Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 24.04.2009, 07:34:25
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Sfantul Mucenic Gheorghe sa veghee asupra acestei familii si copiilor!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
  #102  
Vechi 24.04.2009, 07:45:57
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
MA uit si-mi dau lacrimile: ca o mama buna si inteleapta ai aranjat aceasta masa cu cadouri de Pasti pentru cele doua fete. Cata bucurie pe chipurile lor! Vedeti cat de usor putem bucura un suflet curat?
Câtă dreptate ai Anca ! Din păcate, repet din păcate, sunt gesturi trecătoare, care dacă nu au continuitate, sunt și rămân simple gesturi . . .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #103  
Vechi 24.04.2009, 08:52:04
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Hristos a inviat!
La multi ani tuturor Geogetelor si celor cu numele de Gheorghe si sa le dea Dumnezeu mantuire!
Vad pe chipurile fetitelor multa bucurie si ma gandesc la copiii care au de toate si nu ii mai multumeste nimic.
Pe de alta parte am vazut imaginile cu casa trimise de d-nul Laurentiu si m-am ingrozit cat de uzata este si pe acel tata care se lupta sa supravietuiasca impreuna cu copiii lui.
Macar sa ii ajutam sa aiba minimul necesar ,sa aiba mancare si ce imbraca.
par.Arsenie Boca spunea despre milostenie:
"Când ni se dă prilejul să arătăm milă față de alții, însemnează că s-a revărsat mila lui Dumnezeu peste noi.
Oare nu este cea mai mare milă din partea lui Dumnezeu că nouă tuturor ne este îngăduit să răscumpărăm păcatele noastre prin milostenie?"
E adevarat ca suntem putini cei care citim aici dar si acel putin cu care ii putem ajuta le poate fi de folos.
Doamne ajuta !
  #104  
Vechi 24.04.2009, 11:20:35
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Câtă dreptate ai Anca ! Din păcate, repet din păcate, sunt gesturi trecătoare, care dacă nu au continuitate, sunt și rămân simple gesturi . . .
Cristian, ideea e de a nu uita inainte de vreme acesti copii. Eu ma gandesc la ei in fiecare zi. Deci depinde de noi, daca aceste gesturi sunt singulare sau daca vom duce sarcina pana la sfarsit.
Mi se pare chiar nepotrivit sa dam unor nevoiasi 1 leu si apoi sa ii uitam, considerand ca am facut destul pentru ei. Oare nu din acest motiv am facut repetate apeluri aici pe forum?
OAmenii acestia au nevoie de atatea lucruri; sa nu-i uitam!
  #105  
Vechi 29.04.2009, 18:29:40
andreicosminus andreicosminus is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.02.2008
Mesaje: 34
Implicit

Este cineva, care a scris sau care e interesat de acest topic din Craiova?
Poate strangem si noi de aici ceva pentru aceasta familie.
Doamne ajuta
  #106  
Vechi 01.05.2009, 06:25:31
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Eu am trimis direct la Nutzy, poate o contactezi si tu, ea aduna si duce tot acolo.
Daca nu, exista acel cont bancar, unde fiecare poate trimite.
Bietii copilasi au intr-adevar nevoie!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
  #107  
Vechi 01.05.2009, 08:10:24
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Îmi pare rău,nu am reușit să ajung până la Târgu Bujor așa cum am promis.Deocamdată am eu niște probleme pe care nu știu cum le voi rezolva.Mă bucur că aveți puterea financiară și dargoste și sper să mă ierte Dumnezeu că nu pot să fiu și eu alături de voi chiar dacă aș dori aceasta.
  #108  
Vechi 01.05.2009, 10:35:52
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit dumnezeu lucreaza prin orice gand bun

nu-i nimic, draga Dorina, prin gandul tau bun ,Dumnezeu a soptit la urechile celor care au avut posibilitati.Asa se implinesc lucrurile;prin puterea Lui si prin Credinta noastra.Si eu as vrea sa fac mai mult,dar nu pot,si stie Doamne-doamne de ce...si stie de toti cei care nu pot...DE ACEEA ,prin RUGA noastra ,PUTEREA LUI E MARE!!
Lasa, ca ... citez:"asa frumos aseaza Doamne-Doamne lucrurile "ca nici nu ne dam seama....ca asa a trebuit sa fie :intai rau,si apoi BINE!
  #109  
Vechi 01.05.2009, 10:41:01
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nutzy Vezi mesajul
nu-i nimic, draga Dorina, prin gandul tau bun ,Dumnezeu a soptit la urechile celor care au avut posibilitati.Asa se implinesc lucrurile;prin puterea Lui si prin Credinta noastra.Si eu as vrea sa fac mai mult,dar nu pot,si stie Doamne-doamne de ce...si stie de toti cei care nu pot...DE ACEEA ,prin RUGA noastra ,PUTEREA LUI E MARE!!
Lasa, ca ... citez:"asa frumos aseaza Doamne-Doamne lucrurile "ca nici nu ne dam seama....ca asa a trebuit sa fie :intai rau,si apoi BINE!
Foarte frumos spus, Lenuta.

Chiar asa este, cum zici, Doamne-Doamne ni le randuieste la toti pe toate!
Doamne ajuta!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
  #110  
Vechi 14.05.2009, 20:41:22
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nutzy Vezi mesajul
nu-i nimic, draga Dorina, prin gandul tau bun ,Dumnezeu a soptit la urechile celor care au avut posibilitati.Asa se implinesc lucrurile;prin puterea Lui si prin Credinta noastra.Si eu as vrea sa fac mai mult,dar nu pot,si stie Doamne-doamne de ce...si stie de toti cei care nu pot...DE ACEEA ,prin RUGA noastra ,PUTEREA LUI E MARE!!
Lasa, ca ... citez:"asa frumos aseaza Doamne-Doamne lucrurile "ca nici nu ne dam seama....ca asa a trebuit sa fie :intai rau,si apoi BINE!
Subscriu si eu, draga Dorina. O rugaciune poate pune multe in miscare. Sa aducem deci slava lui Dumnezeu.
Ce se mai intampla pe la Tg. Bujor, Lenuta? Au mai avansat lucrurile sau a mai disparut entuziasmul initial? Mai e nevoie de ceva ajutor? Te rog tine-ne la curent pe cat poti.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutor umanitar pentru Geanina, o profesoara de religie glykys Umanitare 8 01.08.2015 00:00:03
O familie cere ajutor pentru copiii lor Adriana Cluj Umanitare 0 28.05.2012 17:42:54
Ajutor umanitar Danielbucur Umanitare 0 19.08.2011 17:25:04
Sa dam o mana de ajutor pentru copiii din Glodeanu addavv Stiri, actualitati, anunturi 1 13.04.2011 12:47:46