplari adevarate 10 02.04.2011 21:06:43
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 18:57:39