Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Botezul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 08.10.2007, 10:11:35
21andreea 21andreea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2007
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Draga andreea, esista o carte " Vindecarea arborelui genealogic". Gasesti multe marturii acolo. Cartea e scrisa de un preot ortodox. Se recomanda oficierea liturghiei in primul rand, pe langa botezuri. Deci, ia cartea, e subtire, o citesti intr-o zi si afli mai multe lucruri. A fost intrebat IPS Serafim Joanta despre carte, si acesta s-a manifestat pozitiv la adresa ei, cu mentuinea, ca nu se rezolva totul dintr-odata, ci in decursul timpului, referindu-se in special la nasit. Iti urez succes, dar te rog sa te gandesti, sa nu lasi dupa botez niste suflete, care sa tanjeasca dupa nasa lor si sa nu o mai vada niciodata.
oare voi nu pricepeti ca eu nu vrreau sa nu ma mai vada niciodata.oare, dupa atea explicatii si raspunseuri cate am dat, oare chiar nu intelegeti romaneste, ca eu vreau sa tin legatura cu ei pe viata, pentru ca asa spune Dumnezeu ca trebuie?
am impresia ca voi nu cititi replicile mele, sincer.ce vrei tu sa spui ca se recomanda intai oficierea liturghiei intai???
intr-adevar slujba Sfintei Liturghii este cea mai puternica.incerc sa ma duc in fiecare duminica, chiar daca poate nu-mi sunt primite rugaciunile cum ar trebui, din cauza pacatelor.
Uite, am sa-ti explic si tie, cum am mai explicat de n ori pana acum!
vreau sa botez pur si simplu, nu pentru ca am avorturi.
N-AM AVORTURI
si, pe langa slujba Sfintei liturghii din fiecare duminica vreau sa si botez.si inainte de botez o sa am grija sa ma spovedesc
Reply With Quote
  #32  
Vechi 09.10.2007, 08:27:23
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 21andreea
si, pe langa slujba Sfintei liturghii din fiecare duminica vreau sa si botez.si inainte de botez o sa am grija sa ma spovedesc
Bravo, Andreea! Eu chiar cunosc pe cineva in Bucuresti care o sa devina mamica in curand si am sa o intreb daca are nevoie de nasa ptr botez.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 09.10.2007, 10:03:16
21andreea 21andreea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2007
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat
Citat:
În prealabil postat de 21andreea
si, pe langa slujba Sfintei liturghii din fiecare duminica vreau sa si botez.si inainte de botez o sa am grija sa ma spovedesc
Bravo, Andreea! Eu chiar cunosc pe cineva in Bucuresti care o sa devina mamica in curand si am sa o intreb daca are nevoie de nasa ptr botez.
intrebati-o.sper insa sa nu vrea cumatrie mare!
Reply With Quote
  #34  
Vechi 09.10.2007, 11:21:34
21andreea 21andreea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2007
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 21andreea
Citat:
În prealabil postat de mirelat
Citat:
În prealabil postat de 21andreea
si, pe langa slujba Sfintei liturghii din fiecare duminica vreau sa si botez.si inainte de botez o sa am grija sa ma spovedesc
Bravo, Andreea! Eu chiar cunosc pe cineva in Bucuresti care o sa devina mamica in curand si am sa o intreb daca are nevoie de nasa ptr botez.
intrebati-o.sper insa sa nu vrea cumatrie mare!
sper in primul rand sa fie fericita cu o nasa de rand.cat despre bani, o sa ma imprumut.eu nu stiu cum e in Bucuresti
Reply With Quote
  #35  
Vechi 10.10.2007, 08:36:46
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 21andreea
sper in primul rand sa fie fericita cu o nasa de rand.cat despre bani, o sa ma imprumut.eu nu stiu cum e in Bucuresti
:) draga andreea, nici eu nu stiu cum e in Bucuresti la botezuri, ca n-am avut ocazia sa merg la nici unul acolo. dar stai linistita ca i-am spus sa nu fie cu pretentii materiale. mi-a raspuns mama ei, ca vor boteza fetita cu aceiasi nasi pe care i-au avut la cununie. dar cum mai cunosc in cercul lor si alte mamici in devenire a ramas ca o sa se mai intereseze de asta. te anunt daca aud ceva, numai bine !

mirela
Reply With Quote
  #36  
Vechi 10.10.2007, 09:10:21
21andreea 21andreea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2007
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat
Citat:
În prealabil postat de 21andreea
sper in primul rand sa fie fericita cu o nasa de rand.cat despre bani, o sa ma imprumut.eu nu stiu cum e in Bucuresti
:) draga andreea, nici eu nu stiu cum e in Bucuresti la botezuri, ca n-am avut ocazia sa merg la nici unul acolo. dar stai linistita ca i-am spus sa nu fie cu pretentii materiale. mi-a raspuns mama ei, ca vor boteza fetita cu aceiasi nasi pe care i-au avut la cununie. dar cum mai cunosc in cercul lor si alte mamici in devenire a ramas ca o sa se mai intereseze de asta. te anunt daca aud ceva, numai bine !

mirela
multumesc din suflet
Reply With Quote
  #37  
Vechi 01.05.2018, 12:05:30
cipryan cipryan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit

Buna! Cautam nasi sa botezam o fetita
Reply With Quote
  #38  
Vechi 01.05.2018, 12:08:09
cipryan cipryan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit

Buna! Cautam nasi sa botezam o fetita .. Cine vrea sa crestineze un copoilas poate sa ma sune la nr 0748956032
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Vreau sa o uit... riquez Intrebari utilizatori 91 16.12.2011 19:38:47
vreau sa botez! 21andreea Stiri, actualitati, anunturi 24 12.12.2011 15:56:34
Ce inseamna de fapt botez si feluri de botez sophia Botezul 8 30.01.2010 11:02:22
vreau sa infintez manastire - vreau informatii co rusu Stiri, actualitati, anunturi 0 26.06.2008 14:04:07
Vreau si eu pui Muzica Bisericeasca 2 01.04.2008 21:37:26