Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #221  
Vechi 14.11.2013, 22:43:05
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

https://luminapentrucandeladinsuflet...silie-novikov/
  #222  
Vechi 14.11.2013, 22:50:18
bogdan81 bogdan81 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2011
Mesaje: 1.270
Implicit

De la primul rand, ala cu carnetelul de pensii care e lepadare, am renuntat sa mai citesc.
Mi-am dat seama ca e un tacanit.
  #223  
Vechi 14.11.2013, 22:53:26
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan81 Vezi mesajul
De la primul rand, ala cu carnetelul de pensii care e lepadare, am renuntat sa mai citesc.
Mi-am dat seama ca e un tacanit.
N-am ajuns la primul rand, m-am oprit la titlu (partea cu "pantalonii la femeie"), am renuntat sa mai citesc.

Antonia, te stiu o persoana serioasa. Chiar daca articolul acela atinge si problema cip-urilor ce prezinta interes pentru tine, nu cred ca trebuie popularizat, pentru ca e de-a dreptul ridicol.

"Femeile își taie părul, se vopsesc. Rujul de buze este făcut din copii uciși prin avort, din embrioni, din copii avortați – iau materie primă, iar voi… în gură o băgați și o înghițiți, mâncați. Săvârșiți un ritual satanic!"

Last edited by ioanna; 14.11.2013 at 23:03:17.
  #224  
Vechi 14.11.2013, 22:54:51
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan81 Vezi mesajul
Mama, hai ca m-ai dat pe spate cu chestia asta. Daca a observat creatorul lui...
Ce mai pot eu sa zic ?
Am cautat materialul filmat pe internet, dar nu l-am mai gasit. Da, era vorba de o echipa de cercetatori care au primit aceasta misiune de a realiza computere din ce in ce mai mici. Unul dintre ei a devenit apoi crestin si a regretat ca s-a facut partas la asa ceva. A facut legatura cu textul Apocalipsei abia dupa ce s-a incheiat cercetarea si dupa ce a fost creat cipul.
  #225  
Vechi 15.11.2013, 00:02:48
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan81 Vezi mesajul
De la primul rand, ala cu carnetelul de pensii care e lepadare, am renuntat sa mai citesc.
Mi-am dat seama ca e un tacanit.
Asta daca mai aveai urme de indoiala:

Părintele Vasile Novikov - fragment din predica sa
http://www.youtube.com/watch?v=umUAiN3AloU

Nu stiu ruseste, nu stiu daca il traduc astia corect dar daca e asa... e trist.
Oricum, si din mimica se vede ca nu prea e in apele lui.

Oricum, e bun de vazut care sunt "sfintii parinti" ai cipofobilor de la noi.
Doar asta si e o lectie in sine, nu mai trebuiesc alte argumente.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 15.11.2013 at 00:29:50.
  #226  
Vechi 15.11.2013, 01:13:44
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
decit in mintea unor zeloti orto, din care uni au fost facuti ce numesc eu sfinti "politici" gen Paisie Aghioritul.
Probabil nu stii nimic despre Parintele Paisie Aghioritul, e o carte scrisa de un grec. A fost un mare facator de minuni, deja e considerat sfant, probabil nu va mai dura mult canonizarea.
  #227  
Vechi 15.11.2013, 01:16:30
eliza-georgiana eliza-georgiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Asta daca mai aveai urme de indoiala:

Părintele Vasile Novikov - fragment din predica sa
http://www.youtube.com/watch?v=umUAiN3AloU

Nu stiu ruseste, nu stiu daca il traduc astia corect dar daca e asa... e trist.
Oricum, si din mimica se vede ca nu prea e in apele lui.

Oricum, e bun de vazut care sunt "sfintii parinti" ai cipofobilor de la noi.
Doar asta si e o lectie in sine, nu mai trebuiesc alte argumente.
daaa... ce sa ne mai framantam!! mai bine ne uitam la lumea lui banciu ca si el tot in acelasi duh graieste: ce ba, voi sunteti tampiti, ce va trebuie rosia montana, nu vedeti ca nu sunteti in stare... cine credeti voi ca va mai ofera vreodata in vietile voastre patetice asemenea felie!!? vreti sa muriti de foame... pai fracturarea hidraulica e buna ba! prostilor care sunteti prosti... nu stiti ca in spatele boicotului de la Pungesti e tot Rusia ba (in frunte tot cu bosv-ul clar!)... io sunt mandru ba ca sunt european, nu mai exista granite, ca noi d-asta am intrat in europa ba! sa ne fie mai bine, incultilor care sunteti!!!

dar cu siguranta ,la o adica, daca-l intrebi, e crestin dintr-ala ortodox pana-n maduva... oooo ce frumos ce spune, te mangaie la suflet... eu am crezut ca-l vad pe Alin al nostru, pe cuvantu' meu!!

crestinul ortodox de azi percepe vietile sfintilor ca pe niste basme care la care se uita tamp sau zambind sagalnic mormaind in barba "mda... frumos", dar gaseste c/au trait niste vremuri de mult apuse, vremuri in care nu aveai nevoie nici de televizor ca sa-ti umpli viata, nici macar de frigider ca sa-ti duci traiul. si a gasit solutia impaciuitoare: nevointa inteligenta!! boierie tata!! adica sa fim intelesi: necesitatea nu e moft, da? suntem in secolu' 21, asa ca tre' sa ne raliem la norme in trend si la o adica de ce nu, crestinul perfect "ortodox" este acela care va accepta sa-L ia pe Hristos implantat in cipuri... eventual sa fie si scanat la fiecare participare liturgica, nu de alta dar daca orice site foloseste cookieuri sa-i fie si lui inregistrata prezenta si "evlavia"! ce lume minunata se asterne!! si noi, ba astia prostii, nu ne invatam lectiile!!
Vai de capu' nostru!!! ce cateheza avem aici!!
  #228  
Vechi 15.11.2013, 01:19:38
eliza-georgiana eliza-georgiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Probabil nu stii nimic despre Parintele Paisie Aghioritul, e o carte scrisa de un grec. A fost un mare facator de minuni, deja e considerat sfant, probabil nu va mai dura mult canonizarea.
Inteligenta, oricît de mare nu e suficientă pentru a te curăta de prejudecăti. Cu cît inteligenta e mai mare, cu atît prejudecata e mai voinică, pentru că ai aparat s-o justifici. - Petre Tutea!!
asa ca te omori degeaba cu corecturile :)
  #229  
Vechi 15.11.2013, 01:23:31
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
N-am ajuns la primul rand, m-am oprit la titlu (partea cu "pantalonii la femeie"), am renuntat sa mai citesc.

Antonia, te stiu o persoana serioasa. Chiar daca articolul acela atinge si problema cip-urilor ce prezinta interes pentru tine, nu cred ca trebuie popularizat, pentru ca e de-a dreptul ridicol.

"Femeile își taie părul, se vopsesc. Rujul de buze este făcut din copii uciși prin avort, din embrioni, din copii avortați – iau materie primă, iar voi… în gură o băgați și o înghițiți, mâncați. Săvârșiți un ritual satanic!"
Tipul care predica asa ceva are nevoie de un interviu cu baietii aia voinici in alb...nu, nu ingerii
  #230  
Vechi 15.11.2013, 09:55:01
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

""Rujul de buze este făcut din copii uciși prin avort, din embrioni, din copii avortați – iau materie primă, iar voi… în gură o băgați și o înghițiți, mâncați. Săvârșiți un ritual satanic!""

What?! De unde au mai scos-o si pe asta?! Asta chiar are nevoie de dovezi inainte sa apara scrisa asa pe oriunde...

e luat depe pagian de blog postata de antonia.

Last edited by Corinusha; 15.11.2013 at 10:13:29.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce spuneti de actele biometrice? Daniel777 Stiri, actualitati, anunturi 107 12.10.2010 00:02:47
Despre absurditatea cu pasapoartele biometrice mihailt Generalitati 50 30.09.2009 19:22:02
Ce se incearca cu actele biometrice? mihailt Generalitati 0 15.07.2009 03:30:05
Hotararea Sinodului Bisericii Ortodoxe de Stil Vechi referitor la actele biometrice bunicu Stiri, actualitati, anunturi 2 24.03.2009 12:20:37
Despre actele de identitate electronice si intimitate BogdanF2 Generalitati 0 26.01.2009 21:23:30