Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 10.12.2009, 12:56:46
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lavinia40 Vezi mesajul
Ce va place, si ce nu va place, la propria dumneavoastra persoana???
Am tot cautat sa vad si unde scrii de tine... Cred ca ai scris cu "invizibil"...
Ce-mi place? Pai cel mai mult imi place ca sunt asa cum sunt. Multumesc Lui Dumnezeu pentru asta. Puteam sa fiu "altfel", in sensul mult mai rau al cuvantului. De multe ori m-am intrebat ce-am facut sa merit asta, pentru ca eu cel putin consider ca am foarte multe privilegii in viata mea. Incerc, dupa puteri si... inteligenta (eu de colo!...) sa "ma achit" de datoriile pe care simt ca le am ca om. Daca nu reusesc intotdeauna, asta-i alta problema care se cuibareste in sufletul meu, dar incerc s-o matur afara cand merg la spovedanie!... Astfel... fac loc altora, sa stea mai confortabil!...
Ce nu-mi place? Pai ma simt cam orgolios, imi cam sare tzandara daca te urci in capul meu, in loc sa-ti aranjez un fotoliu si sa-ti aduc osanale. NU sunt un bun diplomat si spun intotdeauna ce gandesc, oricui, indiferent de rang sau grad de rudenie. De obicei am pierdut f. mult pt asta. Am (sau am avut) cateva slabiciuni, fiindca mi-a placut "frumosul", dar in general cam totul s-a limitat la flirtruri nevinovate si n-am trecut decat o singura data dincolo de limita, dupa ce m-am casatorit, desi ocazii ar fi fost! In rest sunt... perfect!... Buhuhu!...
Reply With Quote
  #22  
Vechi 10.12.2009, 20:11:56
sorela47 sorela47 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2009
Mesaje: 2
Unhappy Nu-mi place de mine

Nu-mi place ca sunt fricoasa si n-am sange in instalatie cand ar trebui sa am.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 10.12.2009, 20:14:27
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

in general nu imi place de mine. Nu stiu daca poate scoate Dumnezeu ceva bun din persoana mea.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 10.12.2009, 20:14:32
sorela47 sorela47 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2009
Mesaje: 2
Implicit sorela revine

NU-mi pace ca sunt fricoasa si n-am sange in instalti cand ar trebui sa am.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 10.12.2009, 22:02:21
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

,,Nimic nu pot, nimic nu stiu, nimic nu sunt fara ajutorul lui Dumnezeu.'' E un citat pe care mi-l insusesc. Prin urmare nu-mi place cand prin lene ori prin alte pacate alung ajutorul lui Dumnezeu si atunci gresesc intr-un fel ori in altul. Imi place ceea ce fac atunci cand ma ajuta Dumnezeu.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 10.12.2009, 22:33:03
razvan_andrei's Avatar
razvan_andrei razvan_andrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 339
Implicit

Nu imi place ca incerc sa controlez si sa ma autocontrolez. Nu imi place ca stiu ca pot fi fericit aici, acum, pe pamant, insa nu am curajul sa o fac, sa ma arunc in bratele vietii. Nu imi place ca fac compromisuri, ca am prejudecati care imi constrang libertatea. Ceea ce imi place este ca sunt constient de toate acestea si incerc cu tot posibilul sa rup lantul ce ma tine legat de societate, sa zbor, sa plutesc, sa iubesc... Iar pt acest lucru muncesc din plin:D
Reply With Quote
  #27  
Vechi 10.12.2009, 23:25:01
Ioan-Victor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

nu-mi place:
-ca am un temperament vulcanic
-ca ma pripesc destul de des
-ca sunt incapatanat in unele momente
-ca nu-s destul de sociabil
imi place:
-ca-s credincios
-ca-s corect
-ca-s loial
-ca-s curajos
Reply With Quote
  #28  
Vechi 11.12.2009, 12:14:10
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Nu imi place ca sunt delasator si aman multe lucruri pe care le'as putea face mai devreme.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote
  #29  
Vechi 11.12.2009, 12:51:21
anastasia2008's Avatar
anastasia2008 anastasia2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2008
Locație: Acum, in Valenii de Munte, Prahova.
Religia: Ortodox
Mesaje: 155
Implicit

Nu-mi place ca ma gandesc tot timpul la trecut, nu-mi place ca sunt prea sensibila si uneori sufar degeaba pentru lucruri banale, nu-mi place ca n-am nici un pic de vointa ( mai ales in cele duhovnicesti ), ca nu am rabdare; ca nu pot intotdeauna sa le spun oamenilor ce ma deranjeaza.

Imi place ca atunci cand iubesc, ma daruiesc total; ca atunci cand incep un lucru, il fac bine; ca sunt spontana si ca sunt curioasa ( mai ales in materie de reparatii).
__________________
Si-mi pare atat de rau ca se mai poate,
Gasi atata vreme pentru ura,
Cand viata nu-i decat o picatura,
Intre minutul acesta care bate ... si celalalt.

Si-mi pare neinteles si trist,
Ca nu privim la cer mai des,
Ca nu culegem flori si nu iubim,
Noi, cei care asa de repede murim.

http://pensiuneaverasilivia.wordpress.com/
Reply With Quote
  #30  
Vechi 11.12.2009, 13:32:09
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Iarta-ma !!

La cele ce nu-mi plac ar fi prea multe, iar la cele ce-mi plac ar fi prea putine !! Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce nu va place in Biserica? iosif Reguli in Biserica 436 22.09.2022 14:34:10
ce-mi place , ce nu-mi place maria55 Generalitati 267 20.10.2011 17:52:08
Increderea in propria persoana coralina Pocainta 63 01.07.2011 17:20:50
Ce ne place in biserica? Darius Biserica Ortodoxa Romana 57 09.06.2010 21:15:29
Am o rugaminte si mi-ar place sa se intample anna13 Generalitati 10 19.11.2006 23:34:34