Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 18.04.2011, 23:03:17
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Aceasta este o invatatura ortodoxa? Si cam cum trebuie sa ne rugam in timpul actului sexual? Si cui trebuie sa ne rugam?
Interesanta viziune,Melissa...nu iti pare?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 18.04.2011, 23:08:54
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
:))) Nu am inteles pentru ce sa ne rugam in timpul actului sexual? Pentru prelungirea lui?
:-))) asteptam sa ne explice Traditie1 ideea..

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Interesanta viziune,Melissa...nu iti pare?
Pai da, foarte interesanta ....Si chiar doresc o explicatie de la autor:-))
Reply With Quote
  #23  
Vechi 19.04.2011, 00:08:54
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Homosexualitatea e distructivă dar cred că ei trebuie
Inclusi sa impuna in programa scoalara materiale "educativa" prin care sa invete ca homosexualitatea e pura normalitate?

Sau panouri publicitare prin care sa sustina pe spatele copiilor ca homosexualitatea nu e o alegere ci innascuta?
Reply With Quote
  #24  
Vechi 19.04.2011, 00:10:57
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit esti expert in pozitii... cunosti multe

deci tu esti ala care arata cu degetul, in loc sa incerci sa indrepti anomalii; anomalii pe care Dumnezeu le-a pedepsit crunt. Si voi vreti sa va sculte oamenii pe voi astia care sunteti propavaduitorii nefirescului si al anormalitatii? Ati dezertat din normalitate si impuneti lumii perversitatea.
P.S: dupa cate ai insirat aici, se pare ca le-ai trait toate cate le-ai insirat, dom profesor... Doamne cate mai cunosti din anomaliile trairii umane
Citat:
În prealabil postat de aususerum Vezi mesajul
Primul lucru pe care il pot spune e ca am facut cont special pentru acest topic.

HMMMMMM.....

Se pare ca cei de aici priviti homosexualismul ca o boala si nu ca o constitutie genetica(asta e alta problema a religiei ). Am o veste buna pentru toti cei de aici.... orice om are in esenta sa si homosexualism .... altfel nu ati mai avea prieteni de acelasi sex. Ati fi precum leii care isi inlatura puii de sex masculin in momentul in care ajung la varsta maturitatii sexuale.

Aceste tipuri de parade nu sunt pentru a spala creierul ci sunt metoda lor de a arata ca nu le este rusine de cine sunt ei ca persoana. Parade fac pentru a putea sa intalneasca altii semeni ce li se aseamana.....echivalent cu gratarul la care tot romanul mediu il face in momentul in care vine vremea buna (se poate asemui la extremis ca jertfa adusa unui zeu ce aduce vremea cea buna).

Apropo de pofte necurate si alte ciudatenii de felul asta. Intrebati-va preotul daca e crestin sa faci felatie sau cunnilingus ... daca e crestineste sa faci sex inainte de casatorie ... daca e crestineste sa iti pui sotia in diverse pozitii doar pentru ca va place si nu pentru ca vreti sa faceti copii de fiecare data cand va iubiti precum Adam si Eva.

Ce va faceti daca se dovedeste ca veti avea copilul homosexual (...si apropo asta este o idiotenie, iar cei ce se vor uita un pic la semnificatia latina isi vor da seama ca nu inseamna nici pe departe om care se culca cu o persoana de acelasi sex....) ... ii veti da vomitive in timp ce il fortati sa se uite la filme XXX intre persoane de acelasi sex ... ii veti face electrosocuri?... doar doar o scapa de boala?

Nu va place de doi barbati care o fac...dar vai ce va mai plac doua fete(sau mai multe).... asta pentru cei care sunt barbati si poate un pic si pentru femei.

Nu uitati ca printre voi sunt "homosexuali" de care nici nu stiti si cu care sunteti prieteni buni.

Nu uitati ca in istorie au existat foarte multi oameni homo sau bisexuali....vezi Iulius Caesar... Alexandru cel Mare ... Leonardo da Vinci ... Socrate ... Marcel Proust ... Eleanor Roosvelt ... Maria Antoaneta ... Papa Benedict al IX ... asa ca sa zic doar de cativa...Ca sa nu mai zic de faptul ca purtati haine ce au fost create sau inspirate dupa designeri gay .... ca de multora le place Versace care era gay...

Nu mai fiti xenofobi, ipocriti , speriati.

P.S. : imi cer scuze daca am mai papat litere .... sau nu am pus virgulite pe unde trebuia...

DESCHIDETI OCHII SI TRAITI VIATA VOASTRA NU PE CEA CE VI SE SPUNE CA TREBUIE SA O TRAITI.... SI FITI MAI BUNI SI MAI GENEROSI ....CA SUNTEM TOTI FIII LUI DUMNEZEU... ORICE FORMA O AVEA EL (CATOLICA, CRESTINA,BUDISTA,LAMAISTA...ETC.)
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu

Last edited by marioad24; 19.04.2011 at 00:13:44.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 19.04.2011, 00:28:38
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aususerum Vezi mesajul
Primul lucru pe care il pot spune e ca am facut cont special pentru acest topic.
Nu trebuia sa spui, se vede. Si nu esti singurul.

Citat:
Se pare ca cei de aici priviti homosexualismul ca o boala si nu ca o constitutie genetica(asta e alta problema a religiei ).
Sau problema celora care cred ca pot manipula stiinta pentru a le scuza apucaturile.

Citat:
Am o veste buna pentru toti cei de aici.... orice om are in esenta sa si homosexualism .... altfel nu ati mai avea prieteni de acelasi sex.
Serios? Pentru tine toate relatiile familiale, sociale, profesionale sunt probabil o mare orgie..

Citat:
Ati fi precum leii care isi inlatura puii de sex masculin in momentul in care ajung la varsta maturitatii sexuale.
Avem pretentia ca suntem pe cat se poate (si incercam cat mai mult) deasupra instinctelor.
Dvs. se pare ca va straduit sa va coborati sub ele sau ma rog, cel putin acesta este nivelul de la care judecati lumea, relatiile interumane, etc.


Citat:
Aceste tipuri de parade nu sunt pentru a spala creierul ci sunt metoda lor de a arata ca nu le este rusine de cine sunt ei ca persoana.
Cine ar incerca cu orice pret sa demonstreze ca e destept decat un om prost?
Ceea ce arata ca exista un complex pe care incearca sa si-l trateze.
N-ar fi mai bine sa mearga la psiholog sau si mai bine la Biserica?
La Biserica ar putea primi un pachet promotional: scapi de homosexualitate, scapi si de rusinea de a fi homosexual.

Citat:
Parade fac pentru a putea sa intalneasca altii semeni ce li se aseamana.....echivalent cu gratarul la care tot romanul mediu il face in momentul in care vine vremea buna (se poate asemui la extremis ca jertfa adusa unui zeu ce aduce vremea cea buna).
De ce, n-au locuri specifice de intalnire, gratare?
Eu as dona unul, doar sa stea in padure (la gratar, desigur) si nu pe strazi frizand ridicolul.

Citat:
Apropo de pofte necurate si alte ciudatenii de felul asta. Intrebati-va preotul daca e crestin sa faci felatie sau cunnilingus ... daca e crestineste sa faci sex inainte de casatorie ... daca e crestineste sa iti pui sotia in diverse pozitii doar pentru ca va place si nu pentru ca vreti sa faceti copii de fiecare data cand va iubiti precum Adam si Eva.
Sunt aspecte care s-au intors deja pe toate partile aici pe forum.
Ia si studiaza daca chiar esti pasionat de aspectele astea.

Sexul in cadrul casatoriei intr-adevar poate nu e 100% reproductiv dar:
1. este SI reproductiv.
2. Este o relatie dintre barbat si femeie, cu binecuvantarea lui Dumnezeu.

Nu poti spune acelasi lucru despre relatiile homosexuale.

Citat:
Ce va faceti daca se dovedeste ca veti avea copilul homosexual (...si apropo asta este o idiotenie, iar cei ce se vor uita un pic la semnificatia latina isi vor da seama ca nu inseamna nici pe departe om care se culca cu o persoana de acelasi sex....) ... ii veti da vomitive in timp ce il fortati sa se uite la filme XXX intre persoane de acelasi sex ... ii veti face electrosocuri?... doar doar o scapa de boala?
Cred ca esti certat cu limba romana sau traiesti intr-o realitate futuristica homosexuala, apropo de acel "veti".
Poate vroiai sa spui "este"? Sau "are preferinte homosexuale" mai corect?

Sugestiile pentru "tratamentele" in cauza de unde sunt luate? Manual satisfacerii partenerului gay?

Citat:
Nu va place de doi barbati care o fac...dar vai ce va mai plac doua fete(sau mai multe).... asta pentru cei care sunt barbati si poate un pic si pentru femei.
Uite ca nu e valabil pentru toata lumea.
Cred ca ai uitat unde ai nimerit cand ai scos "argumentul" asta din manual.

Citat:
Nu uitati ca printre voi sunt "homosexuali" de care nici nu stiti si cu care sunteti prieteni buni.
Poate. Si unii poate isi bat nevasta si habar n-avem.
Ce ar trebui sa facem?

Citat:
Nu uitati ca in istorie au existat foarte multi oameni homo sau bisexuali....vezi Iulius Caesar... Alexandru cel Mare ... Leonardo da Vinci ... Socrate ... Marcel Proust ... Eleanor Roosvelt ... Maria Antoaneta ... Papa Benedict al IX ... asa ca sa zic doar de cativa...Ca sa nu mai zic de faptul ca purtati haine ce au fost create sau inspirate dupa designeri gay .... ca de multora le place Versace care era gay...
Poate unii au fost, altii doar i-ati inrolat voi la propaganda.
Care este relevanta?

Citat:
Nu mai fiti xenofobi, ipocriti , speriati.
Nu suntem nici una din astea. Bucura-te.

Citat:
P.S. : imi cer scuze daca am mai papat litere .... sau nu am pus virgulite pe unde trebuia...
Sa dea Domnul sa-ti fie asta singurul pacat.

Citat:
DESCHIDETI OCHII SI TRAITI VIATA VOASTRA NU PE CEA CE VI SE SPUNE CA TREBUIE SA O TRAITI....
Hmm..pai hai sa-ti explic simplu, crestinismul se bazeaza pe alegere, deci viata crestina este o alegere si nu o impunere.

Pe cand tu crezi ca homosexualitatea nu este o alegere ci iti este impusa, deci nu traiesti de fapt viata care ti-ai dori-o ci cea care ti-a fost impusa de circumstante genetice si mai stiu eu ce minciuni crezi tu..

Asadar cine traieste o viata pe care a ales-o si cine una care i-a fost impusa (si se bucura de aceasta sclavie?).

Citat:
SI FITI MAI BUNI SI MAI GENEROSI ....CA SUNTEM TOTI FIII LUI DUMNEZEU... ORICE FORMA O AVEA EL (CATOLICA, CRESTINA,BUDISTA,LAMAISTA...ETC.)
Pardon nu prea, tu ai un fel de dumnezeu care daca ar fi sa credem ca e unul si acelasi care zici tu e cam mincinos si ipocrit avand in vedere formele contradictorii de manifestare, pardon dar noi credem in Altul.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 19.04.2011, 00:30:37
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Eugen7 Vezi mesajul
Stim ca zilele acestea in judetul Brasov a fost organizata parada homosexualilor.

In propria casa fiecare e liber sa faca ce vrea, dar in public manifestarile trebuie sa tina cont de vointa majoritaii oamenilor.
In casa la el fiecare poate sa faca sex pe unde vrea si cum vrea... si in nas si in ureche... treaba lui, e libertatea lui.

Daca ii acceptam pe homosexuali sa se manifeste public, de ce sa nu ii acceptam si pe pedofili? sau pe zoofili? sau pe necrofili?

Cum apar homosexualii in public promovand "iubirea trupeasca" intre persoane de acelasi sex, pot aparea si pedofilii, dragut cu cate un copilas de mana, promovand acest fel de "iubire fata de copii"... (iertati-ma dar nu pot intra in amanunte. Consider ca un psihiatru ar fi cel mai in masura sa ofere detalii.)

De asemenea pot sa apara si zoofilii, tinand de lant o capra sau vitica sau mai stiu eu ce animalut, promovand in acest fel "dragostea fata de animale". Pot arata sugestiv ce "pozitii" ar fi indicate pentru "inceputul" acesti "iubiri trupesti" cu animalele... (ma opresc aici.)

De asemenea pot aparea si necrofilii in parade publice, impingand (sau tragand) cate un cadavru, promovand in acest fel "dragostea fata de cei adormiti"... (nu mai continui, intelegeti de ce.)

Asadar sa luam aminte fratilor!

Edmund Burke spunea: "singurul lucru necesar ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic."
Mai frate relatiile homosexuale se fac cu acordul celor doi,intre persoane majore,nu cred ca se poate compara asa ceva cu pedofilia care inseamna violarea sau ademenirea unui minor/minora spre a intretine relatii sexuale de o persoana majora sau cu zoofolia care inseamna violarea unui animal sau cu mai stiu eu cu ce.

Chiar Dumnezeu Iisus Hristos zice ca unii barbati se nasc fara atractie fata de femei,"Că sunt fameni care s-au născut așa din pântecele mamei lor;sunt fameni pe care oamenii i-au făcut fameni, și sunt fameni care s-au făcut fameni pe ei înșiși, pentru împărăția cerurilor. Cine poate înțelege să înțeleagă.".
Unii din acesti "fameni din pantecele maicii lor" ajung homosexuali de ce sa ii osandesti asa?
In creatie dupa cadere au aparut anumite anomalii,homosexuali sunt niste oameni care sunt bolnavi.

Sfantul Apostol Pavel zice de gravitatea acestui pacat ca fiind aceasi ca a masturbarii (malahiei) sau a furtului,sau a desfranarii cred ca se exagereaza un pic gravitatea acestui pacat.
Vedeti citatul din Sfantul Apostol Pavel:
"9. Nu știți, oare, că nedrepții nu vor moșteni împărăția lui Dumnezeu? Nu vă amăgiți: Nici desfrânații, nici închinătorii la idoli, nici adulterii, nici malahienii, nici sodomiții,
10. Nici furii, nici lacomii, nici bețivii, nici batjocoritorii, nici răpitorii nu vor moșteni împărăția lui Dumnezeu. "
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 19.04.2011, 04:01:40
aususerum aususerum is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.04.2011
Mesaje: 3
Implicit

dar ce disectie ca la carte mi s-a facut pe text....bineinteles cu extragere din context astfel incat sa se poata distorsiona..... gen stirile de pe la toate televiziunile. Ultimul exemplu de acest fel fiind cel cu radioactivitatea din lapte datorata norului radioactiv de la Fukushima...ca de .... chiar daca era de 6 ori sub normal...au trebuit sa sublinieze radioactivitatea.

Asa revenind la oile noastre.... Unu la mana ...nu este manipulare a stiintei este un fapt verificabil si recunoscut. De unde rezulta ca nu este o apucatura sau iluzie sau eu stiu mai ce vedeti prin asta.
Doi -----> relatiile familiale nu sunt o orgie(ce repede va fuge mintea la desfranare :P)... am aratat numai faptul ca este la fel verificabil..... si de femeia se trage din barbat... de unde rezulta ca totul exista in noi.(deja ma astept la o malformare a ce am scris la acest punct)
Trei -----> Ai subliniat bine partea cu incercatul de a fi peste instincte desi eu nu cred ca este cineva peste ele. Ia sa nu bei apa cand iti este sete.... sa vedem in cat timp preiau instinctele fraiele....bine ca este un exemplu pueril dar incerc sa nu fiu dur...
Patru-----> treaba cu buchetelul si rusinea .....hmmmm nu e crestinesc si cred ca o sa devin mai dur ... nu cred ca te-ar lasa cineva din biserica sa faci asta ...cat despre psiholog , se pare ca ai ajuns iar pe taramul bolii ....ceea ce nu este(la homosexualitate ma refer ca sa nu se inteleaga altceva).
Cinci------> la partea cu gratarul se pare ca nu exista pe google sau in vreo carte un contratac si ai dat-o in bara.
Cu romana nu sunt certat asa de rau ...dar ce sa faci daca nu gandesti in context mai larg .... ca de exemplu acel "veti " are semnificatie de "posibil sau nu" cu actiune ce urmeaza sa se produca in viitor.

LA PARTEA DE SUGESTII PENTRU TRATAMENT NU ESTE LUAT DIN MANUALUL GAY. SUNT EXPERIMENTE FACUTE DE CATRE OAMENI DE STIINTA IDIOTI CARE LA FEL CREDEAU CA HOMOSEXUALISMUL ESTE O BOALA... SI CARE AU DAT-O CU STANGUL IN DREPTUL .

Cat despre marii oameni din istorie despre care crezi ca au fost trecuti pe lista gay-lor imi pare rau dar asta este... acum sa nu arunci cartile de istorie sau mai rau... sa interzici copilului sa citeasca despre Iulius Caesar sau da Vinci , s.a.
Cand vine vorba despre alegre aici o dai in bara pentru ca tu nu ai ales sa fii ortodox... ai ajuns ortodox pentru ca parintii tai sunt ortodoxi....la fel de bine puteau fi si catolici....de unde rezulta ca tu nu ai ales religia ci ea te-a ales pe tine...
Intotdeauna o sa traiesc viata pe care o doresc pentru ca ea creeaza valori cu aplicabilitate in viitor.....nu pot fi un ascet.

Mai spunea cineva ca le-am trait pe toate si le-am incercat pe toate. NU... nu le-am trait pe toate si nici nu le-am incercat.... si nici nu sunt homosexual dupa cum sigur cred ca sunt catalogat in urma a ceea ce am scris.

La capitolul credinta sunteti niste incuiati pentru ca nu v-ati gandit la faptul ca Dumnezeu s-a prezentat diferit fiecarei culturi de-a lungul timpului... deoarece nu toti il vad la fel....ca sa nu mai spun ca aveti nevoie de o biserica astfel incat sa puteti sa credeti in El. Cand defapt El este cu tine oricand nu doar intr-un lacas anume amenajat(citeste manuscrisele de la Marea Moarta).
In caz ca nu stiati sunt multe lucruri pe care le credeti crestinest dar care au fost transpuse de la paganism astfel incat sa se accepte religia mai usor..... mai acum 2000 de ani credeam in Zamolxe.Lucrul asta a fost bun pentru ca avand o religie pagana cu un singur zeu oamenii au acceptat mai usor tranzitia.
Dumnezeu exista .... si voi vedeti doar o parte a lui. Cea aratata de catre o mana de oameni pentru restul populatiei. Asta ma duce cu gandul la catolici care desi sunt cam ca noi ei nu cred in diavol sau in posedari.... lucru care se bate cap in cap cu ce predica... la ortodoxi e mai flexibil dar la fel se spune sus si tare ca nu se fac exorcizari... nu de alta dar nu am auzit niciun paroh sa zica de cineva care face exorcizari.... Plus faptul ca si preotii pot vedea lucruri ce se pot intampla datorita harului si a lucrurilor pe care le invata.

Mai sunt multe lucruri ce trebuiesc spuse dar ma rezum la atat momentan... astept retalieri
Reply With Quote
  #28  
Vechi 19.04.2011, 09:36:47
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit legea junglei

Citat:
În prealabil postat de aususerum Vezi mesajul
Ati fi precum leii care isi inlatura puii de sex masculin in momentul in care ajung la varsta maturitatii sexuale.
Se vede treaba ca nu cunoasteti insemnatatea acestui gest in lumea animala...
De obicei un leu nu-si va ucide proprii pui.Masculii care vin la putere,luand teritoriul altui mascul(dupa castigarea unei lupte)va ucide puii care sunt conceputi cu fostul mascul dominant-aceasta ca sa previna ca genele celuilalt mascul sa fie mostenite,si deasemeni va ucide puii si pt ca leoaica va intra in scurt timp in calduri(natura a facut ca acest lucru sa fie posibil,in cazul in care puii mor din diverse cauze,femela sa fie apta sa dea alte generatii,iar familia sa fie inlocuita).Masculii au invatat ca pot avea proprii lor mostenitori de gene daca ucid puii altor masculi rivali.Este oribil,insa aceasta este calea animalelor de a supravietui in salbaticie.

De observat,ca leii ucid TOTI puii,indiferent de sex: pui femele si pui masculi laolalta...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 19.04.2011, 10:09:20
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cum ziceam mai sus, exemplu tipic de "atheistic brainswash".

M-as fi apucat la prima jumatate de "argumente" sa-ti arat prostia din "informatiile" cu care te hranesti dar ajung si la a doua parte unde nu mai este eroare rationala ci doar rautate gratuita si mizerie sufleteasca am zis ca n-are sens.

Un om care se scalda in ura si dispret nu poate judeca limpede.
Sa dau exemple din Biblie e mizerie sufleteasca!? In sfarsit vad ca ne intelegem.

Nu as avea probleme cu Biblia, pe care o vad ca o alegorie/metafora antica, daca n-ar fi atati crestini habotnici care s-o predice ad literam sau selectiv dar cu pretentia ca e 100% adevarata. Privita mai lejer, Biblia arata evolutia morala a unei comunitati dar unii se incapataneaza sa creada ca aceasta evolutie s-a oprit acu 2000 de ani cand exemplele pe care le-am dat erau considerate ok. Inteleg ca homosexualii erau priviti drept bolnavi acu' 2000 de ani cand bolile erau cauzate de pacate dar sunt totusi 2000 de ani de atunci, chiar daca mai bine de 1000 au apartinut religiei. Mi-ar fi placut sa intelegi ca exemplele date se leaga nu de vreun principiu moral, ci de procreere. Se cheama selectie naturala. Homosexualii nu-si perpetueaza genele, exceptie facand acei homosexuali care fortati de societate isi intemeiaza familii heterosexuale (poate ai vazut American Beauty). Ori noi vrem sa ne perpetuam genele chiar daca nu personal, iar homosexualii diminueaza sansele ca genele noastre sa treaca mai departe. Mai exista si componenta sociala. Cei care reusesc sa treaca peste prejudecati se pot concentra la lucrurile cu adevarat importante. In fine, sunt optimist sa cred ca pana la urma veti intelege ideile si nu va veti mai lega de amanunte mizerabile, chiar daca sunt preluate din Biblie.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 19.04.2011, 10:11:39
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
ce ai vrut sa spui mai? N-am inteles nimic. Faci slalom printre cuvinte ca sa spui ce? Esti sau nu homo?
Nu sunt homosexual, dar sunt ateu, ceea ce e mai grav :) Ma refer la o statistica facuta in SUA unde oamenii ar vota mai degraba un homosexual presedinte decat un ateu.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
castrarea pedofililor miti29 Generalitati 108 19.07.2012 07:00:46
Vindecarea Homosexualilor cozia Homosexualitatea 184 28.10.2009 23:53:13
anunt pt brasov laurabv_21 Muzica Bisericeasca 0 07.03.2007 15:33:49
anunt catre oamenii din brasov laurabv_21 Stiri, actualitati, anunturi 0 27.02.2007 10:44:36