Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #15  
Vechi 18.12.2009, 18:41:04
maniucu's Avatar
maniucu maniucu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2006
Locație: -
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caliyo Vezi mesajul
maniucu,
ti-am mai zis, te inteleg perfect. Sfatul meu e sa actionezi intelept, adica sa iti faci niste rezerve de bani care sa iti ajunga la cheltuielile macar pe 2-3 luni, doar asa te poti inhama sa iti dai demisia si sa cauti de lucru in alta parte. Si nu e obligatoriu sa te duci in alt domeniu , dar macar sa ai mai mult timp liber pe care sa il petreci cu familia, prietenii sau pur si simplu pt tine, pt sufletul tau. Cand te duci la serviciu, du-te cu speranta ca zbuciumul asta se va sfarsi intr-un viitor apropiat si ca va urma o perioada mai placuta. Eu asa ma incurajam cand nu imi placea la serviciu, imi ziceam ca trebuie sa mai suport un timp si apoi imi va fi mai bine.
Cat priveste invatamantul , ia-ti gandul. Din pacate, e un domeniu in care nu ai prea multe satisfactii, nici materiale, nici spirituale. Copiii nu mai sunt interesati de nimic, obraznicia atinge cote maxime, respect din partea nimanui...
cel mai mult ma tem, in cazul in care as ramane fara serviciu, nu ca nu ma pot intretine o perioada de cateva luni 2-3..nu mai mult, dar pt ca as avea intrerupere la cartea de munca
ma gandeam la varianta cu invatamantul particular...poate acolo exista alta mentalitate.
__________________
"Să ne bucurăm si să mulțumim bunului si înduratului Dumnezeu pentru toate."
Părintele Paisie Olarul
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ce afacere personala v-ar placea sa aveti ? Mirela0110 Generalitati 32 06.12.2011 12:30:29
Huidu la "Voluntari de profesie" VladCat Generalitati 0 28.01.2011 20:21:35
Preotul si altii din cler - profesie/har pentru toata viata? sophia Preotul 6 14.03.2010 19:02:25
Ce profesie luceafaruldincer Din Noul Testament 1 11.12.2009 11:04:02
Cersetoria=nevoie sau profesie? corbu Reguli in Biserica 38 26.09.2009 21:33:56