Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 01.10.2006, 18:46:04
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Raspuns pentru toti cei care au postat astazi:

Va rog sa ma credeti ca nu vreau sa ma dau mare, expresia voastra. Alta este nemultumirea mea: ca atunci cand cineva nu intelege sau nu stie ceva, imediat sare invocand anumite motive sau acuze. Nu vreau sa jignesc sau sa acuz pe cineva. Ceea ce as vrea, din tot sufletul acesta amarat al meu, este ca voi, cei tineri si foarte tineri, sa va informati. Voi nici nu realizati cat sunteti de norocosi, ce comori de intelepciune aveti la dispozitie. Dumnezeule, nu va cere nimeni intelepciunea sau cunostintele unei persoane mature. Le veti avea la timpul potrivit, dar pentru asta cititi, informati-va, intrebati, acumulati cunostinte, pur si simplu exploatati-i pe cei care vedeti ca stiu ceva in plus fata de voi si sunt dispusi sa ofere. Voua nu trebuie, nu este obligat sa va placa ce-mi place mie. Fiecare e liber sa se informeze in domeniul de care se simte atras. Poate sunt mai dura, asa sunt eu, asa am fost dintotdeauna, dar nu din rautate si nici pentru a-mi face imagine. Dati-mi macar un motiv pentru care as urmari sa-mi fac imagine.

Revin si spun cum am mai spus si la topicul despre biblioteca: ma pasioneaza studiul stiintelor oculte, nu practicarea lor, Doamne fereste-ma! In topicul "De ce crezi in Dumnezeu?" am povestit cum am fost victima a farmecelor, a magiei, care nu-i nici alba, nici neagra, este lucru necurat. Niciodata nu as face asa ceva. Dar este curiozitatea de a afla niste lucruri, de a ma informa si despre partea omului nevazuta in oglinda, asta ma intereseaza, in primul rand. Prin stiinte oculte, din cate stiu eu, nu se intelege doar practicarea vrajilor sau farmrcelor. Asa ceva nu ma intereseaza! Eu cred in Dumnezeu, cum sa nu cred? altfel nu as avea ce cauta pe forumul asta, de aceea niciodata nu voi apela niciodata la lucruri necurate. Insa nimeni nu-mi poate interzice sa ma informez.
Si, intamplarea a facut ca aseara sa gasesc un articol despre copilul Vladut pierdut si gasit mort in zona unei manastiri de langa Tulcea. Poate, daca voi avea curaj, (cand spun lucrul acesta trebuie sa ma intelegeti, ca efectiv, mi-e frica de reactiile oamenilor care-l pun pe diavol in fata cand nu stiu sa explice ceva sau mintea lor refuza sa creada ca asa s-a intamplat) am sa povestesc asta-seara, poate mai tarziu, ce mi s-a intamplat in zilele cand copilul era cautat si inca traia.

Din nou, va rog, nu mai interpretati eronat chiar totul. Sigur ca am si eu vina mea, sunt om si supus greselilor, si eu sunt de multe ori superficiala (trec printre randuri fara atentie sau gandindu-ma la altceva) si de aici, iar neintelegeri!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
rugaminte anaid37 Rugaciuni 8 21.07.2012 13:35:17
Rugaminte la dvs. MariusPetre Generalitati 14 16.09.2010 15:36:45
rugaminte brindusa Teologie si Stiinta 0 06.01.2010 21:06:52
Rugaminte Tia Rugaciuni 9 04.12.2009 14:53:49
Rugaminte eduardd Slujba inmormantarii 5 12.10.2009 22:52:03