Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 25.11.2009, 23:37:33
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
multumesc! Maria....cum voi putea si eu?!
Am notat, ma duc maine...
Reply With Quote
  #12  
Vechi 25.11.2009, 23:41:26
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
am sa ma rog si eu pt tatal tau,mama mea este in aceeasi situatie (refuza operatia)...si cred ca Dumnezeu ne va ierta si ajuta dandu le viata ! Doamne ajuta!

Multumesc...nadejdea in Dumnezeu uneori face mai bine ca actul medical, insa trebuie cand ne imbolnavim sa mergem si la medici...prin ei lucreaza Dumnezeu. Operatia nu e de dorit...e grea...dar tatal meu refuzand sa se opereze de acum 2 ani a dezvoltat complicatii si situatia s a agravat si acum trebuie sa se opereze...Sa o duci pe mama ta la medic, sa faca tratament corespunzator, regim dc e cazul.Are un nume tare frumos...Fecioara Maria sa o aiba in paza!
__________________
În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea. (Sfanta Evanghelie dupa Ioan-cap.16)

Singura fericire pe care o ai vine de la cea pe care o dai (Eduard Pailleron)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 25.11.2009, 23:45:01
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa Vezi mesajul
Multumesc...nadejdea in Dumnezeu uneori face mai bine ca actul medical, insa trebuie cand ne imbolnavim sa mergem si la medici...prin ei lucreaza Dumnezeu. Operatia nu e de dorit...e grea...dar tatal meu refuzand sa se opereze de acum 2 ani a dezvoltat complicatii si situatia s a agravat si acum trebuie sa se opereze...Sa o duci pe mama ta la medic, sa faca tratament corespunzator, regim dc e cazul.Are un nume tare frumos...Fecioara Maria sa o aiba in paza!
Multumesc mult ,pe amandoi sa i aiba sub Sfantul Sau Acoperamant!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 26.11.2009, 09:19:07
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit Am facut ce-am spus

Maine dimineata - Sf.Liturghie, apoi seara Sf.Maslu si dezlegarile Sf. Vasile cel Mare!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 26.11.2009, 10:40:27
jonzy30 jonzy30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Mesaje: 34
Implicit

roaga-te mult si o sa vezi ca Dumnezeu o sa te intareasca ca sa treci prin aceasta incercare si eu am trecut cu tatal meu printr-o operatie (cu toate ca initial a refuzat operatia pana la urma dupa multe nopti de rugaciune la psaltire la biserica a ajuns sa-mi spuna singur ca merge la operatie .... mare este puterea rugaciunii) si am stat cu el in spital tot timpul inainte de operatie si ma gandeam ca nu o sa ma pot abtine din plans daramite sa-l incurajez dar mi-a dat Dumnezeu putere si nu numai ca nu am plans dar faptul ca am stat cu el l-a ajutat enorm de la o tensiune de 220-240 a ajuns la 170 inainte de operatie asistenta intrebandu-ma ca am facut psihoterapie cu el si eu care ma vedeam cea mai slaba am fost mai tare decat mama decat fratele meu...O sa duc si eu un pomelnic Duminica la biserica pt tatal tau si pt celelate prietene ale tale .....curaj Dumnezeu o sa te ajute si o sa vezi ca o sa iesi biruitoare din aceasta incercare....Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 26.11.2009, 10:42:24
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jonzy30 Vezi mesajul
roaga-te mult si o sa vezi ca Dumnezeu o sa te intareasca ca sa treci prin aceasta incercare si eu am trecut cu tatal meu printr-o operatie (cu toate ca initial a refuzat operatia pana la urma dupa multe nopti de rugaciune la psaltire la biserica a ajuns sa-mi spuna singur ca merge la operatie .... mare este puterea rugaciunii) si am stat cu el in spital tot timpul inainte de operatie si ma gandeam ca nu o sa ma pot abtine din plans daramite sa-l incurajez dar mi-a dat Dumnezeu putere si nu numai ca nu am plans dar faptul ca am stat cu el l-a ajutat enorm de la o tensiune de 220-240 a ajuns la 170 inainte de operatie asistenta intrebandu-ma ca am facut psihoterapie cu el si eu care ma vedeam cea mai slaba am fost mai tare decat mama decat fratele meu...O sa duc si eu un pomelnic Duminica la biserica pt tatal tau si pt celelate prietene ale tale .....curaj Dumnezeu o sa te ajute si o sa vezi ca o sa iesi biruitoare din aceasta incercare....Doamne ajuta!
Si pentru Maria, mama Nevrednicului, te rog......daca vrei............Multumesc!!!!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 26.11.2009, 10:47:48
jonzy30 jonzy30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Mesaje: 34
Implicit

si pe mama Nevrednicului am trecut-o ......nu-i nevoie de multumiri .... Dumnezeu sa ne ajute pe toti .... cu toate ca sunt cam noua pe aici pana acum multumindu-ma doar sa citesc imi permit sa-ti dau un sfat pe care l-am primit si eu si anume: SA NE INCREDEM IN DUMNEZEU ASA CUM UN COPIL SE INCREDE IN PARINTELE SAU .... DOAMNE AJUTA!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 26.11.2009, 10:55:58
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jonzy30 Vezi mesajul
si pe mama Nevrednicului am trecut-o ......nu-i nevoie de multumiri .... Dumnezeu sa ne ajute pe toti .... cu toate ca sunt cam noua pe aici pana acum multumindu-ma doar sa citesc imi permit sa-ti dau un sfat pe care l-am primit si eu si anume: SA NE INCREDEM IN DUMNEZEU ASA CUM UN COPIL SE INCREDE IN PARINTELE SAU .... DOAMNE AJUTA!
Dumnezeu sa ajute si sa iti pastreze vesnic ,sufletul bun! fara incredere netarmuita in Tatal Ceresc ,nimic din ce ne dorim ,nu este posibil! Iar pt Elizabeta....Dumnezeu sa i pretuiasca sufletul pe care l are!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 26.11.2009, 10:57:33
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jonzy30 Vezi mesajul
si pe mama Nevrednicului am trecut-o ......nu-i nevoie de multumiri .... Dumnezeu sa ne ajute pe toti .... cu toate ca sunt cam noua pe aici pana acum multumindu-ma doar sa citesc imi permit sa-ti dau un sfat pe care l-am primit si eu si anume: SA NE INCREDEM IN DUMNEZEU ASA CUM UN COPIL SE INCREDE IN PARINTELE SAU .... DOAMNE AJUTA!
Foarte corect! Multumesc de sfat, este bun!
...nici eu nu sunt de prea mult timp...
Reply With Quote
  #20  
Vechi 26.11.2009, 10:59:56
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
Dumnezeu sa ajute si sa iti pastreze vesnic ,sufletul bun! fara incredere netarmuita in Tatal Ceresc ,nimic din ce ne dorim ,nu este posibil! Iar pt Elizabeta....Dumnezeu sa i pretuiasca sufletul pe care l are!
De ce vrei tu neaparat sa ma faci sa plang...sufleteste, eu sunt cea mai mica de aici... Dar iti multumesc mult, nici nu stii cat inseamna pentru mine...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sa-l ajutam pe Marin! silvia55 Umanitare 1 19.01.2012 14:32:16
Sa-l ajutam pe Siluan! glykys Generalitati 12 04.12.2010 22:42:42
SA ajutam un medic! kiralina Umanitare 30 02.07.2010 21:04:15
Sa ajutam Manastirea Cetatuia Jane Says Umanitare 1 26.02.2010 21:42:18
Sa ajutam pe cineva!!! mario1983 Umanitare 1 26.01.2009 11:33:59