Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 04.01.2014, 00:14:10
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Banikka Vezi mesajul
Nu vă supărați, ce este acela un postac? Știu că este off-topic, dar ..
Postac este cel, care este platit pentru a posta. Am aflat si eu zilele acestea cu stupoare, ca exista oameni, care isi castiga in felul acesta existenta...
  #52  
Vechi 04.01.2014, 01:05:06
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Ai dreptate, Dorina. Am o banuiala, ca este vorba de un postac.
Si eu am o banuiala ca aveti un inceput de senilitate.
Dar e doar o banuiala.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #53  
Vechi 04.01.2014, 01:13:21
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aubergine Vezi mesajul
Nu aveti ce sa mai ziceti si o dati in rautati imediat ce putin va simtiti criticat, Doamne-pazeste sa mai aiba si altii dreptate.
Care e rautatea? Faptul ca sunt nedumerit cum se impaca dreptul de autor sustinut pana in panzele albe si in pofita oricarei tentative de reconcilire propusa de partea invinuita cu pioasele sentimente religios-poetice?

Citat:
Dreptul de autor nu e o fita e un drept normal intr-un stat civilizat.
Pot sa inteleg asta.
Dar nedumerirea de mai sus ramane.

Citat:
Nu sunt unguroaica, nici tiganca si daca as fi , si ei sunt tot romani ca doar nu sunt de pe alta planeta, au cetatenia romana, etnia e alta poveste. Nu toti romanii sunt hoti dar hotia este extrem de raspandita , d-voastra unde traiti pe luna?
O fi, dar nu as acuza pe cineva de hotie inainte sa ascult si el ce are de spus.
Ti s-ar parea normal ca in baza unei acuzatii a unei persoane oarecare ca ai furat + asertiunii generale care iti apartine (romanii sunt hoti) sa fii declarata hoata, fiind romanca?

Citat:
D-voastra emiteti non-stop judecati de morala, cu ce sunteti mai special, faptul ca va puneti sa cercetati si sa cereti dovezi, sunteti judecator, procuror sau ce?
Pentru ca desi moral vi se cere sa nu judecati, daca totusi o faceti, macar asigurati-va ca o faceti in cunostinta de cauza nu pe increderea absoluta si neconditionata in acuzator.

Citat:
Nu imi place ca sunteti de multe ori rautacios ca de exemplu cu doamna antonia, pe alt thread i-ati spus voalat ca trebuia sa se exorcizeze,
Asta se poate discuta pe thread -ul respectiv, sa discutam in context ca sa vedem cine a fost de fapt cel rautacios.

Citat:
si aici cu doamna ati considerat-o din start vinovata pana la proba contrarie. Urat.
Serios? Vinovata de ce anume, ai inteles tu?

Daca a adus niste acuzatii, trebuie sa aduca si niste dovezi. Si le-a adus atat timp cat celalat putea sa arate prost (desi nu atat de prost cum au fost prezentate lucrurile in deschiderea topicului).
Cand i s-au cerut si niste dovezi suplimentare din care sa rezulte ca la baza gestului a stat fara doar si poate o rea vointa, a cerut inchiderea topicului.

Ce vad eu in final este ca partea acuzata a cauta reconcilierea si a fost de acord inclusiv cu niste gesturi reparatorii si totusi acuzarea nu are liniste, ce doreste in definitiv?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #54  
Vechi 04.01.2014, 09:01:01
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu numai postac, dar si responsabil cu injuriile pe acest forum.
  #55  
Vechi 04.01.2014, 13:49:38
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stoicadorina Vezi mesajul
Da, informatiile circula mai repede. Subiectul in discutie nu e o barfa, e un adevar si incalcarea unei legi. Hai sa bagam capul in nisip si sa tacem nu? Ca asta facem de ani buni de nu se mai respeta nici o lege in tara asta.
Nu e barfa. Dar am scris pe facebook ca sa stie toata lumea. Si continuarea "m scris pe facebook ca sa stie toata lumea ca sa..."
Concret nu imi convine ceva, ma consider nedreptatit (eu nu vorbesc despre a avea sau nu dreptate in cazul de plagiat) incerc sa imi fac dreptate nu sa ma plang si sa "impartasesc" tuturor ce nedreptate mi s-a facut.
Deci e barfa sau nu?
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
  #56  
Vechi 04.01.2014, 13:53:07
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Nu numai postac, dar si responsabil cu injuriile pe acest forum.
Nu sunt avocatul nimanui. Nici nu cred ca Alin are nevoie de avocat, dar cand cineva sustine ceva trebuie sa poata si proba. Deci care sunt exemplele?

Pe principiu asta ar trebui banati toti cei care ii contrazic pe cei care abereaza si isi expun ideile sectante, incoerente, rau intentionate, neinformate, ilogice ... pe aici.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
  #57  
Vechi 04.01.2014, 17:33:41
stoicadorina's Avatar
stoicadorina stoicadorina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Am probleme cu incarcarea pozelor pe forum. Cartea dumnealor si a mea exista, si sunt dovezi. Si nici nu cred ca e necesar. Aici nu e tribunal.

S-au vandut 9000 de exemplare ale cartii in care se afla poezia mea( Darul lui Dumnezeu pentru poporul care striga- Arsenie Boca marturii de data recenta- ed. Cristimpuri 2013) si 500 ale cartii mele(de la Poezie la rugaciune- ed Sfera 2010) au ajuns la cititori.
Ce reparatii Alin? Daca 9000 de oameni citesc in acea carte ca poezia este dintr-o carte foarte veche si se presupune (presupunerea o face editorul) ca apartine parintelui Arsenie Boca, acea poezie nu-mi mai apartine mie!
Eu mi-am luat gandul de la ea si i-o daruesc Parintelui desi sunt convinsa ca NU O VREA! Poezia este o bucatica din sufletul meu care nu este de vanzare-repet nu am scris si nu scriu pentru bani.

Persoana in cauza si-a recunoscut greseala pe care spune ca nu a facut-o intentionat (asa o fi). Exista o poveste, pe care insa mi-a promis ca nu mi-o va spune decat daca voi fi "concilianta".

Ei bine nu sunt, iar povestea poate s-o spuna domnul doctor teolog om de presa si editor Cristan Serban&comp eventual intr-o viitoare "carte de mare succes" pe care o va publica le editura EZOTERICA (nu crestin ortodocsa) CRISTIMPURI a domniei sale folosindu-se eventual din nou de numele parintelui PANTILIMON MUNTEAN de la man. TURNU de langa Ploiesti, care in varsta de 88 ani nu cred ca mai poate scrie carti!

Acesta este ultimul mesaj pe acest topic.
Scopul postarilor mele a fost sa atrag atentia cititorilor sa fie cu luare aminte la cele scrise despre parintele Arsenie Boca si la rugaciunile ce-i sunt atribuite si care pot fi scrise de o amarata de o pacatoasa, falsa pioasa si lipsita de dragoste crestina vorba lui Alin.

Doamne ajuta.
  #58  
Vechi 04.01.2014, 22:35:19
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Nu numai postac, dar si responsabil cu injuriile pe acest forum.
Ei, ce te ofuschezi asa? Era doar o banuiala. Ca si a ta.
Stai ca la tine a devenit certitudine, deci daca ma gandesc mai bine..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 05.01.2014 at 00:51:47.
  #59  
Vechi 04.01.2014, 23:23:45
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Inca de la inceput vreau sa-mi cer iertare fiindca pozitia mea ar putea supara pe unii... gata suparati...
Din punctul meu de vedere, nu stiu ce reactie as avea daca as vedea ca cineva mi-a plagiat o poezie (prin mila lui Dumnezeu, am si eu "cate ceva", dar nu mi-au adus vreun castig in afara de acela al bucuriei ca mi-a dat Dumnezeu un gand inspirat).
Nu stiu cum sa raspund daca plagiatul ar fi un pacat... Mai degraba o infractiune, fiinca omul, in egoismul lui, o supune legilor omenesti. Daca ceea ce mi-a dat Dumnezeu mie, poate folosi si altuia, nu-mi trebuie mie drept de autor, fiindca eu nu sunt decat un "instrument" in Mana lui Dumnezeu. El e "autorul", nu eu.
Asta pe de o parte. Iar pe de alta... aici se vehiculeaza cifre... 9000 de exemplare!... Fantastic, cata cautare a avut aceasta poezie. Nu conteaza faptul ca acea carte a fost cumparata mai mult fiindca avea legatura cu Parintele Arsenie Boca!...
Fratilor, fara Dumnezeu, talentul nostru (oricare ar fi el) este hartie igienica!!!
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
  #60  
Vechi 05.01.2014, 03:00:38
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stoicadorina Vezi mesajul
Am probleme cu incarcarea pozelor pe forum.
E simplu. După ce ai dat Reply, caută în josul mesajului butonul "Administrează atașamente" - dă click pe el și apoi pe butonul "Choose File"... după ce ai ales poza din calculatorul tau, dai click pe "Încarcă" și aștepți să se uploadeze, după care închizi fereastra. Dacă te-ai răzgândit și vrei să ștergi poza/ documentul, apeși din nou pe "Administrare atașamente" și apoi pe butonul "Retrage" care apare în dreptul pozei.
Subiect închis