Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 10.06.2011, 21:52:38
mirela.b
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cristinittta Vezi mesajul
Bine v-am gasit!

Cautand informatii despre Dr Simoncini am ajuns sa-mi fac cont pe forumul acesta.
Site-ul il cunosc mai demult si e printre preferatele mele.

Eu am ajuns in situatia de a decide "Incotro?" pentru ca am cancer.
De fapt nu "incotro?" ( caci fac si chimioterapie din iunie anul trecut), ci cat e de adevarat ceea ce se spune despre tratamentul acesta cu bicarbonat? Cei care-l accepta ca o varianta spun ca nu are efecte adverse, cei care nu-l accepta spun ca poate face si rau. Pe cine sa mai cred? Faptul ca a fost exclus din Ordinul medicilor in 2003 are vreo legatura cu eficienta tratamentului sau?
Filmuletele acestea iarasi ma pun pe ganduri:
"CANCRO - LE CURE PROIBITE" http://www.youtube.com/watch?v=hKdnZ...eature=related
Simoncini hidden camera http://www.youtube.com/watch?v=uvVYn...eature=related
Sa fie cumva trucat al 2-lea filmulet?
In afara de medicii cu care Dr Simoncini colaboreaza, nimeni nu accepta ideea lui.
De ce oare? Este un medic excroc? Atunci cum de reuseste sa adune atata lume la conferintele lui din Statele Unite? Aceste intrebari si multe altele inca ma macina...

Despre mine si boala mea:
http://www.avantaje.ro/forum/viewtop...er=asc&start=0
http://www.casa-romanilor.ch/forum/v...=1217&start=50 Primul salut
http://www.casa-romanilor.ch/forum/v...t=655&start=25 caut cunostinte in Geneva

Am ajuns in faza de a mi se recomanda de catre Dr Simoncini un alt doctor in Elvetia pentru tratament. Deja am gasit o familie de romani cu suflet mare unde sa locuiesc in timpul tratamentului. Faptul ca Dr Chervet din Elvetia nu-mi raspunde la mesajul prin care-l avertizez ca pe 25 ianuarie 2010 as dori sa incep tratamentul, ma pune foarte mult pe ganduri. I-am mai trimis un alt e-mail in care-i ceream sa-mi dea macar cateva numere de telefon ale pacientilor care deja au folosit tratamentul... caci mi se par mult prea putine marturii online, daca au fost "rezolvate" atatea cazuri. Nici un raspuns inca...

Asadar, fie ca Dumnezeu sa-mi arate calea cea dreapta!
Sunt inca indecisa, cam 50% pentru tratament, 50% impotriva tratamentului...

Sa-l cred sau nu pe dr Simoncini era una, dar acum sa-l cred sau nu si pe David Icke www.davidicke.com mi se pare prea mult...


Cristinittta
sanatate multa,putere si rabdare sa-ti daruiasca Dumnezeu.Si eu am trecut prin asa ceva, cu citostatice, raze....dar cu nadejde in Dumnezeu si cu un regim alimentar strict sunt mai bine.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 10.06.2011, 21:53:36
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotland The Brave Vezi mesajul
Pai erau in faza terminala amandoi.Puteti sa adaugati un bun sfat in acesta situatie..exista un ,,bucket list"pentru multi din lumea asta.Nu exista doamna un mod uniform de a primi moartea.Fiecare o primeste in felul sau.Ei au primit-o in felul lor.Este o poveste de viata,luati-o ca atare,in contextul diversitatii lumii.Cum spunea regretatul Fanus Neagu moartea nu intarzie la nici o intalnire.Vine la toti asa ca fiecare va avea sansa sa o intampine intr-un mod mai..potrivit decat cei doi.Depinde din ce perspectiva privesti situatia.Filmul ofera o perspectiva,nu o regula generala desi pe mine personal nu m-ar deranja sa fac pasul dincolo cu seninatatea personajul intruchipat de Freeman.Bineinteles ca fiecare poate privi in felul lui filmul dar,ca o regula generala,toti vor avea prilejul sa stea fata in fata cu propriul sfarsit.Mai departe....toti avem in noi,desi putini recunosc,un bucket list.Nu trebuie sa fiti de acord cu mine :)
A , nu! Nu m-ati inteles! E OK ce-au facut ei! Ma refeream la faptul ca nu am vazut in film infruntarea propriu-zisa a bolii (a cancerului) ci mai bine zis infruntarea mortii. Ei stiau ca vor muri si atunci ce-au zis? Ia sa venim noi in intampinarea mortii cu zambetul pe buze!
Reply With Quote
  #33  
Vechi 10.06.2011, 22:07:38
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
A , nu! Nu m-ati inteles! E OK ce-au facut ei! Ma refeream la faptul ca nu am vazut in film infruntarea propriu-zisa a bolii (a cancerului) ci mai bine zis infruntarea mortii. Ei stiau ca vor muri si atunci ce-au zis? Ia sa venim noi in intampinarea mortii cu zambetul pe buze!
Doamna,ma declar vinovatul de serviciu.Daca as primi un banut pentru fiecare moment cand am auzit,din partea unei doamne sau domnisoare, expresia ,,Nu m-ai inteles"as fi un om extrem de bogat.In banuti evident :) Ca de obicei iar am inteles pe dos,nu este de vina aceea coasta lipsa a lui Adam,el doar a acceptat marul fara sa inteleaga prea bine ce se intimpla.Probabil ca un zambet l-a terminat complet si de atunci si pana acum, noi barbatii suntem deficitari in comunicare:) Zambim,intelegem altceva si va dam dreptate la final.Ma retrag cu coada(care imi iese de obicei de sub haina) intre picioare,daca am reusit sa va fac sa zimbiti probabil ca mai plec cu un dram de onoare :)
Reply With Quote
  #34  
Vechi 10.06.2011, 23:06:53
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotland The Brave Vezi mesajul
Doamna,ma declar vinovatul de serviciu.Daca as primi un banut pentru fiecare moment cand am auzit,din partea unei doamne sau domnisoare, expresia ,,Nu m-ai inteles"as fi un om extrem de bogat.In banuti evident :) Ca de obicei iar am inteles pe dos,nu este de vina aceea coasta lipsa a lui Adam,el doar a acceptat marul fara sa inteleaga prea bine ce se intimpla.Probabil ca un zambet l-a terminat complet si de atunci si pana acum, noi barbatii suntem deficitari in comunicare:) Zambim,intelegem altceva si va dam dreptate la final.Ma retrag cu coada(care imi iese de obicei de sub haina) intre picioare,daca am reusit sa va fac sa zimbiti probabil ca mai plec cu un dram de onoare :)
Pai, ce sa faceti voi barbatii cu noi femeile? Ne iubiti asa cum suntem! Chiar daca uneori ne declaram neintelese....
Ati reusit sa ma faceti sa zambesc si pentru asta va multumesc!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #35  
Vechi 10.06.2011, 23:27:55
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cum sa nu mori de cancer?
Pai simplu, iti injectezi o solutie de bicarbonat si mori din cauza asta, nu de cancer.
AlinB, as vrea sa te intreb ce mesaj ai pentru bolnavii de cancer, care s-au vindecat, folosind bicarbonat de sodiu?
Reply With Quote
  #36  
Vechi 11.06.2011, 06:00:15
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Wow, ce logica stralucita, ce observatie profunda, ce descoperire ametitoare. Oare cum de nu s-a gandit nimeni la lucrul asta?
Marile descoperiri au lucruri simple la baza.
Si totusi, nu i-a fost dat oricui sa le descopere (repet intentionat acest cuvant, care spune multe).
Ci Dumnezeu este Acela care lumineaza pe cine crede El de cuviinta, cum crede si cand crede El.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 11.06.2011, 10:38:54
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
AlinB, as vrea sa te intreb ce mesaj ai pentru bolnavii de cancer, care s-au vindecat, folosind bicarbonat de sodiu?
Pot să am eu un mesaj pentru ei? "Bucurați-vă că mai există și mila Domnului!"
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #38  
Vechi 11.06.2011, 15:15:55
Golbi_ Golbi_ is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.01.2010
Mesaje: 98
Implicit

Industria de medicamente, industria petrolului, industrie = profit. Profitul nu tine cont de om, tine cont de bani. Sistemul monetar bancar care guverneaza lumea este cauza lipsurilor pe care le indura oamenii. Din cate stiu eu, foametea este considerata principala cauza a deceselor in lume, la o simpla cautare pe google gasiti.
Foametea este din cauza lipsei banilor si a distrugerilor cauzate de goana dupa profit.
Drept urmare, stiu ca probabil o sa imi sara in cap multi cu asta, dar am privit documentarele din seria Zeitgeist, mai ales ultimele doua, Addendum si Moving Forward, iar acolo se explica in detaliu aceste probleme. Las la o parte partea in care se desfiinteaza religia, nu are sens sa facem polemici pe tema religiei, dar pe tema actualului sistem monetar-bancar care guverneaza lumea si pe faptul ca nu ne folosim de tehnologia pe care o avem ca sa asiguram hrana populatiei lumii si vindecarea bolilor acestea oribile, merita discutat. Eu privesc totul cu mintea deschisa, nu ma gandesc la conspiratii peste tot, ci doar cred ca am destula minte incat sa imi dau seama cand se pune in discutie o tema plauzibila.
Nu ma luati drept propagandist sau altceva. Vedeti si judecati fiecare.

http://zing.ro/zeitgeist-moving-forw...trecem_38.html
__________________
Conform unor statistici, circa 80% din statistici sunt false!...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Alcohol mouthwash si asociatia cu cancerul oral speranta1970 Generalitati 14 25.05.2021 11:02:02
Cancerul ovarian cristina mioara Generalitati 94 02.08.2011 19:49:56
Cancerul pulmonar - pericolul din umbra pentru nefumatori absolutep0wer Generalitati 4 14.09.2010 20:04:46
Nicotina, asociata cu cancerul mamar absolutep0wer Generalitati 2 26.08.2010 00:00:33
lupta cu cancerul mirela.b Umanitare 16 16.01.2009 15:05:49