Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 07.10.2009, 18:05:17
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Andrei, l-am votat la inceput fara retineri. Acum tot fara retineri spun ca nu-l voi mai vota. O tara nu poate fi condusa doar pe baza ideilor care trec prin mintea unui singur om. Este nevoie si de ceilalti. El se pare ca nu a inteles asta. Se vrea singur in a conduce.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 07.10.2009, 18:42:41
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nici pe mine nu m-a convins ca poate fi un bun presedinte. Ne-a promis initial ca va starpi coruptia, iar acum legifereaza prostitutia si drogurile.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 07.10.2009, 19:06:54
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Cine credeti ca merita?Toti sunt o apa si un pamant.Dar care este cel mai ,,bun rau '' dupa parerea voastra?Merita Traian Basescu sa mai obtina un mandat?Sau trebuie ales un altul?Traim in Romania si nu ar trebui sa fim indiferenti.
Când noi vom fi mai buni,mai cinstiți,mai iertători,mai milostivi mai ordonați,mai gospodari mai,mai...etc. atunci vom avea conducători adevărați.Până atunci avem conducătorii pe care îi merităm și îi vom avea indiferent dacă eu,tu el,ei nu vor merge la vot.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 07.10.2009, 19:10:12
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Intrebari de om total neinformat:

1. A inceput in tara campania electorala?
2. Care sunt candidatii pentru presedintie?

Va multumesc pentru ajutor!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 07.10.2009, 19:18:12
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Nici pe mine nu m-a convins ca poate fi un bun presedinte. Ne-a promis initial ca va starpi coruptia, iar acum legifereaza prostitutia si drogurile.
Vrei sa traiesti ca in Franta si Olanda?
Atunci legiferezi prostitutia si drogurile iar in curind pedofilia

Crezi ca in Franta exista numai civilizatie, arta, arhitectura, opera si balet? Din acest tari civilizate se pleaca "en mass" catre Thailanda si Indonezia pentru a avea relatii sexuale cu minori, si multe alte porcari homosexuale iar daca nu vrei sa fi ca ei, nu meriti sa faci parte din EU, astea au fost conditiile NESPUSE ale aderarii.
Ce face Base? el iti indeplineste dorinta ta!
Am mai spus
Aderarea la EU se face pachet, impreuna si cu toate porcariile si mizeriile aferente

Last edited by andreicozia; 07.10.2009 at 20:00:07.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 07.10.2009, 20:01:47
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Eu sint convins ca Romania NU are nevoie de un presedinte smecher, uns cu toate alifiile etc., ci de un om sanatos la cap, care sa aiba un strop de responsabilitate fata de tara. In nici un caz nu poate fi Basescu.
Acest derbedeu, betivan ordinar, bisnitar de coltul blocului, in stare sa-l omoare si tacsu ca sa ajunga la putere si sa se mentina acolo cu orice pret, inclusiv al distrugerii totale a Romaniei, trebuie sa plece naibi de la palatul Cotroceni.
A nenorocit intrega tara, a cultivat ura, dusmania, intriga si suspiciunea, a incitat categorii sociale unele impotriva altora, practic a distrus principalele institutii ale statului si o multime de alte netrebnicii care nu puteau fi imaginate de un om normal la minte.
Cu siguranta acest om este bolnav psihic. Paranoia este o boala profesionala la marinari. Cine vrea sa-l voteze, sa-l voteze. Asa vom vedea care este calitatea electoratului la momentul acesta.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 07.10.2009, 20:14:50
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adrian010155 Vezi mesajul
Eu sint convins ca Romania NU are nevoie de un presedinte smecher, uns cu toate alifiile etc., ci de un om sanatos la cap, care sa aiba un strop de responsabilitate fata de tara. In nici un caz nu poate fi Basescu.
Acest derbedeu, betivan ordinar, bisnitar de coltul blocului, in stare sa-l omoare si tacsu ca sa ajunga la putere si sa se mentina acolo cu orice pret, inclusiv al distrugerii totale a Romaniei, trebuie sa plece naibi de la palatul Cotroceni.
A nenorocit intrega tara, a cultivat ura, dusmania, intriga si suspiciunea, a incitat categorii sociale unele impotriva altora, practic a distrus principalele institutii ale statului si o multime de alte netrebnicii care nu puteau fi imaginate de un om normal la minte.
Cu siguranta acest om este bolnav psihic. Paranoia este o boala profesionala la marinari. Cine vrea sa-l voteze, sa-l voteze. Asa vom vedea care este calitatea electoratului la momentul acesta.
Eu sincer nu l-am votat niciodata pentru ca mi-am dat seama de la prima vedere cat este de nepotrivit la conducerea tarii, si un om mai necizelat ca acesta nu cred ca le-a fost dat sa vada romanilor. Partea proasta este ca toata politica a devenit de ultima speta...si culmea el continua sa spuna ce le place romanilor sa auda ( practic asta stie orice prost sa spuna) dar nu a facut si nu va face niciodata nimic!!

Asa pot aparea si eu cu tupeu sa spun ca vreau sa dispara coruptia din tara, sa maresc salariile cu 60 % ...dar asta conteaza??????
Reply With Quote
  #18  
Vechi 07.10.2009, 20:23:21
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit Sa fie la tine acolo!

Sa fie la tine acolo! crestinule? ai vrut sa zici "en masse"? Si cum ziceai? tari civilizate? Am fost tarat in UE, nu a fost vointa mea! Si ma intreb: cine pe cine merita?

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Vrei sa traiesti ca in Franta si Olanda?
Atunci legiferezi prostitutia si drogurile iar in curind pedofilia

Crezi ca in Franta exista numai civilizatie, arta, arhitectura, opera si balet? Din acest tari civilizate se pleaca "en mass" catre Thailanda si Indonezia pentru a avea relatii sexuale cu minori, si multe alte porcari homosexuale iar daca nu vrei sa fi ca ei, nu meriti sa faci parte din EU, astea au fost conditiile NESPUSE ale aderarii.
Ce face Base? el iti indeplineste dorinta ta!
Am mai spus
Aderarea la EU se face pachet, impreuna si cu toate porcariile si mizeriile aferente
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu
Reply With Quote
  #19  
Vechi 07.10.2009, 21:40:31
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Intrebari de om total neinformat:

1. A inceput in tara campania electorala?
2. Care sunt candidatii pentru presedintie?

Va multumesc pentru ajutor!

Campania electorala incepe din cate stiu eu in presa mai ales pe 23 octombrie.Nu am vazut niciun fel de panou,afis,anunt electoral pe strazi si eu colind destul de des orasul.Eu stiam ca doar o luna dureaza campania electorala.Si mai e mai mult de o luna...deci nu a inceput...


Cei care si-au anuntat candidatura pana acum sunt :Gigi Becali,Traian Basescu,Nati Meir,Mircea Geoana,Principele Radu Duda,Crin Antonescu ,Vadim Tudor,Remus Cernea si inca cativa independenti necunoscuti.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 07.10.2009, 21:53:14
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Campania electorala incepe din cate stiu eu in presa mai ales pe 23 octombrie.Nu am vazut niciun fel de panou,afis,anunt electoral pe strazi si eu colind destul de des orasul.Eu stiam ca doar o luna dureaza campania electorala.Si mai e mai mult de o luna...deci nu a inceput...


Cei care si-au anuntat candidatura pana acum sunt :Gigi Becali,Traian Basescu,Nati Meir,Mircea Geoana,Principele Radu Duda,Crin Antonescu ,Vadim Tudor,Remus Cernea si inca cativa independenti necunoscuti.
Multumesc mult!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dan Puric presedintele Romaniei tot-Laurentiu Generalitati 218 10.11.2012 21:24:19
Presedintele Egiptului isi va alege ca vicepresedinte un crestin andra_v Generalitati 2 30.06.2012 21:10:25
Presedintele CJ Arges, retinut Melissa Generalitati 2 26.01.2011 21:46:15
Presedintele UE eulaura Generalitati 18 23.11.2009 12:35:05
Presedintele Americii un om manipulat? goldfinger17 Generalitati 37 09.11.2008 02:34:21