Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1071  
Vechi 21.03.2015, 20:19:05
hurricane hurricane is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2013
Locație: Romania, Piatra Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 49
Implicit

Incep cu asta http://cuvintecelebre.ro/subiecte/lupta/

"semnul, adică numele fiarei, sau numărul numelui fiarei." "Și numărul ei este șase sute șaizeci și șase." "Cine se închină fiarei și chipului ei și primește semnul ei pe fruntea lui, sau pe mâna lui," " nu au odihnă nici ziua nici noaptea cei ce se închină fiarei și chipului ei și oricine primește semnul numelui ei."

Asadar semn = numele fiarei sau numarul fiarei (666); acest semn deja a aparut, toti cati sunt crestini sunt contra implementarii lui caci sunt doar niste pasi pana ce se va ajunge la un singur act cu cip care sa cuprinda toate celelalte si pe urma la cipuirea oamenilor( apropo care deja a inceput in America conform unui documentar ). Daca crede careva ca merge pe principiul "ma fac frate cu dracul pana trec puntea", se inseala singur. A fi impotriva a ceva rau din multe puncte de vedere dar mai ales din punct de vedere al constiintei omenesti si/sau crestine inseamna a nu fi de acord, inseamna a lupta. De multe ori am zis ca mai bine tac decat sa zic ceea ce cred in public, dar asta inseamna sa fiu partas la raul de care eu sunt convins ca se va face cu aceste cipuri puse in diferitele acte (s-a inceput cu cartea de credit desi exista cea cu banda magnetica care era destul de buna) si mai pe urma chiar in corpurile omenesti. Cine are indoieli sa-si intrebe constiinta daca e firesc, bine sau chiar benefic tot ceea ce se intampla, repet constiinta, nu ego-ul. Iertati-ma si voie buna.
Reply With Quote
  #1072  
Vechi 21.03.2015, 21:35:33
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Se va renunta efectiv la reteta scrisa pe hartie , la acel "cearceaf" pentru compensate , la asta m-am referit !
Si eu am spus ca nu e nevoie de card pentru asta, reteta nu este "pe card" ci in sistemul informatic.

Cardul este doar o metoda de identificare si in acest scop, la fel de bun este si buletinul.
Ba chiar mai bun, pentru ca mai contine si elemente biometrice (poza :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #1073  
Vechi 21.03.2015, 21:37:53
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hurricane Vezi mesajul
Incep cu asta http://cuvintecelebre.ro/subiecte/lupta/

"semnul, adică numele fiarei, sau numărul numelui fiarei." "Și numărul ei este șase sute șaizeci și șase." "Cine se închină fiarei și chipului ei și primește semnul ei pe fruntea lui, sau pe mâna lui," " nu au odihnă nici ziua nici noaptea cei ce se închină fiarei și chipului ei și oricine primește semnul numelui ei."

Asadar semn = numele fiarei sau numarul fiarei (666);
Traiesti o tragica confuzie intre numar si fiara.
Oricum, fii pe pace, nu esti singurul.

Citat:
acest semn deja a aparut, toti cati sunt crestini sunt contra implementarii lui caci sunt doar niste pasi pana ce se va ajunge la un singur act cu cip care sa cuprinda toate celelalte si pe urma la cipuirea oamenilor( apropo care deja a inceput in America conform unui documentar ).
De pe youtube, nu-i asa?

Citat:
Daca crede careva ca merge pe principiul "ma fac frate cu dracul pana trec puntea", se inseala singur. A fi impotriva a ceva rau din multe puncte de vedere dar mai ales din punct de vedere al constiintei omenesti si/sau crestine inseamna a nu fi de acord, inseamna a lupta. De multe ori am zis ca mai bine tac decat sa zic ceea ce cred in public, dar asta inseamna sa fiu partas la raul de care eu sunt convins ca se va face cu aceste cipuri puse in diferitele acte (s-a inceput cu cartea de credit desi exista cea cu banda magnetica care era destul de buna) si mai pe urma chiar in corpurile omenesti. Cine are indoieli sa-si intrebe constiinta daca e firesc, bine sau chiar benefic tot ceea ce se intampla, repet constiinta, nu ego-ul. Iertati-ma si voie buna.
Ia matalutza o pauza de la Interne, puna mana pe niscai teologie ortodoxa si pe urma revii cu parerile-ti vitejesti..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #1074  
Vechi 21.03.2015, 22:25:27
hurricane hurricane is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2013
Locație: Romania, Piatra Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Traiesti o tragica confuzie intre numar si fiara.
Oricum, fii pe pace, nu esti singurul.
si care e confuzia?

Citat:
De pe youtube, nu-i asa?
...irelevant, dar daca doresti sa-l vezi si tu sau altii il postez si apoi sa tragi concluziile personale.

Citat:
Ia matalutza o pauza de la Interne, puna mana pe niscai teologie ortodoxa si pe urma revii cu parerile-ti vitejesti..
Sunt pentru tine ca o oglinda frate, ia tu aminte la tine ca pe mine nici macar nu ma cunosti.

Last edited by hurricane; 21.03.2015 at 22:29:49.
Reply With Quote
  #1075  
Vechi 21.03.2015, 23:26:25
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hurricane Vezi mesajul
si care e confuzia?
Intre numar, unul oarecare in definitiv pentru ca nici un teolog ortodox nu il interpreteaza ca un numar cu puteri magice cum faceti voi si actul propriu zis al lepadarii.

Citat:
...irelevant, dar daca doresti sa-l vezi si tu sau altii il postez si apoi sa tragi concluziile personale.
Pune, sa ne amuzam si noi desi m-as mira sa fie ceva nou.

Citat:
Sunt pentru tine ca o oglinda frate, ia tu aminte la tine ca pe mine nici macar nu ma cunosti.
Nu, dar vorbele te dau de gol.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #1076  
Vechi 22.03.2015, 16:33:58
hurricane hurricane is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2013
Locație: Romania, Piatra Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Traiesti o tragica confuzie intre numar si fiara.
Oricum, fii pe pace, nu esti singurul.


De pe youtube, nu-i asa?



Ia matalutza o pauza de la Interne, puna mana pe niscai teologie ortodoxa si pe urma revii cu parerile-ti vitejesti..
Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Intre numar, unul oarecare in definitiv pentru ca nici un teolog ortodox nu il interpreteaza ca un numar cu puteri magice cum faceti voi si actul propriu zis al lepadarii.
Cred ca nu ai citit bine ce am scris si anume ca semnul = numele fiarei SAU semnul = numarul fiarei. Eu nu am zis nicaieri ca numarul fiarei 666 are puteri magice ci doar ca e un semn, iar semn inseamna ceva care-i este caracteristic, in speta fiara, caci despre fiara apocaliptica zic acum. Conform unei logici matematice am putea echivala si numele fiarei cu numarul ei deoarece sunt amandoua semnul acela care il vor accepta unii pe mana sau pe frunte se justifica in lepadarea de credinta.
„Cel care este pregătit pentru orice eventualitate a câștigat jumătate din bătălie.” adica sa ne pregatim pentru inevitabil noi ca si crestini caci cu siguranta traim vremurile de pe urma, iar introducere microchipurilor in identificarea persoanei este un pas catre inevitabil(asta nu inseamna ca nu trebuie sa lupti) si ne-au avertizat si Sfintii Parinti caci cu cat trece timpul cu atata ne apropiem mai mult de sfarsit.

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pune, sa ne amuzam si noi desi m-as mira sa fie ceva nou.
https://www.youtube.com/watch?v=BH-CM1adTJs - Asta este primul documentar care l-am vazut si la care ma gandeam cand am scris mai sus
https://www.youtube.com/watch?v=S44pvFUIKhE - Asta l-am descoperit acuma si care are indoieli nu are decat sa mai caute ca mai sunt...


Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu, dar vorbele te dau de gol.
Asadar tu din vorbele mele ai inteles ca sunt "politist, jandarm, pompier ...sau orice alta persoana din Interne" sau poate vreun medic din Interne, in fine, desi am incercat sa-ti inteleg aluzia nedreapta, nu o inteleg si nici nu vreau sa ma tulbur ca sa o inteleg. In schimb te asigur ca nu sunt nici o persoana ocupata cu "Internele" la care inca n-am inteles referirea.Tot ce poti sa spui despre mine este ca sunt un tanar nelinistit.Daca am gresit cu ceva, spune-mi cu ce si imi cer iertare, iar eu te iert pentru ca din indoiala/nestiinta ai dat marturie mincinoasa despre mine si pentru zeflemismul de care ai dat dovada fata de mine si Dumnezeu sa ne ierte.
Reply With Quote
  #1077  
Vechi 22.03.2015, 17:13:39
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hurricane Vezi mesajul
https://www.youtube.com/watch?v=BH-CM1adTJs - Asta este primul documentar care l-am vazut si la care ma gandeam cand am scris mai sus
https://www.youtube.com/watch?v=S44pvFUIKhE - Asta l-am descoperit acuma si care are indoieli nu are decat sa mai caute ca mai sunt...
Nu vad ce legatura au acele doua "documentare", desi nu le-as numi asa, cu cardul de sanatate introdus la noi in tara?
Reply With Quote
  #1078  
Vechi 22.03.2015, 18:56:52
hurricane hurricane is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2013
Locație: Romania, Piatra Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Nu vad ce legatura au acele doua "documentare", desi nu le-as numi asa, cu cardul de sanatate introdus la noi in tara?
Cardurile de sanatate introduse recent in sistemul romanesc au cip si nu orice cip ci unul care contine semnul amintit in Apocalipsa Sfantului Ioan, anume numarul fiarei 666, iar legatura dintre cipuirea oamenilor din acele documentare, reportaje; zi-le cum doresti, si cardurile de sanatate din Romania cred ca este destul de evidenta, au in comun acest cip. Acuma vezi legatura?

Last edited by hurricane; 22.03.2015 at 19:00:54.
Reply With Quote
  #1079  
Vechi 22.03.2015, 19:10:54
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hurricane Vezi mesajul
Cardurile de sanatate introduse recent in sistemul romanesc au cip si nu orice cip ci unul care contine semnul amintit in Apocalipsa Sfantului Ioan, anume numarul fiarei 666, iar legatura dintre cipuirea oamenilor din acele documentare, reportaje; zi-le cum doresti, si cardurile de sanatate din Romania cred ca este destul de evidenta, au in comun acest cip. Acuma vezi legatura?
Si ai vazut tu semnul ala cu ochii tai?
Apropo, si Biblia contine "semnul amintit".
Vezi, cauta la pagina 666 ..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #1080  
Vechi 22.03.2015, 19:14:46
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hurricane Vezi mesajul
Cardurile de sanatate introduse recent in sistemul romanesc au cip si nu orice cip ci unu..
Stooop, stop, stop.Stim care e boala.
Poftim medicamentul:https://www.youtube.com/watch?v=tuMS235GfYk&t=14m50s
De cate ori te apuca, dai click pe linkul asta. Pana cand ? Pana cand iti
trece si te linistesti.(adica pana te refaci).
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sanatate Mosh-Neagu Postul 255 30.07.2017 13:46:00
o rugaciune pentru sanatate maria32 Umanitare 34 09.07.2015 16:05:09
Crestinul ortodox si cardurile de sanatate dorinastoica14 Despre Biserica Ortodoxa in general 134 26.11.2012 01:34:06
Religie alternativa CristanN29 Despre Biserica Ortodoxa in general 8 25.11.2010 12:05:42
Rugaciune pentru Sanatate t_a_pirvu Umanitare 4 15.09.2010 12:58:53